UWAGA!

Dziewałtowski do Senatu

 
Elbląg, Dziewałtowski do Senatu
fot. Anna Dembińska

Dziś (24 sierpnia) w południe odbędzie się konferencja prasowa posła Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego, na której usłyszymy zapewne, jakie były kulisy jego niedzielnego wystąpienia na konferencji Platformy Obywatelskiej w Warszawie i jakie będą tego wyborcze konsekwencje. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że poseł wystartuje w wyborach do Senatu jako kandydat Platformy. Jerzy Wcisła, który się starannie do tych wyborów przygotowywał, musi ustąpić mu miejsca.

O niedzielnej konferencji czytaj: „Witold Gintowt-Dziewałtowski bliżej PO”
      
       Oto, co na ten temat sądzą politycy Platformy (rozmawialiśmy z nimi w poniedziałek).
      
       Sławomir Rybicki, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, numer jeden na liście PO w okręgu elbląskim: – W niedzielę grupa poważnych polityków SLD publicznie wyraziła swoje stanowisko, które można określić rozczarowaniem wobec polityki macierzystej partii. Politycy ci uznali, że program Platformy Obywatelskiej, polityka, jaką proponuje Platforma, jest dla nich na tyle dobra, na tyle demokratyczna, że to jest właściwe miejsce do ich samorealizacji. To dobrze dla polskiej polityki, jeżeli politycy mają szanse realizować swój program, swoje aspiracje i pomysły na funkcjonowanie państwa i Platforma takie możliwości stwarza. Nic złego w tym, że następuje na tej, wydawałoby się, zacementowanej scenie politycznej ruch kadrowy. O swoich aspiracjach może powiedzieć sam poseł Dziewałtowski, a ewentualna decyzja o jego kandydowaniu jest suwerenną decyzja władz Platformy. Statut partii pozwala, żeby przewodniczący partii dokonywał korekt w poszczególnych okręgach wyborczych, i takich korekt się dokonuje w wielu miejscach Polski. Platforma Obywatelska jest demokratycznym organizmem, który kieruje się w swoim postępowaniu nie interesami poszczególnych osób, ale dobrem państwa jako całości. Wszystkie decyzje personalne należy rozpatrywać w tym kontekście. Jeżeli chodziłoby o moje miejsce na liście [w poniedziałek także takie rozwiązanie było realne – red.], przyjąłbym taką decyzję ze zrozumieniem, bo widać interes partii, dobro partii tak nakazuje. Oczywiście, tak po ludzku byłoby to dotkliwe, ale to jest gra zespołowa, nie indywidualna.
      
       Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga, szef powiatowej organizacji PO (w wyborach nie kandyduje): – To jest pewien projekt polityczny, który Platforma realizuje w całej Polsce, również w Elblągu. Nie będę udawał, że jestem zachwycony tą sytuacją, natomiast podpisuję się pod tym projektem podobnie jak poseł Rybicki, zobaczymy, jakie będą jego losy. Natomiast fakt, że Witold Gintow-Dziewałtowski był moim kontrkandydatem w wyborach samorządowych, nie ma tu żadnego znaczenia. Po wyborach kilkakrotnie spotykałem się z posłem Dziewałtowskim, nawet współpracowaliśmy w sprawach ważnych dla miasta.
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Na wyborach się spotkamy. Bye bye marzyciele.
 • Krajowe kierownictwo PO olewa elblaskich kandydatów partii ciepłym moczem, a oni mówia, że to deszcz pada. Głupi, mierny ale wierny. Tak było już w PZPR.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Stalin(2011-08-24)
 • I co tam jeszcze w Platformie ? Może ktoś się przeziębił ? Pasjonujące wszystko co dotyczy Jaśnie Państwa przecież.
 • Odgrzewane kotlety podaje się w kiepskich jadłodajniach, bo nie restauracjach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2011-08-24)
 • dziewałtowski nie zdobędzie mandatu i odejdzie w niebyt, to chyba jedyna korzyść z tej sytuacji, osobiście jest mi przykro Jurku, że dotyka to Ciebie ale jak mówią co nas nie zabije to nas wzmocni, POzdr.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  do dup... z tym(2011-08-24)
 • polska zjednoczona platforma obywatelska
 • TYM z PO na wyborach pokarze się aut za całokształt.
 • koryto-ganiacz ten Dziewiałtowski a Wcisła to nielepszy
 • Oby tylko ludzie głosowali świadomie. Bo brać do partii kolesia który do samego upadku siedział w PZPR póki coś z tego miał i który teraz idzie tam gdzie ma szanse na mandat. .. Top jedną rzecz. Olać swojego człowieka żeby wpakować tego sprzedawczyka na miejsce to już zwykłe chamstwo i brak szacunku do wyborców. Bo WGD to zwykły kłamca jest. Ten człowiek jedno mówi drugie robi. Spójrzcie na jego strone internetową: "stąd przekonanie o konieczności ochrony praw obywatelskich i równości każdego przed prawem. Wierzę w człowieka, jego chęć dobrego działania. Jestem także za bezwzględnym, natychmiastowym karaniem łamiących prawo. " I to mówi człowiek który nie może nawet mandatu zapłacić jak każdy, tylko o tym było słychać w związku z WGD w ostatniej kadencji. Jak już raz pisałem WGD narzeka w wywiadach (w zasadzie w jednym ostatnim bo po co z nim wywiad robić. .. ) że to młodzi ludzie nie są ideowi i nie liczy się dla nich partia ale miejsce. To chyba nie wymaga komentarza. Zresztą sam tam powiedział że z SLD nie chce startować do senatu bo NIEMA SZANS NA MANDAT to jego słowa. Z PO ma szanse się utrzymać. Jeśli chodzi o wielokrotne wspominane przez dziennikarzy jego miejsce w rankingu polityki X lat temu to przeczytajcie cały artykuł -nie brali wogole pod uwagę ludzi będących w rządzie lub władzach partii także jasne. Pozdrawiam wszystkich z naszego miasta i życzę świadomego głosu. ELB
 • Byłem za "PO" ALE TO CO ODPIERD. ostatnimi dniami, to tylko POkazuje jaka to jest zachłanna partia na "władzę" a to już jest NIEBEZPIECZNE dlatego przegra.
 • To zwykła hańba!!! Stary aparatczyk niech już idzie na emeryturę. NIE DLA WGD!!!!!
 • już chyba niemal wszyscy widzą, tak jak mówi poprzednik, PZPR=PO. zmieńmy ich. proszę. .. niech pójdą w niebyt
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ~~nikt(2011-08-24)
Reklama