UWAGA!

Jak zapomnieć?

W elbląskim sądzie trwa proces właściciela odzieżowej spółki Hetman - Jana P. Dziś przesłuchiwane są kolejne byłe pracownice tej firmy.

Proces rozpoczął się w marcu ubiegłego roku. Jan P. oskarżony jest o złośliwe łamanie prawa pracy i przywłaszczenie pieniędzy. Prokuratura zarzuca mu dyskryminowanie swoich pracowników z powodu utworzenia w zakładzie Solidarności i zmuszanie do bezpłatnej pracy po godzinach. Akt oskarżenia mówi również o spóźnionych i wypłacanych w ratach pensjach oraz o tym, że prezes przywłaszczył sobie pieniądze, które miały być odprowadzane do ZUS. Jan P. nie przyznaje się do winy.
     Od nagłośnienia problemów pracownic Hetmana mija 2,5 roku. W połowie grudnia 2002 roku kobiety zdesperowane tym, że przed świętami Bożego Narodzenia po raz kolejny nie dostały pensji, weszły w otwarty spór z pracodawcą. Teraz mówią, że o tych wydarzeniach chcą już tylko zapomnieć.
     - Minęło tyle czasu, wiele szczegółów umknęło z pamięci, a my, mimo wygranych spraw, wciąż nie dostałyśmy zaległych pensji - mówi jedna ze szwaczek. - Poza tym wiele z nas pracuje już gdzie indziej i choć to bardzo trudne, chcemy zapomnieć o tym, co działo się w Hetmanie.
     Do zakończenia procesu jest jednak jeszcze daleko. Dotąd sąd przesłuchał bowiem mniej niż połowę z ponad 230 poszkodowanych.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama