UWAGA!

Janusz Nowak przewodniczącym Rady Miejskiej

  Elbląg, Janusz Nowak został przewodniczącym Rady Miejskiej
Janusz Nowak został przewodniczącym Rady Miejskiej (fot. AD)

Głosami radnych przewodniczącym Rady Miejskiej został Janusz Nowak z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Rada będzie również liczyła trzech wiceprzewodniczących, czyli tak, jak w poprzednich latach. W wyniku tajnego głosowania wiceprzewodniczącymi Rady zostali Małgorzata Adamowicz (PiS), Antoni Czyżyk (PO) oraz Sławomir Malinowski (KWW Witolda Wróblewskiego).

W sesji bierze udział 22 radnych, w tym zaprzysiężona dziś (12 lipca) radna Małgorzata Adamowicz z Prawa i Sprawiedliwości.  Z mandatu zrezygnował Witold Wróblewski oraz Edward Pietrulewicz (dyrektor SP nr 21). Mandat Jerzego Wilka, któremu wręczono zaświadczenie o wyborze prezydenta, wygasł wraz z wygraniem wyborów na urząd prezydenta miasta.
       Marek Pruszak z Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko przewodniczącego Rady zarekomendował Janusza Nowaka z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 
       - To bardzo doświadczony radny, był przewodniczącym dwie kadencje. Dodam, że nasz samorząd w ostatnim czasie wiele przeszedł, dlatego nie powinno być w nim sporów i walki o stanowiska - powiedział Marek Pruszak. 
       Po krótkiej przerwie, związanej z przygotowaniem nowych kart (radny Sławomir Malinowski zgłosił fakt, iż na karcie nie ma możliwości zaznaczenia "wstrzymuję się od głosu"), odbyło się głosowanie, w wyniku którego przewodniczącym Rady Miejskiej został Janusz Nowak. Jak wyjaśnił nowowybrany przewodniczący jego funkcja to przede wszystkim ciężka praca. 
       - Tak tę funkcję traktuję i będę robił wszystko, aby to dobre zdanie o mnie zostało zachowane - mówił Nowak. 
       Z miastem pożegnał się Komisarz Marek Bojarski, który pełnił obowiązki prezydenta miasta.
       - Na pierwszej konferencji prasowej jeden z dziennikarzy zapytał mnie czy będę musiał nauczyć się Elbląga. Oczywiście nie chodziło o topografię miasta, a o to, że przez te dwa miesiące w trybie natychmiastowym będziemy musieli  zbudować zaufanie i przetrwać ten trudny okres - mówił Marek Bojarski. - Moja misja dobiega końca, pan prezydent będzie zaprzysiężony, a ja kończę swoją pracę.

  Elbląg, Podczas dzisiejszej sesj wybrano trzech wiceprzewodniczących: Małgorzatę Adamowicz, Sławomira Malinowskiego oraz Antoniego Czyżyka (nieobecny)
Podczas dzisiejszej sesj wybrano trzech wiceprzewodniczących: Małgorzatę Adamowicz, Sławomira Malinowskiego oraz Antoniego Czyżyka (nieobecny) (fot. AD)


       Podczas dzisiejszej sesj dokonano również wyboru trzech wiceprzewodniczących: Małgorzaty Adamowicz, Sławomira Malinowskiego oraz Antoniego Czyżyka, który wprawdzie dziś (12 lipca) jest nieobecny, niemniej radni PO dostarczyli przewodniczącemu pismo, w którym wyraża on zgodę na objęcie tej funkcji.
      
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No i niech mi ktoś wytłumaczy po co było Referendum? Ciekaw jestem opinii Mariusza Lewandowskiego i Kazimierza Falkiewicza oraz Maszki i Kraśniańskiego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  4
  katnafrajerów(2013-07-12)
 • a więc jednak - koalicja sld pis. .. .szkoda, szkoda
 • Ktos to ogląda na żywo ? Te barany z biura rady nawet nie potrafią wydrukowac odpowiednich prawidłowych kart do głosowania !!! ŻENADA !!! A z kolei radnemu Malinowskiemu potrzebna opcja wstrzymania się od głosu. Naprawdę wybraliśmy "elitę: społeczeństwa elbląskiego. Jak oni tak będa pier. .. niczyć na tych sesjach i marnować czas to tylko ich wszystkich wy. .. .. ić jak to mówił WILK. marnują czas i nasze pieniądze.
 • kumoszki czarne z czerwonymi - to dopiro łopcja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  12
  MiejscowyAborygen(2013-07-12)
 • No i bardzo dobrze, ocenimy po 1,5 roku tylko niech pracują, niech działają, na rzecz mieszkańców naszego Miasta. Ci co chca dalej rozruby to myślą tylko o sobie - obelgi-obelgi i obelgi. Najważniejsze że wiedza jak wyprowadzić Elbląg z marazmu, jak i co robić z tak potężnym zadłużeniem miasta. Dla większości nieważne kto z kim tylko ważne, że chca naprawiać, a naprawiac to jest ogrom. Tylko jak nikt nie bedzie przeszkadzał. Brawo!!!
 • referendum potrzebne było tylko DEB. ilom, a ich przecież jest hohoho, a może i więcej !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  9
  365,21(2013-07-12)
 • Brawo Wilk, Brawo Nowak. To było potrzebne. Teraz do pracy Panowie, do pracy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  11
  pi"s"ld(2013-07-12)
 • A można się gdzies dowiedzieć kto i jak głosował?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  pytajnik(2013-07-12)
 • A teraz wice zostanie Czyżyk, Adamowicz(pis) i Malinowski- więc ponowie pytanie po co było Referendum? Same ustawki!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  6
  kat.na.frajerów(2013-07-12)
 • Brawo politycy, nie ważne kto i z jakiego ugrupowania - najwazniejsze to to, że jest porozumienie i dogadanie się. Napewno ludzie głosując następnym razem nie zapomną o tym. Jeszcze raz brawo panie Wilk, brawo panie Nowak. No cóź a opozycja to napewno będzie, ale sobie poradzicie, trzymamy kciuki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  4
  odeonia(2013-07-12)
 • No i dwa ugrupowania wystarczy do rządzenia, nie obawiajcie sie pozostałych- tamci niech pomagają jak sie zadeklarowali- tylko nie dopuszczać do sedna spraw, Wprowadzajcie tylko swoich ludzi, żeby miec pewność, że nie będzie podsłuchów, człowiek sie uczy na błędach.
 • Tak trzymać panie Nowak.
Reklama