UWAGA!

Gmina z certyfikatem

Gmina Elbląg - pierwsza wiejska gmina w naszym regionie, otrzymała certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2001. - Z dumą informujemy, że nasza gmina dołączyła do 3 procent polskich samorządów, które podjęły trud potwierdzania wysokiej jakości swoich usług - mówi Genowefa Kwoczek, sekretarz gminy.

- Mieliśmy mało czasu, pięć miesięcy ledwie, aby przeprowadzić wszystkie konieczne działania, aby certyfikat został nam przyznany - opowiada Genowefa Kwoczek, która była odpowiedzialna za ISO. - Nasz audytor był mocno zdziwiony, że mamy tak niewielu pracowników i tak wielki zakres obowiązków.
     W Urzędzie Gminy Elbląg pracuje 27 osób. Gmina liczy niecałe 7 tysięcy mieszkańców, położona jest na powierzchni blisko 200 km kw., otacza miejską gminę Elbląg. Ma na razie charakter rolniczy, ale zarząd gminy marzy o przyciągnięciu tu biznesu.
     - Gmina z certyfikatem to jest argument dla inwestorów - tłumaczy Grzegorz Nowaczyk, wójt gminy Elbląg. - Stabilna gospodarka finansowa, rzetelna obsługa klientów i wysoka jakość zarządzania musi do na przekonać.
     Co ciekawe, to nie gminni urzędnicy dostosowali się do wymogów ISO, a raczej procedury ułożono pod działający tu system pracy.
     - Od dawna staramy się, by nasi klienci byli obsługiwani jak najszybciej. Ważne, by człowiek, który przyszedł do urzędu ze swoją sprawą, wyszedł z niego z konkretną decyzją lub terminem załatwienia tej sprawy - mówi wójt Nowaczyk.
     - Nie wszystko w urzędzie działa idealnie – przyznaje Genowefa Kwoczek - ale certyfikat narzuca nam ciągłe doskonalenie. I stale będziemy poprawiać to, co nam gorzej wychodzi. Certyfikat jest zasługą nas wszystkich - jesteśmy starym, zgranym zespołem.
     Uroczystość wręczenia certyfikatu była głównym punktem wtorkowej sesji Rady Gminy.
     Herbem gminy Elbląg jest wiewiórka. Dlaczego akurat to sympatyczne zwierzątko? Kilka lat temu, kiedy radni zatwierdzili wiewiórkę na swoją patronkę, żartowali, że jest to pracowite i gospodarne stworzenie - tak jak mieszkańcy gminy Elbląg.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • TAKA gmina !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Żuławiak(2006-10-26)
 • ufffff, jak dobrze, ze ten certyfilat przyznali przed 12 listopada :)))))
 • ~ciekawy jestem jak sobie poradzą z terminami przy wydawaniu róznych decyzji. Raz na jedną z decyzji czekałem blisko 6 miesięcy. Pozwoliło mi to na nie rozpoczynanie ważnej dla mnie inwestycji - wybudowałem się w sąsiedniej gminie. Jeżeli tak dalej będą działać na pewno ściągną "ogromny biznes" na Żuławy. A tak swoją drogą wolę się nazywać petentem bądź interesantem a nie klientem. Jeżeli zaś chodzi o wybory to słyszałem, że tam już jest "posprzątane". Prawie 90 procent ekipy w radzie pozostaje bez zmian.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ~ciekawski(2006-10-26)
 • Zarząd Gminy to był ... jakieś cztery lata temu - proszę Pani Miry. Trochę wiedzy !!!! nie tylko wazeliny!!!! o to Was proszę lokalni dziennikarze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyborca(2006-10-26)
 • Czy ktoś wie, jaka firma certyfikowała system zarządzania jakością w Gminie Elbląg?
 • ciekawski.... a dlaczego zapomniales kopertki?
 • ~do przedmócy - sorry nie wiedziałem, że w ISO powróciły koperty z zawartością jak za dawnych PRL-owskich czasów. A tak a propos, drogi przedmówco, czy nie powinieneś podpisać się "pracownik gminy"?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawski(2006-10-26)
 • oj ciekawski troche delikatnosci a nie tak od razu kawe na lawe.... wiecej subtelnosci, taktu. Kopertka mogla "zaplatac" sie w bombonierce lub innej czekoladce. A takie ISO, coz ono moze zmienic? Mysle, ze natury i przyzwyczajen raczej NIE. :)))))
 • ~co do uczciwości pracowników (tych etatowych) tej gminy nie mam żadnych zastrzeżeń, w przeciwieństwie do innych. Czasami niektóre ich decyzje dawały wiele do zastanowienia, choć od strony prawnej nic im nie można było zarzucić. Jednak pozostawał zawsze pewien niesmak. Czy miarą "prawidłowego włodarzenia" samorządem gminy dla niektórych dalej będzie brak zasług kontrkandydatów? Dajmy podziałać kontrkandydatom - niech i oni mają szansę coś dla tej gminy zrobić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawski(2006-10-27)
Reklama