UWAGA!

Elbląg w sieci Zdrowych Miast

 Elbląg, Zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca,
Zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca, fot. wiciuwicz

10 marca na posiedzeniu Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich, Elbląg został przyjęty w poczet członków zwyczajnych.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 30 grudnia 2015 r. w sprawie przystąpienia Gminy Miasto Elbląg do Stowarzyszenia nasze miasto reprezentuje wiceprzewodnicząca Rady \Małgorzata Adamowicz.
       Stowarzyszenie Zdrowych Miast Polskich powstało w 1993 roku i aktualnie skupia 39 miast i gmin z terenu całego kraju, aktywnie działając na rzecz zdrowia swoich mieszkańców.
       Cele Stowarzyszenia to: poprawa stanu zdrowia mieszkańców gmin, wdrażanie zasad i strategii polityki zdrowia w kraju, aktywizowanie społeczności w gminach do wspólnego rozwiązywania problemów ochrony środowiska i zdrowia, rozwijanie i popieranie współpracy pomiędzy innymi miastami i sieciami Zdrowych Miast w kraju i na świecie.
       Do zadań stowarzyszenia należy: inspirowanie i wspieranie programów lokalnych zdrowych miast, powszechna edukacja w zakresie promocji zdrowia i ochrony środowiska, upowszechnianie zdobytych doświadczeń, materiałów, doradztwo dla gmin oraz współpraca z instytucjami i organizacjami zajmującymi się problematyką zdrowotną i ekologiczną oraz innymi zagadnieniami sprzyjającymi rozwojowi zdrowych miast.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama