UWAGA!

Dużo szczęścia na raz

Karolinka, Otylia i Łucja z Dzierzgonia mają roczek. Przyszły na świat jednocześnie 14 marca w Szpitalu Wojewódzkim w Elblągu. Szczęśliwymi rodzicami są Beata i Kamil Jaczunowie. Personel szpitala postanowił wyprawić dziewczynkom huczne pierwsze urodziny.

Tym bardziej, że w ciągu roku od ich narodzin w tym szpitalu jeszcze cztery razy urodziły się trojaczki. Zdecydowanie dominują dziewczynki. Nie ma wątpliwości, że taka ilość ciąż mnogich to swoisty ewenement w skali kraju.
     - Ja płakałam ze szczęścia, jak się dowiedziałam. W ogóle nie miałam pojęcia, jak być mamą, a co dopiero mamą trojaczków. Mamy bardzo dużą pomoc ze strony rodziców, burmistrz Dzierzgonia też wiele nam pomógł. A dziewczynki są bardzo grzeczne, tak, jakby wiedziały, że nie można za bardzo broić - mówi mama Karolinki, Otylii i Łucji.
     - Na początku dowiedziałem się, że będą bliźniaki, ale już po drugim USG było wiadomo, że będą trojaczki - opowiada Kamil Jaczun, ojciec trzech dziewczynek. - Pępkowe było bardzo huczne, koledzy mi gratulowali. Mycie i kąpanie przebiega taśmowo i jakoś sobie radzimy.
     Dla personelu oddziału położniczego narodziny trojaczków to za każdym razem wyzwanie. - Rzeczywiście, od marca ubiegłego roku do teraz trojaczki rodziły się pięciokrotnie. Dla nas wielką radością jest to, że jesteśmy w stanie utrzymać taką ciążę mnogą jak najdłużej i że dzieci rodzą się duże i zdrowe - podkreśla Hanicenta Rzepa, ordynator oddziału położniczego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Jak dodaje doktor Rzepa, tak liczne narodziny to w większości przypadków dar natury niż skutek leczenia. -Tylko w dwóch przypadkach pacjentki przed zajściem w ciążę leczyły się lekami hormonalnymi. Warto dodać, że w ciągu tego roku na świat przyszło u nas ponad 30 par bliźniąt.
     Oprócz pani Beaty z Dzierzgonia szczęśliwymi mamusiami trojaczków w ciągu ostatniego roku zostały panie Katarzyna Sowińska z Tolkmicka i elblążanki Olga Siekierka, Katarzyna Skowyra i Joanna Retka, której dzieci przyszły na świat tydzień temu.
     
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama