UWAGA!

Hejt uderzył w sędziów. Ci mówią "stop"

 
Elbląg, Dziś przed sądem protestowało środowisko prawników
Dziś przed sądem protestowało środowisko prawników (fot. Michał Skroboszewski)

Dziś (22 sierpnia) przed Sądem Okręgowym w Elblągu odbyła się pikieta w sprawie afery w Ministerstwie Sprawiedliwości, związanej z hejterskimi atakami na niektórych sędziów. Na Placu Konstytucji zebrało się środowisko prawnicze, odczytane zostały stanowiska stowarzyszeń sędziowskich „Iustitia” i „Themis”. - Wstrząsnęło nami to, że w tę sprawę byli zaangażowani sędziowie związani z Ministerstwem Sprawiedliwości - przyznał elbląski sędzia Paweł Wewiórski. Zobacz fotorelację.

Sędziowie podczas zgromadzenia, w którym uczestniczyli także członkowie KOD i zwykli elblążanie, przytoczyli Uchwałę Zarządu SSP „Iustitia” w sprawie publikacji w portalu Onet.pl [tu można przeczytać cały dokument]. Zwrócili się do prokuratury, innych organów ścigania oraz władzy ustawodawczej i wykonawczej z żądaniem "wyjaśnienia tej sytuacji. W szczególności oczekują niezwłocznego zabezpieczenia sprzętu komputerowego i telefonów komórkowych osób wymienionych w publikacji, tj. Łukasza Piebiaka i Jakuba Iwańca." Żądają również powołania przez Sejm RP komisji śledczej w celu ustalenia osób odpowiedzialnych za wyciek poufnych informacji dotyczących sędziów z Ministerstwa Sprawiedliwości, ustalenia, kto prowadzi na Twitterze profil @kastawatch, odpowiedzialny za zmasowaną akcję hejterską wobec sędziów krytycznych wobec tzw. reformy wymiaru sprawiedliwości, ponownego rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości od stanowiska Prokuratora Generalnego, powołania Krajowej Rady Sądownictwa w sposób zgodny z Konstytucją RP.

  Elbląg, W imieniu stowarzyszenia sędziów "Themis" głos zabrał sędzia Michał Bober z Gdańska
W imieniu stowarzyszenia sędziów "Themis" głos zabrał sędzia Michał Bober z Gdańska (fot. MS)


       "Zapewniamy, że udzielimy wszelkiej niezbędnej pomocy sędziom, którzy zostali dotknięci hejtem. W najbliższych dniach złożymy zawiadomienie do prokuratury wskazujące na możliwość popełnienia przestępstw przez funkcjonariuszy Ministerstwa Sprawiedliwości" - a to na zakończenie.
       Do premiera Mateusza Morawieckiego zwróciło się Stowarzyszenie Sędziów "Themis" [cały dokument].
       - Zdecydowaliśmy się tu przyjść, by pokazać naszą solidarność z sędziami, którzy byli hejtowani przez tą grupę, o której pisał Onet.pl - mówił elbląski sędzia Paweł Wewiórski. - Najbardziej wstrząsnęło nami to, że w tę sprawę byli zaangażowani sędziowie związani z Ministerstwem Sprawiedliwości - przyznał i zaznaczył, że nie ma informacji o hejtowanych sędziach w Elblągu.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Może sędziowie wezmą się za pracę, ponieważ terminy pomiędzy wokandami są zastraszająco długie. Przewlekle spory i sprawy karne są prawdziwą wizytówką tzw. wymiaru sprawiedliwości.
 • dobrze, że Elbląg miastem wolnym od PiS. ..
 • Znowu ta niezwykła kasta. Robi się to nudne.
 • Ci sędziowie to po prostu wstydu nie mają. Wystarczy przytoczyć dwa przykłady: Pana Rzeplińskiego i jego słynne -"MA BYĆ JAK BYŁO"- I Panią sędzię Sądu Najwyższego: -"10 TYS ZŁ TO MOŻE WYSTARCZYĆ NA PROWINCJI"- ale dla niej w Warszawie to za mało. Jak do tej pory nikt za te słowa Polaków nie przeprosił. No i samo wybieranie na sędziego. To może być robione tylko i wyłącznie przez tą TZW najwyższą kastę. Czy o to też walczą Ci co teraz tak mocno są oburzeni ????
 • Jak widać po obecnych znów te same twarze z komunistycznymi. korzeniami.
 • Całą prawdę mówi jedno ze zdjęć. Młodzian z transparentem "Sądy wolne od polityków" a po lewej jego stronie, cała elbląska śmietanka polityków, na dziś opozycji. Ale opozycja i partie inne niż PiS to przecież nie polityka. Tak jak mową nienawiści są tylko poglądy innych. Będziecie się musieli później odwdzięczać. Jeśli Sędzia ma być i jest "niezależny i niezawisły" to nic i nikt nie powinien móc wpłynąć na jego werdykty i osądy. To czego się boicie? Bądźcie nadal "niezawiśli". powodzenia.
 • Mam nadzieję, że tym razem po wygranych wyborach w końcu was rozlicza.
 • zwłaszcza pan?f
 • Wbrew temu, ze uzurpuja sobie wyzszosc moralna, ta kasta prawnikow nie dorosla do wladzy, ktora daje im Konstytucja, Niestety, korporacje sedziow korumpuja rozpolitykowane elementy z awansu spolecznego, ktore sa dziedzictwem PRLu. Obecna ruchwaka jest tego bolesnym przykladem; jest ona bezposrednim skutkiem zanagazowania Iustitii i Themis w polityke. Tak dlugo jak sedziowie tego nie zrozumieja, takie skandale beda sie powtarzaly.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  52
  15
  bluselka(2019-08-22)
 • Sądy są IM potrzebne do wydawania takich kuriozalnych wyroków jak dla Najsztuba z TVN i łagodnego potraktowania Durczoka, tysz z TVN.. Gdyby ktoś mi tak dobrze czynił, to też bym go chwalił, wielbił, stał za nim murem i nie pozwolił go ruszyć. Pewno żaliłbym się wszystkim na świecie, pisał donosy, jaką chcą mi (NAM) zrobić krzywdę, ludzi wyciągał na ulice, bronił pazurami..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  62
  15
  Paull(2019-08-22)
 • Zbiorowisko jest nielegalne - nigdzie nie widać kotlinskiego, bez niego nie liczy się.
 • Wystarczy obejrzeć program o SĄDOWNICTWIE w TVP i co ludzie sądzą o nich, czyli o sędziach. Niektórzy mówią o nich wprost. Że to jest po prostu mafia. Ilość sędziów jaki mamy w Polsce a ilość sędziów jaki jest np w Niemczech na głowę jednego mieszkańca zwala z nóg a zwłaszcza przy tym czas oczekiwania na rozprawę. Niektóre toczą się dziesiątki lat. Pamiętam sprawę Polki i Polaka we Włoszech. Gdzie ją zgwałcili a jego mocno pobili. Cała sprawa zakończyła się w niecałe 2 miesiące od zdarzenia. U nas nie do pomyślenia. Na koniec pewnie jeszcze winnymi zostali by sami poszkodowani. No ale przecież trzeba pokazać się że środowisko sędziowskie jest mocno poszkodowane i oburzone, tylko że my zwykli ludzie i tak nic z tej manifestacji nie odczujemy na lepsze. Oby to jeszcze nie wyszło nam na gorsze i jeszcze dłużej będziemy czekać na rozpatrzenie sprawy.
Reklama