UWAGA!

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w szeregach 4W-MBOT

 Elbląg, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w szeregach 4W-MBOT
Fot. 4W-MBOT

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Ideą tego święta jest krzewienie polskiej historii, propagowanie tożsamości oraz symboli narodowych.

Biało-czerwona jest z Polakami w chwilach radości i smutku. Widziała narodziny Niepodległej, Cud nad Wisłą, Powstanie Warszawskie i Grudzień 70.. Była malowana na samolotach w czasie Bitwy o Anglię, dumnie powiewała nad Monte Cassino. Wielu oddało za nią życie...

- Flaga Polski przypomina mi o naszej historii, walkach które musieliśmy stoczyć, by żyć w wolnym i niepodległym kraju, wielkich rodakach, których prace i starania wpływały na rozwój wydarzeń na całym świecie. Powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami i każdego dnia starać się budować lepszą przyszłość naszego narodu – mówi kpr. Rafał Potrac z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie.

- Dwa kolory znajdujące się na fladze przypominają Polakom chwile podniosłe, uroczyste, związane z sukcesem i zwycięstwem, ale także wydarzenia odciskające krwawe piętno na kartach polskiej historii. Drugi dzień maja jest świętem dumy i honoru dla każdego polskiego patrioty. Pamiętajmy o narodowych barwach każdego dnia. – mówi szer. Szymon Nowakowski z 43blp w Braniewie.

Biało-czerwona powiewała dziś dumnie w domach żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, symbolizując narodową jedność i tożsamość. Pod tymi barwami walczyły, ginęły i zwyciężały pokolenia Polaków.

Traktujmy nasze symbole narodowe z szacunkiem i godnością. Uczmy tego kolejne pokolenia, bo jak pisał Jan Zamoyski: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie."

ppor. Anna Szczepańska, ekspert ds. komunikacji 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama