UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg przywitał dowódcę Wielonarodowej Dywizji NATO

 
Elbląg, Na zdj. z prawej gen. bryg. Krzysztof Motacki
Na zdj. z prawej gen. bryg. Krzysztof Motacki (fot. nadesłana)

Dziś (25 kwietnia) w Elblągu powitano gen. bryg. Krzysztofa Motackiego, dowódcę Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód, której funkcjonowanie wpisywać się będzie w strategiczne decyzje, dotyczące wzmocnienia wschodniej flanki NATO. - Cieszę się, że jestem w Elblągu, bo społeczność tego miasta jest przychylna wojsku, istnieje tu również bardzo dobra współpraca wszystkich służb mundurowych - mówił generał. Zobacz zdjęcia.

Ceremonia powitania odbyła się na placu apelowym Dowództwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Gen. dyw. Marek Sokołowski przedstawił sylwetkę gen. bryg. Krzysztofa Motackiego oraz życzył mu powodzenia na nowym stanowisku: - Panie Generale, posiada pan bogate doświadczenie, które z pewnością potrafi właściwe spożytkować dla dobra jednostki, którą przyszło panu dowodzić. Gratuluję osiągniętych sukcesów i życzę wytrwałości w realizacji  kolejnych zadań stojących przed panem generałem - powiedział.
       Generał Motacki podkreślił swoją radość z objęcia stanowiska w Wielonarodowej Dywizji: - Ta moja radość wynika z dwu głównych powodów. Po pierwsze, minister obrony narodowej powierzył mi zadanie sformowania dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny -Wschód, Multinational Division North -East, której funkcjonowanie wpisywać się będzie w strategiczne decyzje, dotyczące wzmocnienia wschodniej flanki NATO. (…) Drugi powód mojej radości to fakt, że jestem w Elblągu. Obok swych osobistych związków miastem zaznaczył, że cała społeczność Elbląga jest przychylna wojsku, że istnieje tu bardzo dobra współpraca wszystkich służb mundurowych.
       Uroczystość zakończyło wykonanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i defilada pododdziałów przed trybuną honorową.
      
       ***
       Gen. bryg. Krzysztof MOTACKI zawodową służbę wojskową rozpoczął po ukończeniu Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych w 1984 roku. Przez prawie 6 lat pełnił służbę w 14 Szkolnym Batalionie Rozpoznawczym. Był również kierownikiem sekcji szkolnej w Ośrodku Szkolenia Specjalistów Rozpoznania Ogólnowojskowego.
       Po ukończeniu AON w 1994 r. przejął obowiązki Kierownika Sekcji Rozpoznania w 4 Brygadzie Pancernej. Po odbyciu kursu oficerów NATO w Królewskiej Akademii Obrony w Hadze objął stanowisko Szefa Sztabu a następnie Zastępcy Dowódcy 15 Brygady Zmechanizowanej.
       W roku 2006 objął stanowisko Szefa Sztabu 1 Dywizji Zmechanizowanej, a od 2008 roku Szefa Oddziału Analiz i Opracowań w Dowództwie Wojsk Lądowych.

  Elbląg, Elbląg przywitał dowódcę Wielonarodowej Dywizji NATO
(fot. nadesłana)


       Od 2009 roku dowodził 2 Brygadą Zmechanizowaną, a 3 lata później objął stanowisko Zastępcy Dowódcy 12 Dywizji Zmechanizowanej. Kolejne lata to służba na stanowiskach Zastępcy i Szefa Zarządu Planowania Operacyjnego-P3 oraz Szefa Zarządu Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia - P3/P7.
       Gen. bryg. Krzysztof MOTACKI to absolwent wielu kursów i szkoleń w Akademii Obrony Narodowej, Szkole NATO w Oberammergau, Szkole Marynarki Wojennej w Monterey czy Akademia Obrony NATO w Rzymie.
       W czasie swojej kariery wojskowej wielokrotnie uczestniczył w misjach poza granicami kraju – w Libanie, Bośni i Hercegowinie, Iraku i Afganistanie.
       Zgodnie z Decyzją Ministra Obrony Narodowej z dniem 30.03.2017 r. gen. bryg. Krzysztof MOTACKI został wyznaczony na stanowisko Dowódcy Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód.
      

inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Te #wstyd, . .. wstyd mi za ciebie. Nawet tutaj jadem ziejesz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  18
  wist(2017-04-25)
 • to teraz pora by lotnisko w Elblągu miało betonowy pas bo wojskowi NATO by tu lądowali i latali samolotami np pasażerskie.
 • Może wreszcie puste budynki wojskowe zaczną tętnić życiem bo za -PO i PSL wyprowadzili wojsko na mazury.
 • pruszak i sadowski na srodku a prezydent gdzies z boku. .. .. to tak jak prezes i prezydent duda. .. .. prezes na srodku a prezydent z boku. .. .parodia. to kto nas tam reprezentuje? ksiadz pruszak i historyk sadowski czy prezydent miasta ktory stoi gdzies obok. .. ?!
 • chodzi mi o zdjęcia, jak propagandowe odpały kociarzy czy POmyleńców robią smród kolo siebie to komunistyczny portel pokaże 10000 zdjęć jak są ważne uroczystości albo prawicowe na krzyż dwa ! i weź tu się nie wku.. Miasto komunistyczne STFU PGRY I KOMUCHY
 • Ale te nasze wojsko upasione
 • redaktor @wstydek - Szanowny Czytelniku. Po co te emocje? Media nie zostały zaproszone na tę uroczystość niestety, więc posiłkujemy się jedynie zdjęciami, które otrzymaliśmy od wojska. Dorzuciliśmy ich jeszcze kilka.
 • Bez apelu smoleńskiego to nie uroczystość, dobrze że chociaż trawę pomalowali. Czy kiedyś w wojsku będzie normalnie bez nadętych uroczystości bo nadmiernego strzelania z obcasów bez włażenia w doopę przełożonym i czas najwyższy by przełożonymi zostawali ludzie których taka oślizła ceremonia będzie brzydzić.
 • Wstyd to jest wtedy, gdy polskich granic musi bronić obca armia. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  sandman(2017-04-25)
 • .. .wstyd. .również mi wstyd, jak czytam tego typu komentarze. Widać że mleko masz jeszcze pod nosem. Przeżyłem ZChN i SLD wtedy tacy jak ty mądrzyli się, dzisiaj został po nich tylko smród. Wyciągnij wnioski.
 • kwi, kwi-PO. Kwi, kwi-PSL. kwi, kwi, kwi swinki, sio zec dwora, czyli z oborki was czas sie skonczyl Dwa(2) lata temu i nie wracajcie na salony wiecej czyli do (OBORY). .. Nigdy nie wracajci bo wstyd prawdziwym Polakom przynosicie!!! Prawdziwym. .. )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  10
  Bog-Honor-Ojczyzna(2017-04-25)
 • @Stary - Wolę mieć mleko, niż to, co Ty najwyraźniej masz pod swoim. Jeśli uważasz, że fakt, iż obce wojsko musi stacjonować w naszym kraju byśmy czuli się bezpieczniej świadczy o jego sile, a nie słabości to nie mam nic do dodania. ..
Reklama