UWAGA!

Elbląg nie zatonie

Za oknami niemal ciągle pada deszcze. Z całego kraju docierają niepokojące informacje o powodzi. Czy elblążanie mają również powody do obaw?

Naszemu miastu nie grozi zatonięcie - tak przynajmniej zapewniają pracownicy Urzędu Miejskiego w Elblągu. Twierdząc, że system odprowadzania nadmiaru wody deszczowej jest na bieżąco udrażniany.
     Na system odwadniania miasta składają się dwa elementy - system otwarty, czyli rowy oraz podziemna sieć deszczowa. Nadmiar wody jest odprowadzany do rzeki Elbląg, Kumieli, a nawet do jeziora Druzno.
     Udrażnianie kanalizacji przeprowadza Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji na zlecenie i według harmonogramu przygotowanego przez pracowników Urzędu Miejskiego.
     - Nie ma określonego cyklu czyszczenia kratek - mówi Stanisław Wrzosek z Wydziału Inżynierii UM w Elblągu. - Niektóre tereny czyścimy dwa, trzy razy w roku, a niektóre raz na rok, a nawet raz na dwa lata.
     Do drugiej grupy zaliczają się wyżej położone partie miasta np. osiedla Nad Jarem czy Zawada. Woda deszczowa spływając z nich zabiera ze sobą piasek oraz inne zanieczyszczenia, co może spowodować powstanie kałuż wokół kratek ściekowych niższych części Elbląga. Kiedy wody jest dużo, kanalizacja może nie nadążyć z jej odprowadzaniem. Niekiedy też dochodzi do awarii systemu, które są usuwane na bieżąco, na każde wezwanie mieszkańców.
     System odprowadzania wody w Elblągu jest rozbity na kilka dróg. Nie ma jednego rurociągu, którego awaria mogłaby spowodować paraliż całego miasta.
     - Woda ucieka różnymi drogami - tłumaczy Stanisław Wrzosek. - Dlatego ewentualnie podtopione mogą zostać tylko fragmenty Elbląga, a nie całe miasto.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Każdy tak ślicznie mówi ale gdy dochodzi do sytuacji jak w Gdańsku czy pare lat temu na południu Polski to gdzie są CI którzy zapewniali że wszystko jest w porządku
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Czesia(2001-07-20)
Reklama