UWAGA!

Drugi stopień edukacji

 Elbląg, W ZSZ nr powstanie szkoła branżowa (arch. portEl.pl)
W ZSZ nr powstanie szkoła branżowa (arch. portEl.pl)

Trzy szkoły branżowe II stopnia powołają radni na najbliższej sesji elbląskiej Rady Miejskiej. Dadzą one szansę na podejście do egzaminu maturalnego i zdobycie uprawnień zawodowych na poziomie technikum absolwentom szkół branżowych I stopnia.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Elblągu radni podejmą decyzję o utworzeniu trzech nowych szkół w naszym mieście. Będą to szkoły branżowe II stopnia. Ten typ placówki został utworzony w wyniku reformy oświaty. Są one przeznaczone dla absolwentów szkół branżowych I stopnia i umożliwiają im podejście do egzaminu maturalnego.

W Elblągu takie szkoły powstaną przy Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych, Zespole Szkół Zawodowych nr 1, Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług. Placówki zostaną włączone do poszczególnych zespołów szkół.

Nauka w branżówkach II stopnia trwa dwa lata. Ich absolwenci zdobędą uprawnienia zawodowe na poziomie technikum w specjalnościach nauczanych w szkołach. Dyrektorami szkół będą dyrektorzy odpowiednich zespołów szkół, analogicznie jest rozwiązana sprawa nauczycieli - uczyć będą nauczyciele zespołów szkół przy których działa placówka.

Uczniowie w szkołach branżowych II stopnia rozpoczną naukę od roku szkolnego 2021/22.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dzięki Panu profesorowi, ministrowi Czarnkowi niwelujemy lata zaniedbań oświatowych i kończymy z bezkarną samowolą w szkolnictwie. Polska szkoła zacznie wreszcie służyć polskim dzieciom a nie lokalnym klikom i koteria.
 • @TeofilSkorupa - hahahaha. .. cofacie się, za kilka lat to w szkołach nikt nie będzie chciał nawet uczyć.
 • Dzięki jedynie słusznej partii cała polska młodzież opuszczać będzie szkoły z tytułem profesora i biegłą znajomością co najmniej 6 języków obcych. Czekać na nich będą miliony wysokopłatnych stanowisk pracy, co spowoduje rozkwit gospodarki i skieruje naszą ojczyznę na wyczekiwaną przez pokolenia drogę do potęgi i chwały. Wtedy się obudziłem i musiałem zmienić pościel.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  5
  Skorupa Teofil(2021-06-22)
 • @TeofilSkorupa - Myślałem, że tego rządu nie da się bardziej ośmieszyć, Tefolowi się udaje.
 • @TeofilSkorupa - Tak, tak. Rozpędź się a ściana sama cię znajdzie. A program nauczania będą układali na uczelniach pana Rydzyka.
 • @TeofilSkorupa - Panie Teofilu, pisze się "koteriom". Mam wrażenie, że Pan właśnie skończył szkołę za "panowania"obecnego ministra edukacji. A teraz wszyscy pouczymy się stopniowania przysłówków. Przykład: ciemno, ciemniej, Czarnek.
 • @Teofil Skorupa - Nie martw się Teofilu, komunizm wykształcił ludzi, którzy go obalili, to Czarnka też obalimy.
 • Czy to nie Profesor Minister Czarnek wykrył tkankę sercową w upadłym opłatku? Dzieci będą się o tym uczyć po wsze czasy.
 • nie ma jak nauczyciele jako 4 władza państwa z wiecznymi narzekaniami na swoją pensję, z "misją"siedzenia w komórkach zamiast prowadzić zajęcia w czerwcu czej=kający na 2 miesiące dalszej laby
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5
  18
  wyuczona matka za komuny(2021-06-22)
 • @wyuczona matka za komuny - To to samo co u Czarnka. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8
  2
  komuna wiecznie zywa(2021-06-22)
 • towarzyszu skorupa was to chyba wykopali razem z tym błotem na Mierzei. "Polska szkoła zacznie wreszcie służyć polskim dzieciom"/które do szkoły będą powinny chodzic w komżach i albach/Witamy w średniowieczu. Nie wspomnę o "geniuszu"Jędraszewskim-powinniśmy dziekować Bogu za braci Kaczyńskich. Dobranoc. Umarłem
 • A prawda czy się to wam podoba, czy nie jest taka, że niewielu tak znakomitych polityków mieliśmy w dziejach naszego narodu.
Reklama