UWAGA!

Jagodnik: śmierć w lesie

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 2
  komentarze
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Inne
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
2012-10-17
13:57
 
Elbląg, Na ratunek starszemu mężczyźnie pospieszyli policjanci i strażacy. Niestety, było już za późno
Na ratunek starszemu mężczyźnie pospieszyli policjanci i strażacy. Niestety, było już za późno (fot. WS)

Dziś (17 października) w godzinach przedpołudniowych w lesie koło miejscowości Jagodnik zmarł starszy mężczyzna. Do tragedii doszło podczas grzybobrania.

Około godz. 11 elbląscy strażacy otrzymali zgłoszenie z policji o pomoc w wyciągnięciu zwłok mężczyzny z trudno dostępnego terenu w lesie. Na miejscu był już policyjny patrol i karetka pogotowia ratunkowego. Jak się okazało - w błotnisto-bagiennym terenie leżały zwłoki 78-letniego mężczyzny. Kilka minut wcześniej do starszego pana dotarł lekarz, który stwierdził jego zgon. Działania strażaków polegały więc na wyniesieniu ciała zmarłego z bagna na twardy grunt.
       Jak nam powiedział Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu, mężczyzna wraz ze swoim kolegą wybrał się do lasu na grzyby. Panowie rozdzielili się i każdy, na własną rękę, przeczesywał teren. Prawdopodobnie 78-latek, w czasie marszu nie zauważył, że wchodzi na grząski grunt i zaczął zapadać się w błoto. Próbował się ratować, ale bez skutku. Prawdopodobnie ogromnego wysiłku mogło nie wytrzymać serce.
       W pewnym momencie jego kolega zaczął go szukać. Gdy zobaczył swojego znajomego w bagnie natychmiast powiadomił pogotowie i policję. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Prokurator uznał, że była to śmierć naturalna i odstąpił od wykonywania czynności.
       Sezon na grzyby w pełni. Prosimy wszystkich grzybiarzy o zachowanie ostrożności w lasach. Jak widać - nietrudno o tragedię. Wystarczy jeden nierozważny krok, by znaleźć się w bagnie jakich wiele jest w okolicznych lasach. Starajmy się również nie tracić z oczu swoich współtowarzyszy, by w razie niebezpiecznego zdarzenia jak najszybciej pospieszyć im z pomocą.
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama