UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Historię spotykamy każdego dnia

Elbląg, Historię spotykamy każdego dnia

Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu i Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej zapraszają w dwa kolejne weekendy września na imprezy, zorganizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. To element wielkiego przedsięwzięcia, gromadzącego muzea, skanseny i galerie z kilkudziesięciu krajów, które w jednym czasie prezentują wspólne dziedzictwo kulturowe.

Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej we współpracy z Muzeum Archeologiczno - Historycznym w Elblągu organizuje otwartą konferencję popularnonaukową pt. „Historię spotykamy każdego dnia”.
       Impreza organizowana jest z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa 2012, mających „Historię codzienności” jako tegoroczny motyw przewodni w całej Europie.
       Konferencja odbędzie się w piątek, 7 września w godz. 10-15 w budynku Domu Rektora. Podzielona jest na dwie części:
       - pierwsza część: sesja z prezentacjami, omawiającymi historie związane z codziennym życiem, obrzędami, grami i zabawami - prelegentami będą pracownicy muzeum i historycy;
       - druga część: uczestnicy podzieleni na grupy wyruszają na tematyczne zwiedzanie muzeum z przewodnikami PTTK i pracownikami muzeum.
      
       Sesja, która odbędzie się w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu poświęcona będzie różnym aspektom życia codziennego w dawnych wiekach, rozwojowi dziedzin zaspokajających potrzeby takie, jak strawa, ogrzewanie czy rozrywka, które wyrosły z tradycji, a spotykane i wykorzystywane są po dziś dzień.
       Sesja przeznaczona jest głównie dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i gimnazjów, młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych. W sesji mogą uczestniczyć osoby indywidualne, jak też grupy zorganizowane.
      
       Wstęp na sesję jest wolny, organizatorzy proszą jednak o wcześniejszą rezerwację miejsc - telefoniczną lub e-mailową: tel. 232 72 73 lub e-mail: t.gliniecki@muzeum.elblag.pl.
      
       Piątek i sobota (7 i 8 września) - Europejskie Dni Dziedzictwa - bezpłatne zwiedzanie wystaw Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu, w godz. 9 – 17 połączone z finisażem wystawy „Elbląg – odzyskane świadectwo przeszłości”, która w kolejnym kwartale będzie modernizowana.
      
       Piątek (14 września) godz. 17, Europejskie Dni Dziedzictwa – gawęda kolekcjonerska „Elbląg w dawnej pocztówce”, budynek Gimnazjum. To spotkanie z kolekcjonerami kart korespondencyjnych z widokami Elbląga i okolic. Mowa będzie o codzienności początków XX wieku, kiedy korespondencja opierała się w znacznej mierze na wysyłaniu kart pocztowych. Budynek Gimnazjum, sala edukacyjna. Wstęp wolny.
      
       Piątek i sobota (14 i 15 września)- Europejskie Dni Dziedzictwa - bezpłatne zwiedzanie wystaw Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu, w godz. 9 – 17 połączone z finisażem wystawy „Elbląg – odzyskane świadectwo przeszłości”, która w kolejnym kwartale będzie modernizowana.
      
Tomasz Gliniecki, kierownik Działu Edukacji i Promocji MAH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama