UWAGA!

Drżyjcie, przestępcy!

Elbląg, Mł. insp. Mariusz Darabasz
Mł. insp. Mariusz Darabasz (fot. Paweł Serocki).

Bezwzględna walka z przestępczością, unormowanie sytuacji w komendzie oraz doposażenie elbląskiej jednostki - to główne zadania, jakie stawia przed sobą obejmujący dziś (16 lutego) stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu mł. insp. Mariusz Darabasz.

Mł. insp. Mariusz Darabasz dziś oficjalnie zajął swój nowy gabinet i przed południem spotkał się z dziennikarzami. Przedstawił swój zawodowy dorobek (ma za sobą 22 lata służby w policji), opowiedział o tym, czym wcześniej zajmował się w komendach policji m.in. w Nowym Dworze Gdańskim i w Gdańsku. Wspominał także o swojej pracy wykładowcy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.
     Nowy komendant ma 46 lat, jest żonaty, ma dwoje dorosłych dzieci. Posiada także dwa koty, lubi grać w piłkę nożną i jeździć na rowerze. Oprócz pracy w elbląskiej KMP jest wykładowcą w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku.
     - Od dwóch lat jestem elblążaninem, więc bolączki mieszkańców tego miasta są również moimi - mówił podczas spotkania z dziennikarzami mł. insp. Mariusz Darabasz. - Znam sytuację w Elblągu, wiem na przykład, że najbezpieczniej wieczorem tu nie jest.
     Nowy komendant ma jasno wytyczone cele. Zamierza m.in. unormować sytuację w elbląskiej komendzie (trzeba zagospodarować 24 wakaty), przyjrzy się również pracy dzielnicowych.
     - Trzeba także zanalizować strukturę organizacyjną komendy i poszukać uszczupleń - zapowiada. - Wiem, że to było już robione, ale wszędzie na świecie dąży się do struktur płaskich i elastycznych. Chciałbym stworzyć zespół ludzi, którzy będą porozumiewać się bez słów. Ważna jest również realizacja programu modernizacji policji. Mam nadzieję, że dostaniemy nowe samochody i sprzęt informatyczny - to jest dla nas najważniejsze. Byłem niedawno na Węgrzech i tam policja posiada samochody w leasingu, u nas jeszcze tego nie ma.
     Mł. insp. Mariusz Darabasz zapowiada także bezwzględną walkę z przestępczością. - Będzie to walka systematyczna i skuteczna - podkreślał w rozmowie z dziennikarzami.
     Nowy komendant elbląskiej policji powiedział także, że nie zamierza zaczynać pracy od zwolnień pracowników. - Na „dzień dobry” nie będę wprowadzał takich zmian - mówił.
     
     
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To co? Bedzie wiecej mandatow za przeklinanie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ta_jasne(2007-02-16)
 • A takie ma doświadczenie (zza biurka) walką z tą przestępczością, że aż ciarki przechodzą obywateli, zwykłych podatników - jakie to będą sukcesy na tym polu. Tu już był taki jeden w Elblągu co to "się za bary z gdańską mafią chciał brać". Skierowany do olsztynkowa, do walki gminnymi rzezimieszkami, wyleciał stamtąd szybko, ale przedtem ośmieszył się i naraził na szwank dobre imię elbląskiej policji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Gargamel..(2007-02-16)
 • Gargamel - wez chlopie zimny prysznic
 • Jak chce poprawić bezpieczeństwo w mieście to niech wzmocni chłopaków z grupy bo mało ich widac na mieście i niech zwiększy w lato patrole wodne bo pływają tylko w niedziele jak dzwon w kościele zabije na tych łupinach a kłusoli w pażdzierniku tyle że ho ho
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znudzony(2007-02-16)
 • To co ???? Nagle będzie nowy sprzęt ????? Cudownie !!!!! Niemożliwe stanie się możliwym - "woda w wino" hahhahhahahhah Proponuję aby Pan Komendant przeczytał list pożegnalny poprzednika. No i nie bardzo rozumiem : "od dwóch lat jestem elblązaninem" ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Policjant(2007-02-16)
 • "Policjant" jak nie rozumiesz, co to znaczy być elblążaninem, to ja nie wiem co o tobie myśleć. Ale wytłumaczę ci, jeśli ktoś mieszka w Elblągu, to jest elblążaninem. Jeśli się tu urodził to można dodać że jest rodowitym. Paniał??? Jaro
 • Tak już się boję tego Nowego Komendanta, że oddaję mocz bezwiednie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Płynie Wisła płynie po ....(2007-02-16)
 • Do strachliwego co płynie sobie Wisłą - załóż pieluchę i spływaj
 • Te frajerze wyżej - jak miałbym się kogokolwiek bać, to musiałbym się nazywać tak jak Ty. Ten nowy Komendant ma zdaje się takie doświadczenie w stricte policyjnej pracy jak szkolny pedel - niby jest w szkole, dzwoni nawet dzwonkiem na lekcje, ale o pracy szkolnej ma ciągle iluzoryczne pojęcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  j.w. - po elbląskiej krainie.(2007-02-17)
 • Moim zdaniem o nowe zmiany,jak twierdzi pan komendant nie tak szybko.Sytuacja na górze napięta.Obietnice zawsze były,są i będą.Ci,którzy pracują na samym dole i na codzień stykają się z problemami tego miasta,są najmniej doceniani.Coraz więcej się wymaga od tych ludzi a "karmi" się ich tylko obietnicami,często bez pokrycia.Liczy się tylko statystyka.Przecież to są Policjanci a nie "chodnikowe pajacyki" szukające efektu by podnieść statystykę.Pan komendant powinien zerknąć bardziej na swoją kadre a poza tym już był jeden co chciał wielkich zmian i żle na tym wyszedł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ulubieniec(2007-02-18)
 • Powiem tak wszystko mi jedno ale ma być bezpiecznie nie w statystykach tylko tak żeczywiście!!!!! Bo policja jest dobra w statystykach to zostało po komunie, (karty pracy itp.) Więc mam nadzieję że nowy Komendant będzie mieł naprawdę dobry plan bo inaczej to lipa!!!!!
 • a tak uroczyscie był zegnany byly komendant( a co on takiego zrobil dla elblaga za co się wziął to zepsuł PSUJ) po miescie jeżdzą jak wariaci ale znajomym umarzane są wykroczenia,może k.... ktoś się za to weżmie, zlikwidował dzielnicowych, brak służb patrolowych.Może za nim inni odejdą odpowiedzialni za taki stan rzeczy ,statystyka i medialne przedstawienie nas nie interesuje ale bezpieczeństwo.Nowy komendant to człowiek który wreszcie uporządkuje sprawy w kmp i powywala na bruk niekompetentnych.
Reklama