UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Żadnej pomocy dla januszy biznesu z moich podatków! Niech teraz sami robią darmozjady wyzyskiwacze
  • mam prośbę do osób, które piszą że to z ich podatków są pieniądze na pomoc dla niektórych branż, proszę napiszcie ile tych podatków odprowadziliście w tym roku. Podejrzewam że nic bo pewnie nie pracujecie tylko się utrzymujecie z pomocy państwowej, renty albo emerytury mamusi, więc nie jesteście nawet klientami tych branż więc morda w kubeł i do kościoła modlić się żeby dali wam 1000+ za nieróbstwo bo jak stara matka umrze to będzie po was.
  • W Polsce najwięcej do wspólnej kasy dokładają osoby niemajętne i o najniższych dochodach - osoba odprowadzająca 18% z ~2 tys. zł dokłada się w podatkach więcej, niż zarabiający kilkadziesiąt i więcej tysięcy złotych kapitalista, który tych podatków nie zapłaci, bo je sobie "zoptymalizuje", wrzuci w koszty i na koniec odpisze na cele inwestycyjne. To zarabiający najmniej w największym stopniu utrzymują budżet państwa i nie pyskuj tu o "mordach w kubeł", bo ci powiemy - podobnie jak załganym PO-PiSowcom i ich kleszym mocodawcom, żebyś również. .. wypier***ał; Hashtagi: #WyrokNaKobiety, #patoprawica, #kler, #PiSPOjednoZlo
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    tow. Koliński bez loginu(2020-10-28)
  • @tow. Koliński bez loginu - nie dość że prostak to jeszcze nie rozeznaje się w temacie ja np. płacę 33% od swojego dochodu i średnio jest to 8000zł/m-c. więc nie pisz że głupot że taki nieudacznik jak ty zarabiając 2000 płaci więcej o de mnie. Tak nieudacznik bo zarabiać 2000 nie jest wstyd jeżeli się wchodzi na rynek pracy np. młody człowiek ale dojrzały facet powinien mieć ambicje i dążyć do lepszego, kiedyś już pisałeś Robercie że prowadziłeś jakąś działalność i w końcu musiałeś emigrować żeby spłacać długi. Nie powinieneś się wypowiadać i oceniać innych w takich materiach jak biznes ale mógłbyś np. doradzać osobom wykluczonym z rynku pracy jak na nie go wrócić bo uważam że na tym poziomie masz wiedzę i doświadczenie.
  • Grzecznie już było, a skoro nie dotarło, to będzie łopatologicznie - po przekazaniu swoich 8 tys. zł państwu na życie pozostanie ci ok. 22-24 tys. zł, za to można spokojnie żyć. Człowiekowi, któremu po zapłaceniu podatku zostaje na życie ok. 1.6 tys. zł, pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy jest: - I co ja mam tym niby zrobić? Jak ty śmiesz w ogóle powiedzieć, że nie tylko w równym stopniu, ale wręcz, że tacy jak ty w WIĘKSZYM stopniu utrzymują polskie państwo?!? Taki właśnie bajzel pojęciowy zaprowadziły w Polsce neoliberały w ostatnich 30 latach, że wyzysk i bezprawie za cnotę próbuje uchodzić. Na koniec tyle ci jeszcze powiem, że jak zaczniecie płacić uczciwie pracownikom, to może wtedy wykształcimy ambicje "dążenia do lepszego", ale dopóki okradacie nas na stawkach, pensjach, umowach śmieciowych, "stażach"i czasie pracy, to czule żegnam duszpasterskim. .. w.. wspólnie z Kaczyńskim, #patoprawico; Hashtagi: #PiSPOjednoZlo, #patoprawica, #kler, #wyzysk
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    tow. Koliński bez loginu(2020-10-28)
  • @tow. Koliński bez loginu - Po pierwsze to nikogo nie zatrudniam, jestem samozatrudniony więc nie obrażaj mnie że okradam pracowników. Po drugie jeżeli kwota 8000 stanowi 33% całości to całość wynosi 24000.czyli od przychodu 24000 odejmujesz 8000 podatku i zostaje 16000.Towarzyszu podstawy z V klasy, mało tego jeżeli tego nie rozumiesz to podejrzewam że nie rozliczałeś nigdy swojego pitu. Zostaje ci tylko teoria Marksa, i tak już zawsze będziesz w tym tkwił, proponuję wziąć się do roboty.
  • @Luc. - Ale tu nie ma co dyskutować z kimś, kto jak w pętli bredzi o wyzysku, nie ma aspiracji do podniesienia swoją pracą statusu społecznego. Powrót do Lenina to już nie te czasy towarzyszu Koliński. Generalnie chyba sam sobie strzelasz w kolano. Od przychodu 24000 wykazujesz 0 kosztów no zlituj się. A jak wpadniesz w trzeci próg oddasz maxa podatkowego ? Na podatku liniowym idziesz po równym 19% i nikomu do tego ile zarabiasz. Jeśli Twój biznes jest tak stabilny, że zostaje Ci górka dochodu (nie przychodu)24tys oddaj skarbowemu 4.500 PLN na zaliczkę PIT.
Reklama