UWAGA!

Elblążanie staną na honorowej warcie

Elbląg, Honorową wartę będą pełnić, m.in. Henryk Słonina oraz Maria Sadłowska
Honorową wartę będą pełnić, m.in. Henryk Słonina oraz Maria Sadłowska (fot. AD)

Jutro, 15 kwietnia, delegacja z Elbląga na czele z prezydentem Henrykiem Słoniną będzie pełniła wartę honorową przy trumnach Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonki Marii w Pałacu Prezydenckim.

Elbląg znalazł się na zamkniętej liście, którą ustaliła Kancelaria Prezydenta odnosząc się do apelu Związku Miast Polskich o umożliwienie miastom ostatniego pożegnania. Warta honorowa sprawowana będzie przez delegacje miast w godzinach od 13 do 16.
      
       Skład delegacji z Elbląga: prezydent miasta Henryk Słonina wraz z małżonką Barbarą Pacewicz, Helena Pilejczyk, Maria Sadłowska, Zdzisław Olszewski, Adam Krause.
      
       Natomiast od godziny 18.45 do godz. 19 prezydent Henryk Słonina pełnić będzie wartę honorową przy trumnach Pary Prezydenckiej jako przedstawiciel Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dlaczego Pan Adam Krause ????? Jest tylu wybitnych elblążan. .. Żal. ..
 • A dlaczego ty buraku zbierasz głos? Tak jest decyzja i trzeba ją docenić i uszanować. Właśnie tak źle jest w naszym kraju bo każdy uważa się za mądrzejszego. Dano chamom złoty róg. .. .
 • a czy ktoś pełni Honorową Służbę nad pozostałymi OFIARAMI czy tylko kaczynski umarl bo juz nie rozumiem tej pseudo tragedi skoro tylko 2 ludzi zginela to jaka to tragedia tam 96 osob zginelo i co z nimi tylko 2 znacie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  moherowe myslenie polakow(2010-04-14)
 • Prezydentowi jako głowie panstwa nalezy złozyc nalezny mu hołd, jest to najwazniejsza osoba w panstwie
 • Dlaczego tu się wpisują takie durnie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  janekeb(2010-04-14)
 • Też się zastanawiam. Mam tylko nadzieję, że jest ich tylko kilku. Że większość elblążan, to ludzie normalni i wrażliwi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Inzynier(2010-04-14)
 • a biskup Steryd?
 • To miły gest ze strony Pana Słoniny i Jego Małżonki ale zawsze jest ale czemu Nasz Prezydent odjedzie z Warszawy ??? znowu spory i brak zdrowego rozsądku, niestety Państwo Watykańskie będzie grzebać Naszego Prezydenta mam nadzieję, że Marta się w Piątek opamięta, jej ojciec to Polak, a tylko ona decyduje gdzie jej rodzice będą z czcią i godnością pochowani a nie Jarosław jej wójek i Biskup Dziwisz obywatel Watykanu a to różnica, niech wkońcu nasz kraj będzie dla Polaków !!!
 • Wystarczyło pochować Parę Prezydencką w Wawie w katedrze św. Jana niedaleko miejsca jego pracy i życia ale niestety wyższe nieznane czy żydowskie czy watykańske cele o tym zadecydowały, przepraszam za antysemityzm itd. czy pazerność kleru, ale to normalne od wieków ale w Polsce życją Polacy kochający Boga i Pana Prezydenta
 • Pokazówka i nic więcej!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wredny(2010-04-14)
 • Te warty honorowe to ściema to sposób na dopuszczenie do trumny darmozjadów takich jak slonina, przeciesz jemu sie wcale nie chce tam jechać a co dopiero stać w kolejce do trumny. Brawa dla tych którzy stali godzinami i płakali, naprawdę nie rozumiem. ZARAZ PEWNIE KTOŚ MNIE WYZWIE A WIĘC SŁOWAMI "?MĘŻA STANU?" "Spieprszaj dziadu"
 • No fakt "spieprzaj dziadu" się zdarzyło, ale temu człowiekowi napewno trzeba teraz to zapomieć, bo może inni już tego nie powiedzą. .. ale temu kurskiemu od Naszego Prezydenta z partii dziś czy wczoraj się zdarzyło jak co oskarżył Rosjan za tą tragedię i niby przeprosił, to nie wiem czy wyszedł z zakładu psychiatrycznego ??? i nie oglądał tv ??? bo Ambasador Rosji to powienien sprawę w sądzie założyć i wygrać i strzelić jemu w łeb w Katyniu, tak bardzo Rosjanie się starają nam pomóc, a tu taki afront, wstydzę się znowu być Polakiem a przez kilka dni byłem dumny, że nim jestem
Reklama