UWAGA!

Jak poseł PiS przekop konsultuje

 
Elbląg, Jak poseł PiS przekop konsultuje
(fot. Anna Dembińska)

Jerzy Wilk, poseł PiS, rozpoczął własne konsultacje społeczne w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej. Można się o tym dowiedzieć m.in. z baneru, który zamieścił w centrum miasta. Czy to początek nieformalnej kampanii wyborczej do fotela prezydenta? - W Elblągu nie narzekam na brak rozpoznawalności, a ten baner nie ma nic wspólnego z wyborami. Ministerstwo rozpoczęło badania społeczne na temat tej inwestycji, gmina Sztutowo też robi konsultacje, więc ja też chcę pomóc. Dziwię się, że miasto o tym nie pomyślało – powiedział nam Jerzy Wilk.

Z budynku byłego Feniksu, w centrum miasta, od kilku dni do kierowców i przechodniów uśmiecha się poseł Jerzy Wilk. Zaprasza na konsultacje społeczne w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej, bo jak głosi napis „Elbląg otwiera się na morze możliwości”.
       - Chciałbym poznać opinie i uwagi mieszkańców Elbląga w sprawie tej inwestycji, które następnie przekażę do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Wiemy, że elblążanie popierają budowę kanału żeglugowego przez Mierzeję, ale dzięki konsultacjom będą mogli wnieść do tego projektu swoje uwagi, opinie – mówi poseł Jerzy Wilk. - Badania społeczne przeprowadza ministerstwo, własne konsultacje prowadzi wójt Farinade ze Sztutowa (na terenie tej gminy ma być przekop – red.), Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie, więc też postanowiłem się w to włączyć. Pierwsze osoby już mnie odwiedzają w biurze. Czekam na mieszkańców w tej sprawie codziennie do końca lipca i w wybrane dni w sierpniu. Z tych opinii i uwag sporządzę raport, który przekażę ministerstwu. Dziwię się, że miasto Elbląg takich konsultacji nie prowadzi, przecież to jest w interesie elblążan.
       Poseł Jerzy Wilk zaprzecza sugestiom, że baner na budynku byłego Feniksu to początek nieformalnej kampanii wyborczej, w której ma być on kandydatem PiS na prezydenta Elbląga. - W Elblągu nie narzekam na brak rozpoznawalności, ten baner nie ma nic wspólnego z wyborami. Pani poseł Gelert też przeprowadzała spotkania w biurze parlamentarnym z mieszkańcami przed kampanią i nikt wówczas nie robił z tego problemu. Moje intencje są czyste – zapewnia poseł Wilk.
       Zdaniem posła, rozpoczęcie budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną w tym roku jest jak najbardziej realne. - Na ostatnim spotkaniu w Tolkmicku minister Gróbarczyk mówił o tym, że do końca trzeciego kwartału ma być wydane pozwolenie na budowę, w czwartym ogłoszony przetarg. Jednocześnie powinny się rozpocząć prace przygotowawcze z udziałem geodetów, Lasów Państwowych. Ten prawie miliard złotych na realizację przekopu to naprawdę wielka szansa dla Elbląga, który ma na tym najwięcej skorzystać. Od nas też zależy, czy wykorzystamy tę szansę. Od ponad 40 lat, od uchwały rządowej z 1972 roku, nikt w Elbląg takich pieniędzy nie zainwestował, żaden rząd – uważa poseł.
       Obecnie nad przyrodniczymi kwestiami związanymi z przekopem pochyla się Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie, która w najbliższym czasie ma wydać tak zwaną decyzję środowiskową, niezbędną do ubiegania się o pozwolenie na budowę. Przypomnijmy, że budowa kanału żeglugowego ma kosztować 880 mln złotych i potrwać do 2022 roku. Przeciwko inwestycji protestują mieszkańcy Krynicy Morskiej, negatywną opinię wystawił też Zarząd Województwa Pomorskiego.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tak tak nie kampania. Śmieszne. Przecież to ewidentna kampania przedwyborcza i w stylu pisu. Tak oni się lubują w bannerach.
 • A orliki tyfusa są w rozsypce. Portel niczym tjefałjen siewodnia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  57
  Albert Pierrepoint (2018-07-25)
 • Super Panie posle. Brawo
 • Rządamy zwrotu pieniędzy od Krynicy Morskiej jakie wpompował Elbląg w nich. I m***y zamkną.
 • A nasz ambitny amator ludowego spirytusu co obieca????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  51
  9
  Wikary.(2018-07-25)
 • Ahahahahahahahaha masz Pan moj glos Panie Wilk ahahahahahahaha ale w kabarecie :). Reklamuje Pan morze możliwości w Elblagu pokazujac woj. pomorskie. Buahahahahahahaha ale Pan ma program!!!!! Na banerze juz Pan przekopal mierzeje wiec poco kopac?????
 • Tylko posel Wilk moze cos zrobic w naszym miescie
 • Zenujace i tyle w temacie, pokazujac na zdjeciach cos czego nie ma. .. a do wiaduktu sie Pan posel czepia ze niewiadomo czy w terminie zbuduja. .. zenujace.
 • Moim zdaniem przekop jest typową kiełbasą wyborczą. Wydaje mi się, że nie będzie przekopu. O ile dobrze pamiętam to już trzecia lub czwarta kadencja przekopuje mierzeję i dalej przekopać nie może. Politycy karmią się takimi rzeczami jak np. wprowadzenie Elbląga do województwa pomorskiego, jak przeniesienie sejmiku z Olsztyna, jak remont domu kultury tego czy tamtego. To jest ich powietrze do dalszego życia politycznego. Zauważyłem, że tematy te są poruszane przy każdej kolejnej kampanii? Zadaniem polityka jest gra na emocjach. Wtedy jest wyrazisty. Jeden kiedyś wysypywał piach przed UM. Inaczej nikt by go nie zauważył, bo dla Elbląga chyba nic nie zrobił, bynajmniej nie pamiętam. Ta kiełbasa jest już zzieleniała i brzydko pachnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  93
  9
  świstak(2018-07-25)
 • he i wszyscy sobie dzięki temu przypomnieli o byłym prezydencie. I o to przecież chodziło a nie o konsultacje.
 • Przekopać, proponuję umysły Pisowców będzie taniej.
 • Wszystkie ręce na pokład,Wróbel Grabarz out. Cały KK Startu Elbląg głosuje na Wilka,trzeba zrównoważyć kupionych za światełka kibiców Olimpii.
Reklama