UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Janusz Nowak przewodniczącym Rady Miejskiej

 
Elbląg, Janusz Nowak został przewodniczącym Rady Miejskiej
Janusz Nowak został przewodniczącym Rady Miejskiej (fot. AD)

Głosami radnych przewodniczącym Rady Miejskiej został Janusz Nowak z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Rada będzie również liczyła trzech wiceprzewodniczących, czyli tak, jak w poprzednich latach. W wyniku tajnego głosowania wiceprzewodniczącymi Rady zostali Małgorzata Adamowicz (PiS), Antoni Czyżyk (PO) oraz Sławomir Malinowski (KWW Witolda Wróblewskiego).

W sesji bierze udział 22 radnych, w tym zaprzysiężona dziś (12 lipca) radna Małgorzata Adamowicz z Prawa i Sprawiedliwości.  Z mandatu zrezygnował Witold Wróblewski oraz Edward Pietrulewicz (dyrektor SP nr 21). Mandat Jerzego Wilka, któremu wręczono zaświadczenie o wyborze prezydenta, wygasł wraz z wygraniem wyborów na urząd prezydenta miasta.
       Marek Pruszak z Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko przewodniczącego Rady zarekomendował Janusza Nowaka z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 
       - To bardzo doświadczony radny, był przewodniczącym dwie kadencje. Dodam, że nasz samorząd w ostatnim czasie wiele przeszedł, dlatego nie powinno być w nim sporów i walki o stanowiska - powiedział Marek Pruszak. 
       Po krótkiej przerwie, związanej z przygotowaniem nowych kart (radny Sławomir Malinowski zgłosił fakt, iż na karcie nie ma możliwości zaznaczenia "wstrzymuję się od głosu"), odbyło się głosowanie, w wyniku którego przewodniczącym Rady Miejskiej został Janusz Nowak. Jak wyjaśnił nowowybrany przewodniczący jego funkcja to przede wszystkim ciężka praca. 
       - Tak tę funkcję traktuję i będę robił wszystko, aby to dobre zdanie o mnie zostało zachowane - mówił Nowak. 
       Z miastem pożegnał się Komisarz Marek Bojarski, który pełnił obowiązki prezydenta miasta.
       - Na pierwszej konferencji prasowej jeden z dziennikarzy zapytał mnie czy będę musiał nauczyć się Elbląga. Oczywiście nie chodziło o topografię miasta, a o to, że przez te dwa miesiące w trybie natychmiastowym będziemy musieli  zbudować zaufanie i przetrwać ten trudny okres - mówił Marek Bojarski. - Moja misja dobiega końca, pan prezydent będzie zaprzysiężony, a ja kończę swoją pracę.

  Elbląg, Podczas dzisiejszej sesj wybrano trzech wiceprzewodniczących: Małgorzatę Adamowicz, Sławomira Malinowskiego oraz Antoniego Czyżyka (nieobecny)
Podczas dzisiejszej sesj wybrano trzech wiceprzewodniczących: Małgorzatę Adamowicz, Sławomira Malinowskiego oraz Antoniego Czyżyka (nieobecny) (fot. AD)


       Podczas dzisiejszej sesj dokonano również wyboru trzech wiceprzewodniczących: Małgorzaty Adamowicz, Sławomira Malinowskiego oraz Antoniego Czyżyka, który wprawdzie dziś (12 lipca) jest nieobecny, niemniej radni PO dostarczyli przewodniczącemu pismo, w którym wyraża on zgodę na objęcie tej funkcji.
      
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • No i niech mi ktoś wytłumaczy po co było Referendum? Ciekaw jestem opinii Mariusza Lewandowskiego i Kazimierza Falkiewicza oraz Maszki i Kraśniańskiego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  4
  katnafrajerów(2013-07-12)
 • a więc jednak - koalicja sld pis. .. .szkoda, szkoda
 • Ktos to ogląda na żywo ? Te barany z biura rady nawet nie potrafią wydrukowac odpowiednich prawidłowych kart do głosowania !!! ŻENADA !!! A z kolei radnemu Malinowskiemu potrzebna opcja wstrzymania się od głosu. Naprawdę wybraliśmy "elitę: społeczeństwa elbląskiego. Jak oni tak będa pier. .. niczyć na tych sesjach i marnować czas to tylko ich wszystkich wy. .. .. ić jak to mówił WILK. marnują czas i nasze pieniądze.
 • kumoszki czarne z czerwonymi - to dopiro łopcja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  12
  MiejscowyAborygen(2013-07-12)
 • No i bardzo dobrze, ocenimy po 1,5 roku tylko niech pracują, niech działają, na rzecz mieszkańców naszego Miasta. Ci co chca dalej rozruby to myślą tylko o sobie - obelgi-obelgi i obelgi. Najważniejsze że wiedza jak wyprowadzić Elbląg z marazmu, jak i co robić z tak potężnym zadłużeniem miasta. Dla większości nieważne kto z kim tylko ważne, że chca naprawiać, a naprawiac to jest ogrom. Tylko jak nikt nie bedzie przeszkadzał. Brawo!!!
 • referendum potrzebne było tylko DEB. ilom, a ich przecież jest hohoho, a może i więcej !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  9
  365,21(2013-07-12)
 • Brawo Wilk, Brawo Nowak. To było potrzebne. Teraz do pracy Panowie, do pracy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  11
  pi"s"ld(2013-07-12)
 • A można się gdzies dowiedzieć kto i jak głosował?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  pytajnik(2013-07-12)
 • A teraz wice zostanie Czyżyk, Adamowicz(pis) i Malinowski- więc ponowie pytanie po co było Referendum? Same ustawki!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  6
  kat.na.frajerów(2013-07-12)
 • Brawo politycy, nie ważne kto i z jakiego ugrupowania - najwazniejsze to to, że jest porozumienie i dogadanie się. Napewno ludzie głosując następnym razem nie zapomną o tym. Jeszcze raz brawo panie Wilk, brawo panie Nowak. No cóź a opozycja to napewno będzie, ale sobie poradzicie, trzymamy kciuki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  4
  odeonia(2013-07-12)
 • No i dwa ugrupowania wystarczy do rządzenia, nie obawiajcie sie pozostałych- tamci niech pomagają jak sie zadeklarowali- tylko nie dopuszczać do sedna spraw, Wprowadzajcie tylko swoich ludzi, żeby miec pewność, że nie będzie podsłuchów, człowiek sie uczy na błędach.
 • Tak trzymać panie Nowak.
Reklama