UWAGA!

Finał afery Nad Jarem

Rok i 10 miesięcy w zawieszeniu na 4 lata, zakaz zajmowania stanowisk związanych z odpowiedzialnością materialną na okres 2 lat oraz 154 tys. złotych na rzecz spółdzielni - taki wyrok usłyszeli byli członkowie zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Nad Jarem. Wyrok elbląskiego sądu nie jest prawomocny, oskarżeni już zapowiadają apelację.

Na ławie oskarżonych znalazła się była prezes spółdzielni, jej zastępca oraz jeden z członków zarządu. Zdaniem sądu ich wina nie budziła wątpliwości, zatwierdzane przez nich w latach 1998-2002 przetargi narażały spółdzielnię na straty.
     - Oskarżeni nie dopełnili ciążących na nich obowiązków w ten sposób, że na posiedzeniach zarządu niezasadnie zatwierdzali wybór ofert przetargowych niekorzystnych z punktu widzenia ekonomicznego - mówił podczas ogłaszania wyroku sędzia Rafał Matysiak, przewodniczący składu sędziowskiego.
     Oskarżeni nie przyznali się do winy i zapowiadają apelację.
     - Na pewno nikt z nas nie chciał wyrządzić spółdzielni jakiejkolwiek szkody - tłumaczyła nam już po wyroku była prezes spółdzielni. - My chcieliśmy jak najlepiej, najdokładniej przeprowadzić te przetargi. Sąd nie zbadał, jakie materiały zostały użyte (do remontów - red.) i te oferty czasami były nieporównywalne.
     Jeśli sąd apelacyjny podtrzyma wyrok, pracę stracić może Andrzej C., były wiceprezes spółdzielni Nad Jarem, a obecnie prezes elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Joanna Kostańczuk, Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a co z byłą p prezes, która obecnie pracuje w SM Zakrxewo
 • Złodzieje. Ciekawe co jeszcze mają na sumieniu. Powinni iśc do paki a nie jakeś śmieszne zawiasy...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nadjarowicz(2007-02-10)
 • Ciekaw jestem co ma do powiedzenia członkom spółdzielni sędzia naszego elbląskiego sądu Stasio S., który w tym czasie "aktywnie " działał w radzie nadzorczej spółdzielni "NAD JAREM" a pod jego bokiem i całej Rady działy się takie przewały. Dietę którą pobieraliście za nadzorowanie poczynań Zarządu, dzisiaj okazuje się dostawaliście za krycie nieprawidłowości w działalności spółdzielni. Pamiętam oburzenie Rady jak nikt ze starego składu nie został wybrany przez delegatów na nową kadencję i zdziwienie Zarządu jak nie uzyskali absolutorium. Należałoby poinformować spółdzielców kto (nazwiska) z członków Rady i pracowników spółdzielni, zasiadał w tamtych komisjach przetargowych. Bardzo dziwne jest zachowanie władz miejskich i spółdzielni Zakrzewo że zrobiły przechowalnię dla byłych prezesów SM "Nad Jarem" chociaż w tamtym czasie na tym forum głośno było z jakimi zarzutami zostali usunięci ze spódzielni. Jedyne co jest pocieszające to spółdzielcy zaczynają pilnować swoich spraw,a sprawiedliwość chociaż późno ale dopada winnych i w Ellągu i Olsztynie (spódzielnia Pojezierze).
 • Internetowa gazeta podobnie jak i Dziennik Elbląski informuja o sprawach finałowych / najczesciej z wyrokami. Dobre i to, ale wiekszość z nas wie, że w miescie,w różnych innych firmach także dzieja sie różne - ciekawe rzeczy - i niekoniecznie musza sie one zakończyć wyrokami, bo mogą być napiętnowane zanim trafią do sadów, a przynajmniej bedą ostrzeżeniem dla innych. Dziwi mnie tylko, że dziennikarze i redakcje nie chcą lub sie boja o nich informować. Pewnie, że bezpieczniej jest podać wiadomość o krakcie czy kolizji na 7-ce, ale po co nam wtedy dziennikarze, ktorych zadaniem jest również wyprzedzanie zjawisk niekorzystnych dla społeczeństwa np, dzialalności przestępczej o ktorej często są sygnały od ludzi. Bądżcie odważniejsi panowie i panie redaktorzy - podobno jesteście czwartą władzą. Tylko czy wy o tym wiecie lub pamietacie? Rozejrzyjcie sie po mieście, posluchajcie ludzi, sprawdzcie i piszcie. Inaczej będziecie musieli czekać na kolejne zdarzenie z 7- ki - i obyście sie nie doczekali! Jeżeli tego wam zabraknie to co bedziecie robili, jeżeli nawet w siatkowkę grać nie umiecie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdziwiony gość(2007-02-10)
 • zdziwiony.. szczerze i mocno powiedziane! portEl zwie się Elbląską Gazetą Internetową ..oczywiście PRYWATNĄ, ale kiedyś nie zapominała o ważnych dla miastach wydarzeniach www.portel.pl ..trudnaSprawa(wyzwolenie/okupacja)? Nie musimy, jak extraElSkot, przypominać "ciekawostkę, iż tego dnia, przed 62laty w Moskwie oddano salut - 21 salw z 220 dział z okazji.." ale nie wolno nam zapomnieć o zwykłych-niezwykłych ludziach, i tych, którzy przeżyli (byli dziś pod pomnikiem), i tych którzy tu zginęli www.nietoperz.militarni.pl
 • a tobie rwel się z mózgownica cos stało? ruskie zdobyli, niech sobie ruskie pamietają, nic nam do tego kolego, ewentualnie pamietać powinniśmy, że to miasto w perzyne obrócili, spalili , ograbili i oddali Polsce w tkim stanie,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  porwel(2007-02-10)
 • popieram jednego z moich przedmówców --dziennikarze z gazet elbląskich to tchórze -boją się opisywać brudne tematy --
 • Czytam takie artykuły to coraz większe jest moje poparcie dla pomysły kolicji rządzącej o likwidacji spółdzielni i tworzenia wspólnot mieszkaniowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  1979misiaczek(2007-02-12)
 • Sugeruję dziennikarzom Portelu aby porozmawiali z władzami SM Zakrzewo dlaczego zatrudniają za pieniądze spółdzielców kolesi z wyrokami !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  spółdzielca(2007-02-12)
 • Wydaje mi się, że ta cała sprawa to zemsta panujących dzisiaj Władz S-ni Nad Jarem. Przecież sprawa była juz raz umorzona. W Sp-ni nie obowiazuja przetargi publiczne. Nie zawsze najtańsza oferta jest najlepsza. Jezeli chodzi o Andrzej C. to jest to jeden z najlepszych fachowców. Niech lokatorzy ETBS się wypowiedza jak działa ta firma pod jego kierunkiem. Zresztą pod kierownictwem poprzedniego zarządu S-nia Nad Jarem kwitła . A teraz ??? Niekompetencja i bałagan. Panie Prezydencie. Nie daj się zwieść Oszołomom z PIS.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Postronny(2007-02-12)
 • rwel - ciekawy link :) pozdrawiam
 • Do Postronnego. To twoim zdaniem sąd się pomylił czy jest skorumpowany?
Reklama