UWAGA!

Hofman o Jerzym Wilku: Z wściekłości zawył

 
Elbląg, W obronie Jerzego Wilka wystąpili dziś działacze PiS z rzecznikiem partii, Adamem Hofmanem na czele (na zdj. w środku)
W obronie Jerzego Wilka wystąpili dziś działacze PiS z rzecznikiem partii, Adamem Hofmanem na czele (na zdj. w środku) (fot. WS)

W Internecie pojawił się zapis fragmentów rozmowy Jerzego Wilka, kandydata PiS na prezydenta Elbląga z nieujawnioną osobą, gdzie Wilk mówi o sytuacji w mieście. Mówi m.in. o „starym układzie”, który chce wrócić do władzy, o popieraniu kampanii referendalnej. Wszystko w ostrych słowach. – Powiedział po męsku, jak facet, który jest sfrustrowany sytuacją. On z wściekłości zawył – broni Wilka Adam Hofman, rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości i sugeruje, że za upublicznieniem „taśmy Wilka” stoi Platforma Obywatelska.

Tuż przed końcem kampanii wyborczej i jej niedzielnym podsumowaniem przy urnach, „wypłynął” w sieci fragment rozmowy, którą Jerzy Wilk przeprowadził z nieujawnioną osobą. Nie wiedział, że jest nagrywany. Mówił m.in. o „wspólnym froncie” z elbląskim Ruchem Palikota, o popieraniu przez PiS kampanii referendalnej, o finansowaniu spotu reklamowego grupy referendalnej, o miejscach na listach wyborczych PiS, które czekały na jej członków. Z dużym wzburzeniem i w mocnych słowach Wilk mówił także o „starym układzie”, który chce wrócić do rządzenia miastem.
       - My zawsze nazywamy rzeczy po imieniu, z otwartą przyłbicą – mówił dziś (4 lipca) w Elblągu rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman. – Nawet w sytuacjach, gdy nie wiemy, że jesteśmy nagrywani, mówimy prawdę.
       Według Hofmana meritum tego nagrania to powrót „starego układu”, czyli nazwiska byłych radnych, które pojawiły się na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej podczas przedterminowych wyborów samorządowych.
       - Nagranie jest pocięte, nie wszystko jest spisane, a tylko to, co wygodne, ale to jest nagranie, które coś nam mówi – zaznaczył rzecznik PiS. - Mówi o człowieku, o Jerzym Wilku. Moim zdaniem, to człowiek, który miał dość tego, jak Nowaczyk rządzi miastem i był gotów zrobić wszystko, by go odwołać. Był gotów poświęcić wszystko i zaryzykować wszystko, żeby doprowadzić do referendum. I udało się. A potem zobaczył, że wraca stare, że są ludzie Nowaczyka na listach u Gelertowej. I zawył – podkreślił Adam Hofman. - On z wściekłości zawył. Jest sfrustrowany i gniewny na tych taśmach. Tak, po męsku mówił - przyznał - może nie powinno się tak mówić, ale powiedział: Dosyć tego! Pokazał, że jest zdeterminowany i że nie odda pola, nie odpuści.
       - To nie są wybory między Jerzym Wilkiem a Elżbietą Gelert, ale przede wszystkim to referendum, które się nie skończyło i trwa nadal, a ostatnim jego aktem będzie niedziela – stwierdził Hofman. - To, co stare, ma dziś nową twarz – grzmiał rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. - Nowaczyk i jego ekipa zasłaniają się Elżbietą Gelert, to jest ich figurantka. W tych taśmach Jerzy Wilk mówi: albo ona jest taka słaba, albo oni tacy silni. „Stary układ” - wystarczy spojrzeć na listy wyborcze. To referendum jest o tym, czy będzie zmiana czy wróci „stary układ”, który teraz się broni i walczy.

  Elbląg, Adam Hofman: - Ostatnim aktem referendum będzie niedziela. Nie będzie odpuszczenia grzechów
Adam Hofman: - Ostatnim aktem referendum będzie niedziela. Nie będzie odpuszczenia grzechów


       - Zwycięstwo w pierwszej turze, a przede wszystkim referendum, które doprowadziło do odwołania „starego układu” to przyczyna brutalnego i brudnego ataku na Jerzego Wilka – tak wyjaśniał pobudki, dla których „taśmy” trafiły do Internetu. - Druga strona posunęła się do ostateczności, sięgając po najniższe chwyty, jakie w kampanii można zastosować. Ma tu zastosowanie stare przysłowie: Nie ma takiego świństwa i niegodziwości, którego dopuści się „stary układ”, by nadal rządzić – tym samym Adam Hofman dał do zrozumienia, że odpowiedzialność za upublicznienie nagrań ponosi PO. A o udziale PiS w przygotowaniu w Elblągu referendum, finansowaniu spotu reklamowego grupy referendalnej: - Żadne przepisy prawa nie zostały złamane, a to, że my od samego początku byliśmy za referendum nigdy nie było tajemnicą. Publicznie w Warszawie, w Elblągu mówiliśmy, że tą złą władzę trzeba odwołać.
       A dlaczego PiS sam nie zainicjował referendum?
       - Tak dzieje się w całej Polsce, w Warszawie było tak samo, ludzie się wściekli, bo mieli dość, a my jako partia, będziemy ich wspierać – wyjaśniał rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.
       - A referendum w Elblągu trwa, nie będzie odpuszczenia grzechów – zakończył Adam Hofman.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • piąteczek w Elblągu, Adaś znowu jest w mieście?
 • O to dobreeeee!!!!!Prosimy o bis!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  1
  ocenka(2013-07-04)
 • Do wszystkich katolików chrześcijan i członków PIS pokażcie nagrania babciom dziadkom zaprowadź ich wnuczku na wybory żeby zagłosowali na Gelert bo Wilk okazał się mściwą hieną. Który ksiądz da mu teraz rozgrzeszenie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  36
  11.na.liście.Wilka(2013-07-04)
 • ci to potrafią odwrócić kota ogonem. Chamstwo jest po prostu męskie! Nie wiedziałam. Dzieci! uczcie się, tak należy żyć! Okłamywać, wyzywać a niewygodnych wrzucić na czarną listę. Rzeczywiście należy tu wyć. .. z rozpaczy nad tragedią tego miasta i narodu. Żadnych zasad, żadnych wartości, etyki, podstaw dobrego wychowania. Po prostu jedno wielkie chamstwo. Takim narodem łatwiej manipulować, ale nie nakarmicie go tym. przynajmniej nie mnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  13
  nieznoszęchamstwa(2013-07-04)
 • A moim zdaniem na każdym kroku wychodzi z tej partii i jej przedstawicieli buractwo i brak ogłady oraz ewidentna chęć zemsty na tych i tamtych te czarne listy, to schizofrenia to trzeba leczyć powinni otworzyć specjalny psychiatryk dla wszystkich polityków z prawa, lewa i środka a zwłaszcza dla pisowców
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  13
  dr.Freud(2013-07-04)
 • Po mesku??\"po chamsku mówił.mowa nienawiści,szkoła Kaczynskuego.Nie!dla takich lydzi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  18
  Czytelnik_MOBI_41850(2013-07-04)
 • Mamy tak zaj. .. .tych kandydatów, że na wyborach zagłosuje na obu!!!
 • Dobrze gada boicie się Po-wcy tymbardziej na niego zagłosuję. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  21
  szulik(2013-07-04)
 • A moim zdaniem te nagrania, to taki chwyt sztabu Wilka. Tam wszystko jest in plus, żadne Platfusy nie mialy udziału i korzyści w opublikowaniu tego materiału. Normalnie tani chwyt pod publike, piaskownica. .. .. Żenada. Nie dla Wilka! Nie dla Gelert!!! Politycy WON!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  13
  herrS(2013-07-04)
 • Miałem nie iść na wybory. Ale teraz pójdę zagłosować na Wilka. Przesłuchałem te nagranie i nie ma tam nic co zniechęciłoby mnie do Wilka a wręcz przeciwnie. Słychać tam troskę o nasze miasto. Idę odwołać POpaprańców!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  20
  jednakpójdę(2013-07-04)
 • ktos poda jakis link do tego nagrania? w wyszukiwarce youtube nie moge znalezc
 • Będzie bania u Cygana ?
Reklama