UWAGA!

Jak Feniks z popiołów

Elbląg chce unijnych pieniędzy na rewitalizację starych dzielnic oraz blokowisk. Wczoraj Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie opracowania programu, który będzie podstawą do ubiegania się o unijne wsparcie.

- Zabudowa wielu miast w Europie jest już, niestety, mocno zdegradowana, a w starych domach i całych dzielnicach mieszkają często ludzie o znacznym stopniu ubóstwa, bezrobotni i dotknięci patologiami. Unijny program, z którego będziemy chcieli otrzymać pomoc, dotyczy tych właśnie tych najtrudniejszych terenów. Dzięki różnego rodzaju dofinansowaniom doczekają się one rewitalizacji, czyli jak gdyby życie będzie na nowo tam wchodziło, tyle, że już w lepszej postaci. Poprawa stanu zabudowy i jej otoczenia podniesie też standard życia mieszkańców - wyjaśnia Jacek Bocheński, szef Miejskiego Biura Urbanistycznego. - W Elblągu nowego wizerunku, np. w postaci lepszej infrastruktury technicznej czy uporządkowania bądź wprowadzenia zieleni, wymagają stare przedmieścia, objęte ochroną konserwatorską tereny w centrum miasta, osiedla z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych oraz tereny poprzemysłowe.
     Jak się dowiedzieliśmy, jeden z pierwszych wniosków o unijną pomoc będzie prawdopodobnie dotyczył uporządkowania leżącej naprzeciw Starego Miasta Wyspy Spichrzów.
     Elbląg jest pionierem rewitalizacji w Polsce. Od ponad ćwierćwiecza realizuje autorski program odbudowy Starego Miasta, na którym wzorują się inne miasta z Polski i Europy.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • te łabędzie leżały chyba ze dwa tygodnie bo padły z głodu i zimna , a teraz nagle ,,ktoś je znalazł''
  • nie to naeta gorska je karmnila i dlatego zdechly
  • abc masz racje widzialem je martwe w niedziele i nie sadze zeby padły tego dnia
  • abc masz racje widzialem je martwe w niedziele i nie sadze zeby padły tego dnia
  • Szkoda, że tak późno. Przede wszystkim Wyspa Spichrzów winna stać się wkrótce zainteresowaniem władz miasta. Początek już został zrobiony - oczyszczenie i uporządkowanie fosy miejskiej. Blokowiska na Zawadzie i Nad Jarem mogą poczekać - ich los jest już i tak przesądzony. Jeżeli ktoś ma wątpliwości - niech pojedzie zaraz za naszą zachodnią granicę. Tam dziesiątyki takich, ale o wiele lepiej i etstetyczniej zbudowanych bloków, stoi dzisiaj pustych, a część już jest rozbierana.
Reklama