UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elblążanie odwiedzają groby bliskich

 
Elbląg, Elblążanie odwiedzają groby bliskich
Elblążanie odwiedzają groby bliskich (fot. Michał Skroboszewski)

Dzień Wszystkich Świętych. Elblążanie licznie odwiedzają groby bliskich. Na największe nekropolie - Dębica i Agrykola - można dotrzeć bezpłatną komunikacją miejską. Zobacz fotoreportaż.

W dniu Uroczystości Wszystkich Świętych, a także następnego dnia (Dzień Zaduszny, 2 listopada) Polacy odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby swoich bliskich kwiatami i zapalić znicze. W doktrynie Kościoła katolickiego jest to wyrazem wiary w obcowanie świętych i powszechne powołanie do świętości.

Na największych elbląskich nekropoliach - Dębica i Agrykola - dziś tłumy. Pogoda sprzyjała odwiedzaniu grobów bliskich. Z uwagi na zmiany w organizacji ruchu oraz ograniczoną liczbę miejsc parkingowych lepiej skorzystać z komunikacji zborowej. Dziś przejazd jest bezpłatny.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Jednorazowo można zapłacić za 20 lat 'wiecznego spoczynku'. Dopiero wtedy kolejna opłata. Jeżeli jej nie ma grób idzie do likwidacji. Ile z dzisiejszych grobów będzie jeszcze za lat 40,60 ? Taki to wieczny odpoczynek ?
 • To nie jest zupełnie tak jak w komentarzu. Okres 20 lat to wymóg prawny, ale nie jest automatycznie stosowany. Zarządcy cmentarzy zanim podejmą decyzję o likwidacji grobu prowadzą inne działania, które w efekcie przedłużają czas likwidacji. W praktyce ostateczne decyzje o likwidacji często trwają nawet 50 lat i więcej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  5
  Kaplicowy nowy(2019-11-01)
 • Szczątki chociaż by najmniejsze będą w tym miejscu nie zależnie od opłaty, na szczęście zmarli nie są już materialistami - taki to wieczny odpoczynek. A to, że za 40,50 czy 60 jakiegoś z obecnych grobów nie będzie zależy od rodziny pochowanego.
 • @Tomasz 85 - Z tego co mi wiadomo, wraz z likwidacja nastepuje ekshumacja, a więc szczątki nie bedą w tym miejscu.
 • Zauważyliście, że nagle we wszystkich miejsach na cmentarzu na raz pojawili się żebracy? Byłam od 7, nie widziałam żadnego, i około 11 wysyp na każdym skrzyżowaniu alejek.
 • Jak ekshumacja ? Proszę zweryfikować informację i nie siać plotki !
 • Jesteście żałośni i obrzydliwi z tą swoją obłudą! Każdy wystrojony jak na wesele czy raczej wiejską dyskotekę, za grosz gustu czy umiaru. I ta konkurencja "Kto przyniesie większego". Bez mała jak nastolatkowie porównujące swoje przyrodzenia. Kto upokorzy sąsiadów pokazem grubości portfela i niezmierzonych pokładów kiczu? Kto więcej wyda na znicze elektryczne grające Ave Maria, świecące laserkami i uaktualniające status na Facebooku? Kto ubierze lepsze futro czy weźmie droższą torebkę? Kto ma nowszego smartfona? Tak wam przeszkadzają żebracy? A kto w kościele na mszy z biskupem kajał się za grzechy i obiecywał zajmować się nie tylko zmarłymi, ale też żywymi w potrzebie? Marność, wszystko marność!
 • Sam jesteś żałosny niedomyty dewiancie myślący o nastoletnich siurkach!
 • Co, pokręciło Cię po Zakręconej Frytce? Czy może zamkneli Ci przed tym głupim ryłem?
 • To źle wiesz. Dwa groby, połączono w jeden, czyli zlikwidowano jeden pomnik, postawiono na jednym z dwóch miejsc nowy pomnik już jako dwu osobowy. Nikt, żadnej ekshumacji nie robił. Wiesz jakie są koszta ekshumacji?? I kto by te koszta wziął na siebie??
 • Wyspali się po hallo win i przyszli ;) o 11, a raczej ktoś ich przywiózł, na koniec pobierając % za bilet na i z miejsca zarobku :). Łapczywość ludzka nie zna granic.
 • @Tomasz 85 - Piszesz o jakiejś( chyba ?) konkretnej sytuacji ale w sposób taki, że niewiele z tego można zrozumieć. A ekshumacje to żadne finansowe katastrofy i nie są wcale rzadkie. Ludzie często przenoszą zwłoki swoich krewnych do grobów rodzinnych. Nie słyszałem aby ktoś na poczet zapłaty zastawiał dom czy mieszkanie.
Reklama