UWAGA!

Drożej za wodę

Elbląg, Elblążan czekają podwyżki opłat za wodę i odprowadzanie ścieków
Elblążan czekają podwyżki opłat za wodę i odprowadzanie ścieków

Elblążan czekają podwyżki opłat za wodę i odprowadzanie ścieków. Nieoficjalnie wiadomo, że będą one rzędu od 10 do 20 procent.

Obecne stawki opłat ustaliła rok temu Nadzwyczajna Rada Wspólników Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Mieszkańcy płacą za jeden metr sześcienny wody 1.60 zł, a firmy - 1.90 zł. Odprowadzanie ścieków kosztuje odpowiednio: 1.35 zł i 1.85 zł. Najprawdopodobniej od nowego roku ceny te wzrosną. Nieoficjalnie wiadomo, że będzie to podwyżka rzędu od 10 do 20 procent.
     Na decyzję o wprowadzeniu podwyżek złożyło się kilka czynników, m.in. spadek sprzedaży wody (co znaczy, że oszczędzamy) i konieczność utrzymania opłacalności produkcji, wreszcie ustawa Prawo Ochrony Środowiska, ustalająca wysokość górnych opłat za "korzystanie ze środowiska".
     - Będziemy się starali, by podwyżki cen wody i odprowadzania ścieków były jak najniższe - twierdzi rzecznik prezydenta Elbląga Artur Zieliński.
     W ustawie, która weszła w życie 1 października, stawki cen za pobór wody, odprowadzanie ścieków czy wywóz odpadów są wielokrotnie wyższe niż dotychczas. Pismo w tej sprawie do premiera Leszka Millera wysłał prezydent Elbląga Henryk Słonina: "Przy takim wzroście opłat znacznie większe staną się podstawowe koszty w gospodarstwach domowych i miejskie koszty utrzymania dróg, zieleni, cmentarzy czy kanalizacji deszczowej. Przy postępującym bezrobociu w Elblągu i ubożeniu społeczeństwa, tak radykalne zmiany opłat wydają się sprawą nieprzemyślaną".
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • będę kąpała się w deszczówce złodzieje przecież inflacja była 4,5%
 • Ciekawostka, dlatego że oszczędnie zużywam wodę mam za nią drożej placic ? Dziwne zjawisko ! Ciekawe czym jeszcze "wodociągi" wymyślą za jakiś czas . chce się krzyknąć WODA NAPRZÓD
 • Monopoliści !!!
 • zbojkotowac ich jakie podwyżki -- obniżki to rozumiem
 • W artykule chyba dosyć nieszczęśliwie jako pierwszy powód podwyżki podano mniejsze zużycie wody (dla nie mających wiedzy o ekonomii: mniejsze zużycie wody to mniejsze wpływy gotówki - zysku, rośnie udział kosztów stałych, które nie zależą w krótkim okresie czasu od przedsiębiorstwa). Moim zdaniem podwyżka jest raczej spowodowana nowymi opłatami środowiskowymi. W Polsce jest deficyt wody, a nasze przyzwyczajenia są takie jak kiedyś, gdy nie liczono się z realiami i rzeczywistymi kosztami. Skoro zasobu ubywa to nic dziwnego, że jego cena rośnie.
 • Jak podniosą ceny przestanę się myć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czyścioch(2001-11-08)
 • czyscioch-jest jeszcze kanal!!
 • Biedny zawsze będzie biedny, także jakby nie kombinował to zawsze będzie miał du.. z przodu. Przecierz biedni ludzie nie oszczędzają wody dla swojej przyjemności tylko dla oszczędności. ZŁODZIEJE... Chociarz teraz ludzie przyzwyczajeni są do oszczędzania na wszystkim: nie tylko na przyjemnościch, ubraniach, jedzeniu, ale także na wielu innych rzeczach, (stąd przecierz są napady, kradzierze) także teraz jak przestaniemy się myć to kiepsko widzę to nasze społeczeństwo. Będziemy szwendać się po ulicach bez pracy, niedosyć, że głodni to jeszcze śmierdzący i brudni. Ciekawa perespektywa na przyszłość. Mi to absolutnie nieodpowiada...
 • Re: może niektórzy wtedy znajdą czas, by zajrzeć do słownika ortograficznego...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Julitta(2001-11-08)
 • Panie słoni na pan chyba był troche nie w temacie jak pan wysyłał to pismo to przecież pan i rada miasta zatwierdza podwyżki cen wody .Niech pan przestanie robić z ludzi balona po staremu.Pan się w liście nie zgadza a na radzie miasta pozytywnie opiniuje wniosek WIK-u o zatwierdzenie podwyżek
 • Julitta: Jak widać nie interesuje cię poruszany temat ceny za wodę skoro widzisz tylko błędy popełnione pisząc będąc wściekłym, że chcą zedrzeć z nas jak najwiecej. Lepiej napisz co o tym sądzisz, a jak ciebie to nie interesuje to lepiej poczytaj sobie np. książkę telefoniczną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wodnik Szuwarek(2001-11-09)
 • Wodniczku. Mogę zrozumieć, że Michnik jąka się. Ale trudno mi usprawiedliwiać kogoś (nawet wkurzonego), kto tak niszczy nasz piękny język. Postaw zakaz wjazdu dla takich jak ja i będzie o.k. Wiesz, coraz bardzij boję się wyjawiać tu swoje myśli. To tak, jakbym znalazła się w starym "teksase" na Grunwaldzkiej nieco po 22:00 pomiędzy nagrzanymi facetami, którzy już grzeją pięści, tylko szukają zaczepki. Międlą jakieś zdania do suchego, szczerbatego kufla, ale nikt ich nie rozumie. Ja też nie rozumiem, jak ktoś pisze niechlujnie i z bykami. I w dodatku zaczynam się go bać tak, jak boję się "Samoobrony". Oni też nie uznają zasad, także ortografii
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Julitta(2001-11-11)
Reklama