[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Fałszywe alarmy bombowe przed maturą

 
Elbląg, Fałszywe alarmy bombowe przed maturą

Dziś (6 maja) rano w wielu szkołach w Polsce uruchomiony został alarm bombowy. Sprawcy/sprawcom chodziło o to, by sparaliżować rozpoczynający się egzamin maturalny. Maile o podłożeniu niebezpiecznego ładunku otrzymały także trzy placówki w Elblągu. Po sprawdzeniu pomieszczeń przez policyjnych pirotechników egzamin przebiegał bez zakłóceń.

Rano dyrektorzy szkół m.in. w regionach mazowieckim, śląskim, świętokrzyskim, opolskim otrzymali maile informujące o podłożeniu na terenie placówek niebezpiecznych ładunków. Służby ratunkowe sprawdzały poziom zagrożenia. We wszystkich przypadkach stwierdzono, że informacje o bombie były fałszywe, więc uczniowie przystąpili do pisania egzaminu dojrzałości.
       "Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało o podejmowanych przez osobę lub osoby działaniach, których celem było sparaliżowanie przebiegu egzaminów maturalnych" – przekazała Centralna Komisja Egzaminacyjna w piśmie skierowanym do dyrektorów szkół.
       - Maile z informacją o tym,  że w salach, gdzie o godz. 9 miały rozpocząć się matury ma znajdować się zasobnik z niebezpiecznym gazem, trafiły do trzech elbląskich szkół: Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 oraz Szkoły Anglojęzycznej Regent - informuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Po sprawdzeniu przez służby alarmy okazały się fałszywe. Nie przeprowadzono ewakuacji uczniów i nauczycieli, egzaminy rozpoczęły się planowo.
       Fałszywy alarm bombowy to przestępstwo. Grozi za to nawet osiem lat więzienia i kara finansowa.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama