UWAGA!

Dziedzictwo Świętego Gaju w perspektywie elbląskiej Zawady

 Elbląg, Dziedzictwo Świętego Gaju w perspektywie elbląskiej Zawady

Pod takim hasłem odbędzie się w czwartek (14 października) Międzynarodowa Konferencja Naukowa, poświęcona dziedzictwu Świętego Gaju oraz promocji kultu Św. Wojciecha w kontekście jego działalności misyjnej.

Podczas spotkania zostanie podpisany list intencyjny, celem utworzenia partnerstwa na rzecz rozwoju i promocji dziedzictwa świętowojciechowego w Świętym Gaju. Do partnerstwa zostały zaproszone podmioty m.in. takie jak : Wójt Gminy Rychliki, Starosta powiatu elbląskiego, dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, dyrektor Oddziału Ziemi Elbląskiej PTTK w Elblągu, dziekan Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły im. Bogdana Jańskiego w Elblągu, prezes LGD Kanał Elbląski i Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Elblągu, Kuria Diecezjalna Elbląska, Elbląskie Duszpasterstwo Akademickie, Grupa „Truso” Stowarzyszenie Elbląg Europa, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Olsztynie delegatura w Elblągu, Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kwietniewie, lokalne władze sołectwa Święty Gaj, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bągardzie oraz prof. Janusz Hochleitner .
       Konferencja odbędzie się w sali Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo” przy ul. Robotniczej 246. Początek - godz. 16. Po konferencji o godz. 18 w kościele parafialnym św. Wojciecha odbędzie się msza święta.
       Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Świętego Gaju, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego Wydział Zamiejscowy w Elblągu, PTTK w Elblągu oraz SM Zakrzewo.
      
Stowarzyszenie Święty Gaj
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • " Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Świętego Gaju, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego Wydział Zamiejscowy w Elblągu, PTTK w Elblągu oraz SM Zakrzewo. " Ale kto płaci za te spotkanie ? Mam nadzieję, że nie mieszkańcy !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ktoś?(2010-10-10)
 • Dlaczego na konferencję nie zostali zaproszeni specjaliści od historii tych ziem? - Autor wielu publikacji ks. prof. dr hab. Jan Wiśniewski oraz osoba dzięki której temat badań nad Świętym Gajem w ogóle się pojawił w ostatnim 30-leciu a mianowicie ks. bp. proof. dr hab. Julian Wojtkowski? Rozumiem wystąpienie ks. Jacka Neumana, dawnego wikarego w naszej elbląskiej katedrze, który był później proboszczem w Świętym Gaju, ale brak dwóch tak ważnych dla historii tego miejsca osób? Karygodne. Lokalny Patriota
 • dlaczego nie zaproszono znanego historyka dr kilanowskiego-ksiedza parafi w Jegłowniku
 • dlaczego nie zaproszono znanego historyka dr kilanowskiego-ksiedza parafi w Jegłowniku
 • A kto za to płaci?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  oriana(2010-10-10)
 • co to za konferencja naukowa bez naukowców, ale z niby naukowcami w sutannach i kto za to zapłaci?
 • Konferencja dotyczy św. Wojciecha, więc zaproszenie na nią teologów ma sens - tylko niech to będą tacy, co się na tym znają. Ks. prof. Wiśniewski jako historyk świetnie opowiadał o Elblągu i okolicach sprzed wieków w czasie spotkań organizowanych przez muzeum.
Reklama