UWAGA!

Gratka dla wędkarzy

Do rzeki Elbląg trafiło ponad 140 kg narybku szczupaka.

Narybek kosztował w sumie 2 tysiące zł. Wyasygnował je Gminny Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach realizowanego przez elbląski Urząd Miejski programu zarybiania rzeki łączącej Zalew Wiślany i jezioro Drużno.
     Choć w porównaniu z pierwszą partią ryb, która do rzeki trafiła w czerwcu br. (każdy z 20 tysięcy sandaczy liczył sobie tylko 3 cm długości - przypis autora), szczupaki są spore (mają po 25-28 cm i ważą około 120 gram), z efektów zarybianiania wędkarze skorzystają dopiero za kilka lat.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Git Majonez , będzie można chociaż przy tej biedzie połapać ( i chyba pojeść ) rybki , hi, hi
 • Ile ? 140 kilo? Biedusie - gwiazdki nie dożyją. Jak się ludziska dowiedzą , to zaraz ich zeżrą ! Lepiej wycofać tą informację, bo już widzę co się będzie na Kanale działo.
 • Gdy szczupaki osiągną 29 cm będą się smażyć na patelniach. Gdy psełdo spiningista złapie taką sztukę na pewno jej nie wypuści.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wędkarz(2001-11-14)
 • Wędkarz ! Co zrobć ????? ........chyba mam sposób! Ludzie!!!!! Przecież w kanale znaleziono tylko ludzką rękę i nogę. A gdzie jest reszta ludzkich zwłok ??? Wiem,że szczupaki są mięsożerne. Może??? Ale co tam może!!! To jest więcej niż pewne. Ja szczupaka z kanału to może przez pięć, albo sześć lat na zagrychę nie pozrę !!!
 • Te biedne szczupaczki na pewno nie doczekają świąt, gdyż jestem mieszkańcem "zakanalu" i codziennie widzę mnóstwo wędkarzy którzy zamiast jakiejś przynęty mają zawieszone po 3-4 kotwice i wykonują ruchy jakby kosili kosą trawę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zakanalak(2001-11-16)
 • Chciałbym podziękować Gminnemu Funduszowi Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska za wydatkowanie 2.000 zł na zakup narybku szczupaka prosiłbym o częstsze dorybianie naszych wód np. Kanału Jagielońskiego. Chciałbym aby do tej akcji włączyły się inne fundusze i fundacje związane z ochroną środowiska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wojtek(2001-11-19)
Reklama