UWAGA!

Filantrop jakich mało

Już po raz drugi w Elblągu odbędzie się konkurs na Filantropa Roku. Ten zaszczytny tytuł i statuetkę Ferdynanda może otrzymać każdy, kto w szczególny sposób pomagał organizacjom, szkołom lub innym instytucjom, a pomoc ta wypływała z potrzeby serca. Fundacja Elbląg, organizator konkursu, przyjmuje zgłoszenia kandydatów do końca stycznia.

Konkurs na Filantropa Roku odbywa się w Elblągu już po raz drugi. Pierwszą edycję wygrała firma Alstom Power. Kto otrzyma Ferdynanda za działalność filantropijną w 2001 roku?
     - Tytuł "Filantrop Roku" może otrzymać przedsiębiorca oraz inna osoba fizyczna lub prawna z terenu miasta Elbląga i powiatu ziemskiego elbląskiego, która w danym roku w sposób szczególny zasłużyła się wspieraniu działań organizacji społecznych, szkół, instytucji kultury itp. z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego - wyjaśnia Arkadiusz Jachimowicz z Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. - Wyboru zwycięzcy dokonuje Kapituła Konkursu złożona z przedstawicieli organizacji i instytucji działających w tych obszarach oraz przedstawicieli Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych.
     - Dorocznie może być przyznany jeden tytuł "Filantrop Roku" - dodaje A. Jachimowicz. - Ponadto Kapituła może przyznać wyróżnienia. Główną nagrodą w konkursie jest statuetka Ferdynanda, nawiązująca do postaci elbląskiego przemysłowca-filantropa Ferdynanda Schichaua, autorstwa rzeźbiarza Romana Fusa oraz dyplomy.
     Nominacje do tytułu "Filantrop Roku" mogą zgłaszać organizacje społeczne oraz szkoły i instytucje działające w sferze kultury z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego. Podmioty te mogą składać nieograniczoną liczbę nominacji, oddzielnych dla każdego kandydata.
     Nominacje mogą być składane w następujących kategoriach: edukacja, wychowanie, pomoc społeczna, kultura i sztuka, aktywność obywatelska, ekologia, rozwój demokracji, sport i turystyka.
     - Przyjęliśmy już kilkanaście wniosków, ale większość organizacji i stowarzyszeń zwleka do ostatniej chwili, więc będzie ich zapewne więcej - mówi Tomasz Woźny, dyrektor Fundacji Elbląg. - Jako pierwsza wniosek złożyła Ludwika Lipińska ze Związku Emerytów i Rencistów.
     Przyjmowanie wniosków do tegorocznej edycji konkursu zakończy się 31 stycznia. Filantropa Roku 2001 poznamy podczas uroczystej gali, która, jak zapowiada Tomasz Woźny, planowana jest na maj.
     Zwycięzców w konkursie "Filantrop Roku" Fundacja Elbląg będzie nominowała do dorocznego, ogólnopolskiego konkursu "Dobroczyńca Roku".
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a kto jest nominowany do tej nagrody ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  basiunia(2002-01-29)
 • Wspaniale przedsiewziecie. Drugi rok jest zawsze najtrudniejszy. Obserwujac Elblag z odleglosci 6 tysiecy kilometrow, jestem pelen podziwu i uznania ze filantropia zostanie wyrozniona i uznana przez mieszkancow Elblaga. Brawo!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fpodszywaczio(2002-01-30)
 • Droga Basiuniu! Organizacje, szkoly, wszelkiego rodzaju instytucje nominuja firmy, osoby prywatne, ktore w jakis szczegolny sposob (np. materialny, finansowy, itp.) wsparly ich dzialalnosc. Jeszcze nie wplynely wszystkie wnioski nominacyjne, nie mozna wiec juz teraz podawac, kto jest nominowany. Wszystko sie rozstrzygnie po zamknieciu terminu. Poza tym bedzie protokol z obrad, gdzie na pewno bedzie uwzglednione (vide zeszly rok), kto nominowal, kogo nominowal i kto ostatecznie zwyciezyl. Wszystko i tak powinno odbic sie echem po lokalnych mediach. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  blados(2002-01-30)
 • Tomku,a może tak bez wielkiej gali i pompy,w kraju bieda...a te pieniądze może ludziom dać?
 • inny : w kraju bieda...a te pieniądze może ludziom dać? tak najlepiej wszystko rozdac i czekac az przejedza przepija przepala : (
 • 1. gala byla w zeszlym roku i nie byla pompa niesamowita 2. jesli chcesz zdobyc pieniadze, zawsze cos trzeba wlozyc, zeby moc wyciagnac 3. aukcja w zeszlym roku wzbudzala nawet emocje na biznesmanach elblaskich 4. jak ty bys to zorganizowal? PS oj chyba na d. sie nazywasz...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  blados(2002-01-31)
 • zapamietaj drogi filantropie jak masz forsę to cie chwala jak prrzestaniesz dawać to sie Ciebie w d,,,, kopie Jest w Elblągu wielu filantropów ,którzy kiedy przestali sypać kasę i przestali być zapraszani na elbląskie saloniki. Zanim dasz kolejną złotówkę zapamietaj,że połowa tej złotówki idzie na nieudaczników ,którzy żyją z Twojej filantrpii. Zapomną o Tobie jak ptrzestaniesz być wypłacalny. miej odwagę odmówić,albo daj pomoc konkretnemu człowiekowii. To jest filantropia. jak postawią Cię na filantropijnym świeczniku to już jest kampania wyborcza.
 • Rusza kolejna edycja Konkursu Stypendialnego Fundacji Elblag - nowe zasady, nowy regulamin - szczegoly na www.eswip.elblag.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  blados(2002-02-16)
Reklama