UWAGA!

Fala nas nie dotyczy

- Nie ma bezpośredniego zagrożenia dla ziemi elbląskiej ze strony wód Wisły - mówi Zenon Brewka, sekretarz wojewódzkiego komitetu przeciwpowodziowego w Olsztynie z siedzibą w Elblągu.

Kulminacyjna fala powodziowa, która spowodowała tragedię na południu Polski dotrze w czwartek rano do Torunia. Nastepnie poprzez Chełmno i Grudziądz pojawi się w Tczewie. Jest tam spodziewana w nocy z 5 na 6 sierpnia o godz. 1. Ma osiągnąć wysokość 9,30 metra przy stanie alarmowym 8,20 metra. Według specjalistów wały Wisły wytrzymają taki napór wody. Wisła nie stanowi również bezpośrdniego zagrożenia dla Elbląga. Pomimo tego wojewoda warmińsko - mazurski postanowił profilaktycznie wprowadzić od czwartku stałe dyżury przeciwpowodziowe w powiecie elbląskim, mieście Elbląg oraz gminach Gronowo Elbląskie i Markusy. Również przez całą dobę będzie czynny sekretariat wojewódzkiego komitetu przeciwpowodziowego w Elblągu oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie.
     - Będziemy na bieżąco monitorować stany wód we wszystkich miejscowościach - mówi Zenon Brewka, sekretarz wojewódzkiego komitetu przeciwpowodziowego. - Jesteśmy również przygotowani jeżeli chodzi o podstawowy sprzęt.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a moim zdaniem te przygotowania na niewiele się zdadzą,ponieważ nasze służby nie mogą zrobić nic poza dobrym słowem .Woda to żywioł,a stan techniczny hydrobudowli jest opłakany .Jedyna nadzieja to to,że na naszym terenie wały p/powodziowe budowali 100 lat temu Holendrzy i Niemcy ,a nie Polacy.Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dzisio(2001-08-03)
 • Byłem dziś nad Wisłą. Można się przerazić. A przecież fala kulminacyjna ma przyjść dopiero jutro.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz(2001-08-04)
Reklama