[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dziś królowa nauk - matematyka

 
Elbląg, Dziś egzamin maturalny z matematyki
Dziś egzamin maturalny z matematyki (fot. Anna Dembińska)

"Dziady" poszły już w niepamięć, bo dziś (7 maja) drugi dzień matur i matematyka. Niektórzy uczniowie odważnie przyjęli wyzwanie związane z królową nauk, inni liczą na to, by po prostu zdać. W Elblągu do egzaminu dojrzałości przystępuje ponad tysiąc abiturientów. Zobacz zdjęcia.

Odwiedziliśmy I Liceum Ogólnokształcące, by zapytać o wrażenia uczniów po egzaminie z języka polskiego, ale także o emocje, które towarzyszyły im przed maturą z matematyki.
       - Język polski był dość trudny, jednakże był do napisania - stwierdziła Agata z klasy III B. - Można było spodziewać się, że będą „Dziady”, ale Sienkiewicz nas chyba zaskoczył. Co do czytania ze zrozumieniem - kontynuowała maturzystka - muszę przyznać, że niektóre z zadań były dość podchwytliwe. Do egzaminu z matematyki czuję się przygotowana, ponieważ zrobiłam wszystkie arkusze, zadania. No, ale jestem też przygotowana na to, że różnie to może wyglądać - zakończyła z uśmiechem.
       Zadowolona z egzaminu z języka polskiego była także Paulina z kl. III C.
       - Wczoraj poszło całkiem nieźle, tematy były super, zarówno w „podstawie” i na „rozszerzeniu” - stwierdziła. - Do matematyki, przynajmniej tak mi się wydaje, jestem bardzo dobrze przygotowana. Przerobiłam chyba ze 100 próbnych matur, więc na pewno pójdzie dobrze. 
       Natomiast Filip z klasy III C egzamin z języka polskiego ocenił jako trudny.
       - Moim zdaniem polski był trudniejszy niż w poprzednich latach, ale poszedł dobrze - był jednak optymistą. - Dziś chcę tylko zdać, 30% wystarczy i do domu. Jestem raczej humanistą - zakończył z uśmiechem.
       Do egzaminu z matematyki sumiennie przygotowywała się Dominika z klasy III E: - Będzie to tak naprawdę przełomowy moment, na który najbardziej czekałam, ponieważ do matematyki przykładałam największą wagę. Nie ukrywam, że jestem szalenie ciekawa, jak mi dziś pójdzie.
       - Ogólnie zawsze z matematyki byłam dobra, ale mimo wszystko stresuję się, bo chcę dobrze napisać - to już zdanie Wiktorii z kl. III C. - Polski chciałam po prostu zdać.
       Matury potrwają do 25 maja. Wszyscy zdający muszą podejść do sześciu obowiązkowych egzaminów: czterech pisemnych (język polski, język obcy, matematyka, przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym) oraz dwóch ustnych (język polski i obcy).
      
Sebastian Wiśniewski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama