UWAGA!

Elbląg walczy o pieniądze na basen

 Elbląg, Elbląg walczy o pieniądze na basen
fot. Anna Dembińska

Elbląski projekt budowy krytego basenu przy ul. Spacerowej został dziś (29 października) złożony w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie. Do konkursu, w którym nagrodą są unijne pieniądze na budowę lub modernizację infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, przystąpiły także inne samorządy Warmii i Mazur. Kto zwycięży? To ma się wyjaśnić do końca tego roku.

Przypomnijmy, po rezygnacji Jerzego Wilka z budowy kompleksu sportowego przy ul. Agrykola unijna dotacja – 17,5 mln zł – została zwrócona do Urzędu Marszałkowskiego. Marszałek Jacek Protas, żeby województwo tych pieniędzy nie straciło, ogłosił wtedy nowy konkurs – na budowę lub modernizację infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, z maksymalną kwotą dofinansowania 16,8 mln zł – z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013.
       – Wsparcie chcemy przeznaczyć na budowę lub modernizację infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, oferującej w jednym kompleksie różne możliwości aktywności i wypoczynku, typu parki wodne, a także ich wyposażenie i parkingi – zapowiadał wówczas Jacek Protas. Termin składania wniosków minął właśnie dziś, 29 października.
       I dziś Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga poinformowała, że Urząd Miejski w Elblągu złożył w Urzędzie Marszałkowskim projekt pn. „Budowa Centrum Rekreacji Wodnej – etap I”. Rozstrzygnięcie konkursu powinno nastąpić do końca tego roku. Z kolei na wtorek (5 listopada) prezydent Jerzy Wilk zapowiedział konferencję prasową, podczas której zaprezentowany zostanie elbląski projekt.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • I tak wiadomo że pieniądze trafią w okolice Olsztyna.
 • To co wy - basen czy przekopać się do Bałtyku?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  4
  Jur66-exElbląg(2013-10-29)
 • Można prosić o link do strony z projektem? Bo nie mogę znaleźć. ..
 • zamiast przekopywać Mierzeję, to usypmy duży wał od strony Rosji i będziemy mieli największy odkryty basen.
 • Chyba ktoś musiałby byc nie spełna rozumu zeby oddane raz pieniądze znowu nieudacznikowi przyznac. Znowu projektant zarobi a przy nim i. .. .
 • Przez głupotę Wilka, kilkanaście osób ( pseudo specjalistów od pisania wniosków o dotacje ) zarobi średnio po 30 tyś złotych. .. na oko 3 miilony. Jeżeli dostaniemy kasę, to chyba tylko przez korupcyjne działania ( jak na Śląsku przy wyborach PO ) : Protas - Protasiewicz - Rychu - Zdzichu i Jerzy. I wtedy unieważnią przetago-wnioski. " Kandydat na Prezydenta ".
 • I co panie Wilk pieniądze w budżecie teraz się znalazły? To po cóż pan oddawał już wcześniej przyznaną dotację, na kompleks sportowy przy ul. Agrykola, do Olsztyna. Teraz to panie Wilk jesteś pan niewiarygodny w pozyskaniu dotacji unijnej.
 • ale taki mały szpitalny nocnik? Buhahah
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  nocnypatrol(2013-10-29)
 • A skąd wzięła się różnica w kwotach? (kwota zwrócona i ta, która ma być ponownie przyznana)
 • gdyby liczyć stosunkowo, to Elbląg powinien dostać dotacje na jakieś 800 milonów, skoro 16 tys Lidzbark Warmiński dostał 100 baniek, to Elbląg proporcjonalnie winien dostać tyle samo, tu mieszkają tacy sami ludzie jak w Lidzbarku, nawet się mogą strzyc u żony pana marszałka, będzie miała większy obrót, panie marszałku prosimy przenieść warsztat żony do Elbląga i tu inwestować, zapraszamy seredcznie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  kudłatynieostrzyżony(2013-10-29)
 • Nieomal 2 lata temu zacząłem jeździć do Braniewa. 12 zł/godz, dojazd do ~8 zł. W 2 - 4 osoby praktycznie koszty sprowadzają się praktycznie do tej wejściówki. Morał? :>
 • vilcu moze jedynie povalczyc o dotacje na budowe domu spokojnej starosci dla wylenialych i sfrustrowanych pisiakow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  4
  zajæc(2013-10-30)
Reklama