UWAGA!

Dzisiaj do Elblaga przyjeżdża prezydent RP

 Elbląg, Andrzej Duda podczas wizyty w Malborku w czerwcu br.
Andrzej Duda podczas wizyty w Malborku w czerwcu br. (fot. Anna Dembińska, arch. portEl)

W czwartek, 6 grudnia, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyjedzie do Elbląga. Jego wizyta związana jest z zakończeniem ćwiczenia Anakonda -18 i certyfikowaniem Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny- Wschód.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda złoży wizytę w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu. Towarzyszyć mu będzie Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. Ich wizyta jest związana z zakończeniem ćwiczenia Anakonda -18, certyfikowaniem Dowództwa oraz przekazaniem w podporządkowanie Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód w Szczecinie.
       To pierwsza wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Elblągu. Odwiedził nasze miasto w 2015 r., ale jeszcze jako kandydat na najwyższy urząd w państwie.
       Dowództwo Wielonarodowej Dywizji NATO Północ-Wschód stacjonuje w Elblągu od lipca 2017 r. To w sumie ok. 300 oficerów m.in. z Czech, Estonii, Hiszpanii, Kanady, Litwy, Łotwy, Rumunii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Węgier, Wielkiej Brytanii i oczywiście z Polski. Żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (DWDP-W) od wielu miesięcy przygotowywali się do certyfikacji, której ostatnia faza - w ramach ćwiczenia „Anakonda - 18” - właśnie dobiega końca.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama