UWAGA!

Działkowcy wybrali nowego prezesa

 Elbląg, Działkowcy wybrali nowego prezesa
fot. nadesłana

Zygmunt Wójcik został wybrany na prezesa Okręgu Polskiego Związku Działkowców w Elblągu. Podczas XI Okręgowego Zjazdu Delegatów podsumowano ostatnie cztery lata działalności.

XI Zjazd Delegatów Okręgu Elbląskiego PZD odbył się w sali Domu Działkowca im. Kosynierów Gdyńskich w Elblągu. W zjeździe uczestniczyli delegaci wybrani na tegorocznych walnych zebraniach sprawozdawczo-wyborczych w ROD oraz członkowie ustępujących organów statutowych. Przybyli też goście: reprezentujący jednostkę krajową, członek rady krajowej PZD, Piotr Gadzikowski oraz kierownik Wydziału Gospodarki gruntami, Mariola Kobylińska, dyrektor gabinetu marszałka województwa warmińsko - mazurskiego – Zygmunt Kiersz oraz wiceprezydent Elbląga, Edward Pietrulewicz. Obradom przewodniczyli: Leszek Łapiński  – delegat ROD im. Bratek w Elblągu oraz Jacek Nawrocki, prezes ROD Komunalnik w Elblągu. Na sekretarza zjazdu został wybrany Tomasz Mizerski z ROD "Truso w Elblągu". Zjazd rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnów narodowego i związkowego. Następnie wręczono medale 120-lecia oraz podziękowania Krajowej Rady i Okręgowej Rady PZD zasłużonym prezesom, przewodniczącym Komisji Rewizyjnych oraz członkom ustępujących władz okręgowych za ich trud i pracę na rzecz działkowców, rozwoju ogrodów i stowarzyszenia ogrodowego. Następnie ustępujący I wiceprezes Okręgu PZD – Zygmunt Wójcik, wygłosił referat sprawozdawczo-programowy podsumowujący dobiegającą końca kadencję oraz przedstawił program działania na lata 2019-2023. W swoim przemówieniu poruszył szeroką tematykę spraw związanych z sytuacją w naszym stowarzyszeniu ogrodowym PZD i w okręgu. Zwrócił również uwagę nowe wyzwania dla stowarzyszenia oraz okręgów i ROD, rozwój i unowocześnienie infrastruktury ogrodów, bezpieczeństwo, zacieśnianie współpracy z władzami samorządowymi oraz z lokalnymi społecznościami. Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej Zbigniew Żyluk dokonał oceny działalności Okręgowego Zarządu PZD za okres mijającej kadencji i przedstawił wniosek o udzielenie absolutorium dla ustępującego Zarządu. Odczytano życzenia przesłane m.in. przez starostę elbląskiego, wójta Gminy Elbląg.

Delegaci Okręgu Elbląskiego przyjęli jednogłośnie sprawozdania organów okręgowych Związku za lata 2015-2019, uchwały zjazdowe oraz 3 stanowiska m.in. w sprawie wyborów parlamentarnych, współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego oraz stanowisko - podziękowanie dla przedstawicieli samorządu terytorialnego.

Zjazd wybrał władze: 29-osobową Elbląską Okręgową Radę PZD oraz siedmioosobową Komisję Rewizyjną PZD. Wybrano również trzech delegatów na Krajowy Zjazd Delegatów. Prezesem Okręgu PZD w Elblągu na kolejną kadencję wybrano Zygmunta Wójcika. Przewodniczącym Okręgowej Komisji Rewizyjnej został Zbigniew Żyluk.

inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Proszę spojrzeć na mapy satelitarne Elbląga i zobaczyć ile miejsca działki zajmują i to w miejscach bardzo potrzebnych dla miasta by zbudować nowe drogi, trakcje tramwajowe, linie autobusowe, osiedla. Gdyby nie działki już dawno byśmy mieli wschodnia obwodnice.
 • @Fer - chyba cie. .. .to dzięki tym terenom działkowym miasto ma swoją wartość. jak ci śpieszno mieszkania między ulicami to do warszawy i zamieszkaj sobie np przy wisłostradzie. miasto bez kultury, sportu a także terenów rekreacyjnych(do których należą rod-y) to nie miasto godne zamieszkania. wyznacznikiem prawidłowego wzorca miasta winien być zawsze stosunek terenów zielonych do powierzchni urbanistycznych a ideałem byłoby dodac do tego miejskie akweny wodne.
 • Ty ciesz się z tego bo to tereny zielone. Dzięki zieleni masz tleni i masz czym oddychać.
 • Pal gume od dzialek. Na rower a nie zanieczyszczac. Bij na grzyby buraczku
 • Fer - pierw zabudujmy wolne tereny w elblągu, ktorych jest wyjatkowo dużo, a potrwa to lata, a potem ew, zlikwidujmy niektore ogrody. , jak te miedzy Saperow, a Kościuszki / mialy być zlikwidowane juz na przelomie lat 70/. Na dziś Elblag nie ma Centrum, tylko nadmiar niezabudowanych terenow 1 / w Srodmieściu / ze slynnym pl. Konstytucji znanego cukiernika /i wiele innych, 2/ dzielnicy Osiek, 3 /na Wyspie Spichrzów, 4/ Wyżynna 5/ Modrzewina Płn. 6 /Chrobrego / Marymoncka 7 /Krolewiecka/ Legionów, 8/tereny miedzy Dąbrowskiego, a Rawską, 9/Dębica - ul Wschodnia. Dopiero jak to zostanie wykorzystane /zabudowane mozna pomyśleć o niektorych terenach dzialkowych Dopiero, jak. ,
 • Masz rację
 • ostatni bastion PRL-u ma się dobrze ?
 • Mój dziadek był dzialkowcem. Zawsze miałem beke z tego, jak bulwersowal się na zarząd PZD. Jak w pascie o fanatyku wędkarstwa. Przestalo mnie to bawić, kiedy po śmierci dziadka dostałem w spadku działkę i zacząłem obcować ze związkiem.
 • Masz plusa, ale to nie jest ostatni bastion PRL. PZD dorównuje PZW :) acz kolwiek są to pożyteczne organizacje które powinny istnieć ale trochę w innym wydaniu - tylko względnie młodych nie interesują działki czy ryby, a jak interesuje to nie w takim stopniu by działać tam de facto poloitycznie - chodzi o małą politykę, zbieranie poparcia etc. Jak dla mnie to samo hmmm prawo działkowe jest nie dostosowane do dzisiejszych czasów. Np. kupując działkę - nie kupujesz działki a nasadzenia na niej altankę etc a działkę tak jak by dzierżawisz.
 • Zgredziki mają chociaż zajęcie :) tak trzymać !
 • to prawda, kiedyś ponad 20 lat temu, chodzili i stawiali oceny za działki, kto miał niską ocene musiał odrabiać godziny, trawa była niemile widziana gdzie moje małe dzieci mogły sobie hasać, musiały być warzywa, mieliśmy dosyć leśnych dziadków i sprzedaliśmy w diabły
 • Dzialkowcy wybrali nowego prezesa - czyli spor o marchewke , dajcie im spokuj niech sobie zgredziki dlubia ,przynajmniej maja zajecie, a i czasem warzyw ,owocow nam przyniosa ,zebysmy nie zapomnieli prawdziwego smaku, bo te unijne to normalnie drewno!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  Owoczywotatwegojezus(2019-10-04)
Reklama