UWAGA!

Edward Pukin: Obiecuję konkrety, a nie cuda

 
Elbląg, Edward Pukin i jego komitet wyborczy deklarują, że chcą naprawić Elbląg i oddać w ręce młodych
Edward Pukin i jego komitet wyborczy deklarują, że chcą naprawić Elbląg i oddać w ręce młodych (fot. WS)

- Postulujemy odejście od sprzedaży mieszkań komunalnych w dobrym stanie technicznym, których lokatorzy nie zalegają z czynszami. Miastu to nic nie da, zadłużenie będzie nadal rosło – przekonuje Stefan Rembelski, szef zespołu programowego KWW Naszą Partią Jest Elbląg. – Ponadto, trzeba ciąć koszty utrzymania administracji samorządowej. Zamiast zatrudniać kolejnych fachowców po kursach tanecznych czy tenisowych, wystarczy poszukać potencjału w młodych, już zatrudnionych pracownikach.

KWW Naszą Partią Jest Elbląg przekonuje, że ma ratunkowy program naprawczy dla Elbląga. Podczas dzisiejszej (12 czerwca) konferencji prasowej jego członkowie przedstawili punkty dotyczące gospodarki komunalnej oraz administracji samorządowej.
      
       Problem drażliwy: mieszkania komunalne
       - Temat gospodarki mieszkaniowej jest trudny i drażliwy, ale musimy być w tej kwestii szczerzy – czas na zmiany -mówił Stefan Rembelski, szef zespołu programowego KWW Naszą Partią Jest Elbląg. – W naszym mieście jest ok. 8 tys. lokali o bardzo zróżnicowanym stanie technicznym. Zadłużenie najemców z tytułu opłat czynszowych wynosi 50 mln zł. Podniesienie stawki czynszu nie spowodowało zmniejszenia długu.
       Rembelski sugerował, by sytuację poddać analizie i wskazuje rozwiązania: sprzedaż mieszkań – tak, ale tych o niższym standardzie i najbardziej zadłużonych.
       - Pozostawienie ich w zasobach komunalnych będzie nadal generowało koszty – przekonywał. –Widzimy również konieczność nowelizacji zasad nabywani mieszkań komunalnych w taki sposób, by w umowę sprzedaży mogły wchodzić osoby spokrewnione z zadłużonymi najemcami, mające zdolność kredytową. Widzimy konieczność utworzenia z wybranym bankiem projektu sprzedaży lokali zadłużonych na podstawie promes przeniesienia własności wystawianych przez Miasto.
       Dodatkowo Rembelski wskazywał, że mieszkania komunalne, czy jak przed laty mówiono: kwaterunkowe, winny być tymczasowym rozwiązaniem dla elblążan.
       - Powinni oni poprawiać swoją sytuację materialną i szukać innych rozwiązań, np. kredytowych. Obecnie bowiem przydział mieszkania komunalnego jest rozwiązaniem stałym – mówił.
      
       Będą cięcia
       Komitet, którego kandydatem na prezydenta miasta jest Edward Pukin twierdzi, że w Elblągu wystarczy stanowisko tylko jednego wiceprezydenta. Jeśli wygrają wybory, będą go szukać wśród młodych pracowników Urzędu Miejskiego. W tej grupie również upatrują dyrektorów departamentów.
       - Po co zatrudniać nowych pracowników, skoro można wykorzystać potencjał tych, którzy już poznali specyfikę pracy w urzędzie – stwierdził Stefan Rembelski. – Trzeba ich tylko zachęcić do działania i stworzyć możliwości. Spowoduje to obniżenie kosztów własnych funkcjonowania administracji miejskiej – dodał. – W tej kwestii wzorcowym miastem jest Toruń, gdzie w przeliczeniu na jednego mieszkańca koszt utrzymania administracji to 177 zł. Obecnie w Elblągu to 310 zł.
      

  Elbląg, Edward Pukin chce być prezydentem technicznym
Edward Pukin chce być prezydentem technicznym


       Edward Pukin deklaruje, że chce być prezydentem tylko na rok, do rozpisania wyborów samorządowych w 2014 r., w których nie zamierza już ubiegać się o ten urząd.
       - Chcę naprawić Elbląg i oddać go w ręce młodych – mówił podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami. - I mówię o konkretach, a nie o cudach. Nie obiecuję bezpłatnej komunikacji miejskiej, czy obniżek czynszów.
       Pukin chce być prezydentem technicznym.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Naprawić miasto w rok, czytam i czuje się jakbym oglądał tvn, bujda na bujdzie. Panowie i panie, dajcie coś wiarygodnego o czym można podyskutować, przez 2 lata nic nie da sie zrobić, można jedenie iść w jakim kierunku, naprawa bedzie trwała latami i to długimi. Pisze teraz do wszystkich partii. Dajcie spokój z tymi durnymi obietnicami których od razu widać nie da sie zrealizowac, a jak juz chcecie, to smiało można dorzucić metro, lotnisko międzynarodowe, przeniesienie parlamentu europejskiego do Elbląga. Smiało możecie puścić fantazję, tylko kto w to uwierzy ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zniesmaczony.(2013-06-12)
 • Jak czytam lub słyszę Pukin, Rembelski i Alojzy popierany przez Mariusz Lewandowskiego komitet i do tego pada słowo jak w tytule "konkrety" to uwierzcie mi nie chce mi się śmiać lecz płakać!!! Kto da wiarę w te bzdury? Ciekaw jestem kto to wymyśla?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  konfidenci.pl(2013-06-12)
 • Co to za dzielenie na młodych i starych? Do ilu lat się jest młodym? To dyskryminacja. Kompetencje, zaangażowanie, umiejętność zarządzania zespołem. .. to powinny być kryteria doboru na stanowiska. Wiek tu nie ma nic do rzeczy.
 • Podstawowym pytaniem jest : Kto spłaci dług, z tytułu niepłacenia czynszów. Kwota jest ogromna. Udawanie, że to problem na potem, jest próbą nie udzielenia odpowiedzi na to pytanie. Kampania wyborcza trwa, zatem długi ZBK są kością w gardle wszystkich kandydatów. Panowie, uczciwość nakazuje powiedzieć prawdę. I Wy ja znacie. To trwa od lat, przymykanie oczu na nierzetelne i zbyt tolerancyjne traktowanie, niektórych niepłacących mieszkańców z zasobów ZBK. Pora powiedzieć sobie prawdę. Albo wóz, albo przewóz. Pamiętajcie, to Wy chcecie być we władzach. Zatem, gdzie pomysł ?
 • Powinni szukać rozwiązań kredytowych - No, to ci dopiero rada. Panie szanowny nie kompromituj się Pan. Czy Pan wie, ile trzeba zarabiać aby dostać kredyt. To ja Panu już dziękuję !!
 • No i jakiś bank ściągnie kase za to a nie miasto to są konkretne cuda
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  RomanPL(2013-06-12)
 • Te osoby, które już poznały specyfikę pracy i łapówkarstwa oraz dalszego wprowadzania w ruinę nie mogą dalej pełnić tych samych funkcji, przydała by się modernizacja całej Rady Miasta i nowe osoby a nie starzy wyjadacze, którzy dobrowadzają nasze miasto do bankructwa. Ewa Białkowska na prezydenta!!!
 • Ta jasne tylko na rok chce jak już usiądzie na fotelu prezydenta to tak łatwo go nie odda i Wolny Elbląg będzie musiał robić kolejne referendum aby go obalić tak jak Nowaczyka
 • Te hasło to bajer jakich mało " konkrety a nie cuda " coś pan Pukin się nie postarał, nie wiem chyba trzeba być idiotą żeby się nabrać na to co jest tutaj napisane. MIEJSC PRACY NIE MA !!! Z TYM COŚ ZROBCIE. Lech Krasieński z Wolnego Elbląga powinien zostać prezydentem ma godne uwagi pomysły na naprawę sytuacji wysokiego bezrobocia. pozrawiam tomek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tomeleono(2013-06-12)
 • Mój glos i tak idzie na Beatę Życzkowską z Elbąg+ Beata to 3 na liście numer 2.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dobra postać(2013-06-12)
 • W ręce jakich młodych skoro chce zatrudniać starą gwardię z urzędu? Wszyscy młodzi uciekają z tego miasta. .. Jakoś nie chce mi się wierzyć w te brednie, słaby plan. Nie oddam głosu. Zagłosuję na Ewę Białkowską; -)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Parafian(2013-06-12)
 • Ci ludzie, którzy mają zadłużone mieszkania zazwyczaj są bezrobotni, zorganizujcie dla nich miejsca pracy a nie dalej ich wciągacie w długi bezsens jeszcze ich dzieci będą musieli płacić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  A.Piwowarska(2013-06-12)
Reklama