UWAGA!

Ibis znosi złote jajka

2013-10-24
Aktualizowany 2013-10-24 16:15

Mimo że nie został wybudowany, to rocznie przynosi miastu spory zastrzyk gotówki. Mowa o hotelu Ibis, który miał stanąć na działce przy alei Tysiąclecia. Ostatecznie inwestor wycofał się z tego pomysłu, a decyzja okazała się dla niego kosztowna. Za każdy rok zwłoki właściciel gruntu musi płacić karę stu tysięcy złotych. Tak więc choć ibis to nie kura, to jednak znosi miastu złote jajka.

Tu na razie jest ściernisko... i wiele wskazuje, że tak pozostanie jeszcze przez długi czas. Plany jak zawsze były ambitne, a na atrakcyjnej działce w centrum miasta, miał stanąć nowoczesny hotel. Dziś, po tych planach zostały już tylko wspomnienia i plac zarośnięty krzakami. Do tej pory inwestycja nie tylko nie została zrealizowana, ale nawet się nie rozpoczęła.
       Więcej informacji na stronie Telewizji Elbląskiej.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jaka firma taka inwestycja, pseudo inwestorzy i w dodatku nie chca placic kar umownych. .. smieszni sa. .. mysla ze kupia dzialeczke i nic nie wybuduja. W dodatku tlumacza sie sytuacja na rynku. .. .dziwne bo odkad kupili dzialke to w Elblagu powstaly kolejne nowe hotele (np, Hotel Atrium na Mostowej, Hotel Elbląg na Starym Rynku). Do otwarcia przygotowuje się kolejny hotel butikowy na Starym Rynku. Powstały jeszcze GEMINI DOM noclegi na Dworcu PKP.
 • UM Elbląg, tal trzymać! Puścić te firmę-krzak a torbami w skarpetkach albo i bez! Ta firma po prostu nie ma pieniędzy na budowę. Oni nawet nie maja biurami swoich biurek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Cosikwiemotejfirmie(2013-10-24)
 • Jeszcze nic a odtrąbili już sukces, tak się cieszy - przedwcześnie - PiS. Się pożyje się zobaczy.
 • Czemu Urząd Miasta stosuje normalne ekonomiczne reguły tylko wobec jednej firmy, która posiada dzialkę budowlaną, a nie realizuje budowy. Czemu dwie rozpoczęte budowy kamiennic lata temu i szpecące starówkę, i ogromna pół hektarowa działka na Placu Konstytucji w samym Centrum Elbląga od 10 lat są poza wszelką kontrolą i tu nikt nic nie płaci, nawet Straż Miejska omija je dużym łukiem, choć każdy zwykły obywatel byłby nieustannie nękany mandatami. Czy prezydenci Wilk i Hajdukowski się tym zainteresują, tu nie trzeba się tlumaczyć, że Miasto nie ma pieniędzy.
 • Taaaa. .może i powstały nowe hotele tylko pytanie po co ?. Ibis nie wybuduje hotelu w mieście, gdzie średnia obłożenia jest mniej niż 30% i spada, tam pracują hotelarze więc się znają he he!!! ryzykować nie będą. :) Ot i całe miasto Elbląg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Hotelarz(2013-10-24)
 • 100 tys. rocznie to znowu nie taka duża kwota. A swoją drogą wcale bym się nie zdziwił, gdyby obecny właściciel działki oddał sprawę do sądu i ją wygrał. Powód? Nierówne traktowanie podmiotów, mających prawa do działek, które kiedyś były miejskie/gminne. Dlaczego jedni płacić muszą, a inni nie ? DLACZEGO KONSTRUOWANE SĄ TAK RAŻĄCO RÓŻNE UMOWY ? Kto za to odpowiada ? CZY NIE POWINNO ZAJĄĆ SIĘ TYM CBA ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  prorok(2013-10-25)
 • jeżeli Hekkon płaci kary umowne dla miasta to przynajmniej za te pieniądze ruszcie dupę i posprzątajcie tą działkę i utrzymujcie w czystości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Meksyk(2013-10-25)
Reklama