UWAGA!

Interna po remoncie

 Elbląg, Otwarcie Oddziału Wewnętrznego w szpitalu w Pasłęku
Otwarcie Oddziału Wewnętrznego w szpitalu w Pasłęku

W poniedziałek, 17 stycznia, oddano do użytku po remoncie Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Pasłęku. Pierwsi pacjenci zostaną tu przyjęci za dwa dni. Inwestycja kosztowała ponad 3,6 mln zł. Zdjęcia.

Zakończył się trwający ponad pół roku remont Oddziału Wewnętrznego pasłęckiego szpitala. Na pacjentów czeka tu 30 łóżek w nowocześnie wyposażonych salach.

- Mamy także trzy sale izolacyjne, w nich będą przebywali pacjenci z COVID, jak również będziemy mogli segregować w nich pacjentów z salmonellą, czy innymi stanami zakażenia. Te sale są odizolowane od reszty szpitala – mówi Marek Pietrzyk, dyrektor ds. medycznych szpitala.

Jedną z sal przeznaczono dla pacjentów wymagających intensywnego nadzoru kardiologicznego. Oddział wewnętrzny wzbogacił się też w nowoczesny rentgen.

- Dla naszych pacjentów i kadry medycznej otwiera się w Pasłęku nowa jakość. Mamy na oddziale trzech lekarzy pracujących w pełnym wymiarze godzin. Pacjentami opiekuje się trzydzieści pielęgniarek. Wyremontowany oddział i jego nowoczesne wyposażenie bardzo ułatwi nam pracę - mówi Anna Leńczuk, kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych.

Remont Oddziału oraz jego wyposażenie kosztowały ok 3,6 mln zł. - Remont trwał od sierpnia 2021 roku, pierwsi pacjenci zostaną przyjęci na oddział już w środę, 19 stycznia - dodaje Iwona Chełchowska, prezes zarządu Szpitala Powiatowego spółki z o. o. w Pasłęku,

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama