UWAGA!

Epidemia nie wstrzymała wąskotorówki

 Elbląg, Epidemia nie wstrzymała wąskotorówki
(fot. Żuławska Kolej Dojazdowa)

Pandemia koronawirusa nie pokrzyżowała planów Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Jak co roku na majówkę uruchamia swoje połączenia. Pociągi wyjadą na tory 1, 2 i 3 maja.

- W związku z ogłoszeniem przez rząd pierwszej fazy "odmrażania" gospodarki i umożliwieniem od 20 kwietnia przemieszczania się w celach innych niż dojazd do pracy i zaspokajanie podstawowych potrzeb życiowych informujemy, iż pociągi Żuławskiej Kolei Dojazdowej wyjadą na tory zgodnie z planem w zbliżającą się majówkę w dniach 1, 2 i 3 maja 2020 roku – informuje Żuławska Kolej Dojazdowa na swojej stronie na Facebooku.

Ze względów bezpieczeństwa w pociągach będą jednak obowiązywały nowe zasady.

- W wagonach będzie mogło przebywać jednocześnie nie więcej pasażerów jak połowa miejsc siedzących w pojeździe. Podróżni oraz drużyna konduktorska zobowiązani są do posiadania i założenia podczas podróży środków ochrony osobistej zasłaniającej usta oraz nos (maseczki, przyłbice, szale itp.), Wagony będą na bieżąco dezynfekowane ze szczególnym uwzględnieniem drzwi, klamek i poręczy – informuje ŻKD.
       Żuławska Kolej Dojazdowa przewozi pasażerów na liniach Nowy Dwór Gdański – Sztutowo (przez Stegnę), Sztutowo – Prawy Brzeg Wisły i Prawy Brzeg Wisły – Nowy Dwór Gdański. W tym roku będzie funkcjonować w dniach 1-3 maja, 30-31 maja, 6-7, 11-14 czerwca, w wakacje, oraz w trzy pierwsze weekendy września. W ubiegłym roku przewiozła rekordową liczbę pasażerów – 75 tysięcy.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama