UWAGA!

Freedom Nieruchomości: Krok przed konkurencją

- Wszystkie atuty Freedom Nieruchomości przekładają się na ilość poleceń. Mamy mnóstwo referencji od klientów, widać to na naszej stronie. To się na rynku podoba i tego ludzie szukają. Jeśli chcą zapłacić, to za jakość obsługi i szybką efektywną sprzedaż - mówią specjaliści z Freedom Nieruchomości.

- Przez sześć ostatnich tygodni poruszaliśmy w wywiadach ze specjalistami Freedom Nieruchomości różne aspekty związane z elbląskim rynkiem nieruchomości. Czym Freedom Nieruchomości się na nim wyróżnia, dlaczego warto Wam zaufać?
      
Łukasz Wojtaś, menadżer zespołu sprzedaży: - Jest kilka kluczowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę. Po pierwsze – we Freedom Nieruchomości pracują osoby, z których każda jest specjalistą w dziedzinie nieruchomości, począwszy od najmu, skończywszy na sprzedaży. Po drugie – tworzymy kilkunastoosobowy zespół, który jest do dyspozycji naszych klientów. I po trzecie – dysponujemy wszystkimi narzędziami, jakie można sobie w tej branży wyobrazić. Począwszy od przygotowania nieruchomości do sprzedaży, home staging, profesjonalną fotografię, filmy o nieruchomościach, wirtualne spacery, wykonanie rzutu, późniejszą prezentację, dni otwarte, negocjacje, kończąc na przygotowaniu umowy przedwstępnej i aktu notarialnego. Kompleksowość oferty wyróżnia nas na tle innych biur nieruchomości.
       Katarzyna Szar, broker nieruchomości: - Jesteśmy firmą sieciową, to nam też daje siłę. Dzięki takiemu zapleczu jesteśmy zawsze krok przed konkurencją. Staramy się cały czas być z przodu.
       Mariusz Kapela, specjalista ds. sprzedaży nieruchomości: - Od wielu lat wytyczamy pewne standardy na rynku elbląskim. Inne biura za nami podążają, choć nie mają takich zasobów i narzędzi jak my. Nasz zespół to nie tylko doradcy do spraw sprzedaży czy najmu, ale także doradcy kredytowi Notusa, profesjonalni fotografowie, home stager, doradztwo prawne i rzeczoznawca majątkowy. To wszystko tworzy efekt synergii, który znacznie wykracza poza możliwości innych często jedno- czy dwuosobowych biur.
       Łukasz Wojtaś: - Freedom Nieruchomości ma obecnie około 40 oddziałów w całej Polsce, w sumie to ponad 300 doradców, ciągle przybywają nowe oddziały. Często zdarza się, że jako elbląski oddział pomagamy klientom z innych oddziałów w zakupie czy sprzedaży nieruchomości. Warto też dodać, że mamy także dwa lokalne zamiejscowe oddziały – w Malborku i Sztutowie, który obejmuje swoim działaniem Mierzeję Wiślaną.
      
       - Jak adaptujecie nowe rozwiązania? Dostajecie je z „centrali” i po prostu wdrażacie w Elblągu?
      
Łukasz Wojaś: - Gdy 8-9 lat temu powstawał Freedom Nieruchomości, spotkało się kilka osób z wizją, jak zmienić rynek nieruchomości w Polsce. Część rozwiązań została zaczerpnięta z krajów zachodnich Europy czy też Stanów Zjednoczonych, część została wymyślona przez założycieli Freedom Nieruchomości. Nowe pomysły są zawsze dyskutowane na spotkaniach okresowych wszystkich oddziałów i wtedy podejmujemy decyzję: „słuchajcie, jest nowinka typu wirtualny spacer. Rozważmy, czy tego nie wprowadzić, by być krok przed konkurencją”. Podobnie było z home stagingiem czy standardem sesji zdjęciowych wprowadzonymi na tak dużą skalę.
      
       - Podczas jednej z rozmów wspominaliśmy też o tym, że oferty Freedom Nieruchomości wyróżniają się wśród innych ogłoszeń...
      
Łukasz Wojtaś:- Nasze nieruchomości są na tyle charakterystyczne, że tak naprawdę nie zauważamy zapytań od klientów o to, dlaczego ich ogłoszenie nie jest na samej górze strony czy dlaczego nie jest w ogłoszeniach promowanych. Nasze oferty są udostępniane na praktycznie wszystkich portalach ogłoszeniowych w Polsce i jeżeli klient szuka na przykład dwóch, trzech pokoi czy domu w danej lokalizacji, to jesteśmy przekonani, że trafi na nasze ogłoszenie. A jeśli nawet będzie miał pięć podobnych, to jakość pierwszego zdjęcia, tytułu zachęcającego zmobilizuje go do tego, by zajrzał do naszej oferty.
       Mariusz Kapela: - Często jednorazowe ogłoszenie jest wystarczające. Staramy się, aby oferta była tak optymalnie skrojona pod względem jakości przygotowania i ceny, żeby szybko osiągnąć zamierzony efekt. Często zdarza się, że w pierwszym dniu pokazowym mieszkanie czy dom jest sprzedane.
       Katarzyna Szar: - Staramy się, by wyceny nieruchomości był realne, a nie przeszacowane. Miło jest, gdy klienci dzwonią i dziwią się: „jak to robicie, że wasze ceny są adekwatne? Widząc cenę, wiem, czego mogę się po takim domu spodziewać”.
      
       - Wspomnieliście także o ofercie finansowej dla klientów Freedom Nieruchomości. Na co mogą liczyć klienci w tym zakresie?

 


      
Łukasz Wojtaś: - Kiedy klient trafia do naszego biura, otrzymuje profesjonalne wsparcie od eksperta finansowego z firmy Notus. Zbada on bezpłatnie jego zdolność kredytową, porównując oferty w kilkunastu największych bankach w Polsce. Nie tylko tych komercyjnych czy państwowych, ale także w spółdzielczych. Klient wtedy wie, czy stać go na wymarzone mieszkanie, czy musi się poruszać w innych widełkach finansowych i musimy zacząć poszukiwania nieruchomości od nowa. Zostanie obsłużony kompleksowo i będzie wiedział, na co jego portfel na dzisiaj pozwala.
       Mariusz Kapela: - Klient nie musi biegać po różnych bankach, ma wszystko w jednym miejscu. Nasi specjaliści porównają dostępne oferty i zaproponują optymalne rozwiązanie. Warunki są identyczne jak w banku.
       Katarzyna Szar: - W związku z tym, że należymy do sieci biur nieruchomości, przepływ dokumentów jest szybszy. Skracamy więc też czas oczekiwania na decyzję banku czy uruchomienie kredytu do minimum.
       Mariusz Kapela: Nasi eksperci monitorują, co się dzieje z danym wnioskiem w danym banku. Dlatego to też optymalne rozwiązanie.
      
      
       - To już ostatni odcinek tego cyklu o rynku nieruchomości. Co byście chcieli Państwo powiedzieli Waszym klientom na zakończenie?
      
Łukasz Wojtaś: - Najważniejsze jest to, co powiedzieliśmy na początku, czyli aspekty profesjonalne, które wyróżniają Freedom nie tylko w Elblągu, ale i w Polsce: ludzie, szkolenia i narzędzia. Bez tego dzisiaj na rynku nie da się przebić, nie da się pobrać pozytywnych rekomendacji od klientów. Na tym nam najbardziej zależy, by klient na koniec transakcji był zadowolony, podał rękę i co więcej polecił kolejnego klienta.
       Mariusz Kapela:- Wyłączność, na której oparta jest nasza działalność, pozwala nam na wykorzystanie takich narzędzi, których inne biura działające na umowach otwartych, nie są w stanie zrobić. Mając umowę na wyłączność, nie obawiamy się pokazywać w ofercie dokładnego adresu nieruchomości, organizujemy tam dni otwarte, wieszamy nasze banery. Stąd też wynika nasza przewaga konkurencyjna.
       Katarzyna Szar: - Wszystkie nasze atuty przekładają się na polecenia. Mamy mnóstwo referencji od klientów, widać to na naszych stronach. To się na rynku podoba i tego ludzie szukają. Jeśli chcą zapłacić, to za jakość obsługi i szybką efektywną sprzedaż.
      
      

Biuro nieruchomości
       Freedom Elbląg
      

       Aleja Grunwaldzka 31, 82-300 Elbląg
       tel. 55 233 25 39
       elblag@freedom-nieruchomosci.pl
      

       --- artykuł promocyjny ----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Odnoszę wrażenie, że od kilku tygodni (czasu emisji Waszych reklam na Portelu - robicie wywiady sami ze sobą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  5
  Miszczu.(2019-01-29)
 • Dziewczyny to mają pierwsza klasa! A gdzie się schowała Pani Ola? ;)
 • Nieruchomość w Elblągu to 95% komunistucznych bloków w których trzeba każdego dnia walczyć o miejsce parkingowe i wąchać smród dokarmianych kotów.
 • Nie rozumiem jak taki biznes może się kręcić i kto się do nich zgłasza. W życiu nie oddam nieruchomości do sprzedaży przez biuro nieruchomości. Ja teraz poszukuje ziemi. Dosłownie trzeba prosić biuro (nawet to z reklamy wyżej) o przesłanie informacji np działki. Jedynie co słychać "muszę porozmawiać z inwestorem". Inwestorzy!! Korzystając z ich usług tracicie klienta. Nie dość że kupujący musi więcej kasy wydać na kupno (ich procent plus cena wyższa niż inwestor chce) to jeszcze męczyć się z niedoinformowanymi agentami nieruchomości. Ich rola polega na wystawianiu ogłoszeń na necie. Generalnie, tak samo bez sensu zawód jak notariusz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13
  6
  przyszływłaścicielziemski(2019-01-29)
 • a co tam z tym waszym regal parkiem? bedzie wybudowany??? Jezeli tak co ciekawe czy w calosci - tzn bez gornych pieter...?
 • Ziemię masz w ogródku :) Ja właśnie kupiłem działkę z tą firmą. Zaangażowanie profesjonalistów widać na każdym kroku działania. A ty szukaj dalej :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  12
  obecnywlascicielziemski(2019-01-29)
 • @przyszływłaścicielziemski - Kolejny Janusz Biznesu, a raczej Zosia Samosia;) Wszystko sam by ogarnął, i ogłoszenie wystawił, i akt notarialny sam by sobie napisał :D Gratuluję Miszczu!
 • @ciekawe - Zapraszamy po szczegółowe informacje do Naszego biura.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  2
  freedomnieruchomości(2019-01-29)
 • @Miszczu. - Dziękujemy, że uważnie śledzi i jak sądzimy czyta Pan z zainteresowaniem nasze wywiady z redaktorem z portel. pl.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  2
  freedomnieruchomości(2019-01-29)
 • @Gosc111 - Rozumiemy Pana zniecierpliwienie, jednakże to już sugestie i temat na dyskusję z władzami Naszego miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  1
  freedomnieruchomości(2019-01-29)
 • @przyszływłaścicielziemski - Szanujemy zdanie każdego z Naszych czytelników. Rozumiemy również, że wykonuje Pan zawód o wiele bardziej zaawansowany i potrzebny od Naszego - wobec tego gratulujemy. Niemniej jednak proszę odpowiedzieć na pytanie - Co powinna zrobić np. starsza Pani mieszkająca za granicą, a chcąca sprzedać mieszkanie choćby w Elblągu i nie mająca żadnej znajomej czy rodziny w Naszym kraju? Kto udzieli jej pomocy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  2
  freedomnieruchomości(2019-01-29)
 • @Zadowolony - brakuje laski z ostatniego artykulu