UWAGA!

Gospodarka komunalna w rękach Hajdukowskiego

 
Elbląg, Janusz Hajdukowski
Janusz Hajdukowski (fot. AD)

To już oficjalne - Janusz Hajdukowski jest drugim wiceprezydentem miasta. Dziś (22 lipca) otrzymał nominację na to stanowisko, jednocześnie będzie musiał zrezygnować z mandatu radnego. Obecnie nie jest już prezesem Zarządu Budynków Mieszkalnych. Jego głównym zadaniem będzie dbanie o gospodarkę komunalną miasta, gdzie posiada wieloletnie doświadczenie.

- Pan Janusz Hajdukowski będzie odpowiadał za obecny Departament Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, Departament Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Departament Rozwoju, Inwestycji i Dróg, Departament Innowacji i Informatyki, i wszystkie te firmy komunalne, które podlegają miastu - mówił prezydent Elbląga. - Pracuje w gospodarce od wielu lat, współpracuje z nią, także wierzę, że da sobie wspaniale radę - dodał Jerzy Wilk. 
       Sam świeżo mianowany wiceprezydent również podkreślał swoje doświadczenie i wskazywał na priorytetowe zadania.
       - Gospodarką komunalną zajmuje się przynajmniej od dwudziestu lat - wyjaśniał wiceprezydent Janusz Hajdukowski. - Myślę, że pewne rzeczy są do uporządkowania. Miasto jest rozkopane trzeba się zająć sprawami tych wszystkich inwestycji, a także programem mieszkaniowym, który również należy skorygować.
       Janusz Hajdukowski uważa, że w kwestii drogownictwa w mieście nie jest najlepiej. Popiera on koncepcję inżyniera miasta. 
       - To jest koncepcja dosyć spójna, i patrząc na to, co się dzieje w mieście, to uważam, że ona jest potrzebna, tylko to jest też kwestia obsady i znalezienia odpowiedniego kandydata - tłumaczył świeżo wybrany wiceprezydent. - Musi być ktoś kto będzie to wszystko koordynował.
       Wiceprezydent unikał dziś szczegółów w odpowiedziach na pytania zgromadzonych dziennikarzy, co usprawiedliwiał swoimi początkami na stanowisku. W kwestii programu mieszkaniowego padła jednak obietnica solidnego wywiązania się z punktu programu kampanii wyborczej o obniżce czynszów o 25 proc. w stosunku do obecnych cen.
       Przed Januszem Hajdukowskim szereg zadań. Nowego wiceprezydenta czekają m. in. spotkania z dyrektorami różnych firm. Czeka go także wybór nowego dyrektora ZBK, gdyż zasiadająca dotychczas na tym stanowisku Agnieszka Kozoń złożyła rezygnację z dniem 31 lipca br.
       Janusz Hajdukowski ma 58 lat, urodził się w Bartoszycach, żonaty, dwoje dorosłych dzieci.
       Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Radny Rady Miejskiej czterech kadencji.
       Przewodniczący komisji rewizyjnej w kadencji 2006-2010. Z zawodu zarządca nieruchomości. W latach 1990-1993 prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Nad Jarem, w latach 1993-2001 zastępca dyrektora ZBK, 2001-2013 prezes Zarządu ZBM.
so
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama