UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jerzy Wilk atakuje

 
Elbląg, Jerzy Wilk atakuje
fot. WS

Coraz większa grupa elblążan jest niezadowolona z polityki prowadzonej przez obecne władze miasta. Coraz więcej osób jest zawiedzionych prowadzonymi inwestycjami – mówił na wczorajszej (13 listopada) konferencji prasowej PiS Jerzy Wilk. – Opóźnienia, rozgrzebane śródmieście, niefunkcjonująca komunikacja miejska. Koszty tego złego zarządzania mają być przerzucone w pewien sposób na mieszkańców.

Jerzy Wilk, szef elbląskiego PiS, radny nieprzerwanie od 1990 roku, skoncentrował się na krytyce poczynań obecnych władz miasta. Zapowiedział podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej.
       – Podwyżka tak znacząca byłaby już drugą podwyżką cen za przejazdy komunikacją miejską w tej kadencji – mówił. – Jedna była rok temu, opłaty wzrosły o 20 procent, to już była znaczna podwyżka. Teraz z tego, co się dowiadujemy pokątnie, bo jeszcze nam materiałów nie przekazano, na przykład od związkowców, ta kolejna podwyżka ma wynosić około 30 procent. Nie zgadzamy się, żeby kosztami złego zarządzania, niefunkcjonowania komunikacji miejskiej – bo całe centrum jest sparaliżowane, tramwaje jeżdżą szczątkowo, mimo że można by prowadzić komunikację tramwajową Grunwaldzką, praktycznie ta komunikacja nie funkcjonuje. Pytamy, dlaczego Plac Słowiański, newralgiczny punkt komunikacji miejskiej, ciągle jest sparaliżowany.
       Wilk przewiduje też problemy z wprowadzeniem nowego prawa dotyczącego gospodarki odpadami.
       – Podobna sytuacja jest z przygotowywaną uchwalą w sprawie gospodarowania odpadami komunalnymi – ostrzega. – Nie ma konsultacji społecznych w tej sprawie, a od 1 lipca przyszłego roku będzie to zadanie własne miasta. Do tego czasu musimy wiedzieć, ile będziemy płacili, jak będziemy składali wnioski, jak będziemy się rozliczali jako mieszkańcy, bo już w czynszach nie będzie tej opłaty. W związku z tym do końca roku to jest ostateczny termin, żeby zapoznać z tym mieszańców, a wypadałoby jeszcze przeprowadzić konsultacje społeczne, tak jak w innych miastach.
       Jerzy Wilk krytykował też nadmiernie rozrośniętą administrację miejską, jako przykład podał Departament Komunikacji Społecznej UM.
       – Sprawa kolejna, którą chcielibyśmy w przyszłości poruszać, to wysokie opłaty czynszowe, które dotkną mieszkańców od 1 stycznia – wymienia Wilk. – Część osób, aby uniknąć tych wysokich czynszów, chce wykupić swoje mieszkania, a są długie okresy oczekiwania na wykup, trwające pół roku.
       Kolejnym problemem jest, według Wilka, Zarząd Budynków Komunalnych.
       – Ilość mieszkań w zasobach ZBK maleje, natomiast ilość pracowników ZBK wzrasta – dowodził. – Stworzono komórkę windykacyjną, a teraz zatrudniono jeszcze zewnętrzną firmę windykacyjną. Chcemy wymusić obniżenie tych kosztów. Jest kryzys, więc władze powinny dać przykład ograniczając koszty, a jednym z dużych kosztów gospodarowania zasobami mieszkaniowymi miasta jest ZBK. To struktura, która kosztuje nas kilka milionów złotych rocznie, a co najmniej dwukrotnie niższe są koszty zarządzania mieszkaniami już wykupionymi przez zarządców niż przez ZBK.
       Wilk skrytykował sposób przeprowadzania konkursów na stanowiska w Urzędzie Miejskim i firmach komunalnych. Mówił też, że przed nadejściem lata trzeba wyremontować kąpielisko miejskie, bo dla wielu niezamożnych elblążan, także dla dzieci i młodzieży, jest to letnia atrakcja, często jedyna, na jaką ich stać. W budowę w najbliższym czasie aquaparku w naszym mieście nie wierzy.
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Homo homini lupus
 • trzeba wspomnieć jeszcze o KOLESIOSTWIE w spółkach zależnych uczelniach i urzędach, czy te niekompetentne gagatki powołane przez Nowaczyka na wysokie stanowiska mogą sobie rano spojrzeć w lusterko?
 • "Wolny Elbląg" już niedługo się ujawi i ogłosi referendum ????
 • no dobra, ja też umiem krytykować, a nie jestem radnym. Może jakaś konstruktywna krytyka, jakieś konkretne pomysły?
 • KOLESIOSTWO jest wszędzie, nie ma barw politycznych. Jak przyjdzie kolejna władza to zastąpi obecnych kolesi swoimi kolesiami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  DamaPik(2012-11-14)
 • Nie ufajcie wilkowi !! Przypomnijcie sobie, co ten nicpoń zrobił babci i biednemu Kapturkowi.
 • Panie Derlukiewicz było by lepiej jakby pan nic nie napisał. Przedstawił pan to w taki sposób aby wyciągnąć z tego spotkania odmienne wnioski niż chciano przekazać. Za wszystko pewnie winien WILK. Chyba było lepiej jak odsunął się pan od stronniczego pisania na kilka miesięcy.
 • dlaczego nie ma słowa o referendum.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fdttff f6(2012-11-14)
 • Mój Boże. Autor zrelacjonował wypowiedzi pana Wilka, czytam 2 raz i naprawdę nie wiem o co chodzi anonimowi. Nie piszą- źle, piszą- też źle, typowa logika (a raczej jej brak) obecnej polityki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kaziuk(2012-11-14)
 • Wilk to rzeczowy polityk na elbląskiej scenie politycznej niestety jest członkiem PiS której radykalnoprawicowe poglądy nie pozwolą panu W gospodarzyć w naszym mieście. A szkoda !
 • Wiecie co ? Mam dość już Tuska i jego Grzesia (nieudaczników), ale niech Tusk sobie w Warszawie jeszcze rządzi - nie dopuszczając Kaczyńskiego do koryta. Natomiast zaryzykowałbym i dał szansę PISowi w Elblągu. Niech się w końcu pokażą. Niech ujawnią swoje zaplecze. Niech coś w końcu zrobią, bo od ich gadania mnie już uszy bolą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  _Kioskarz_(2012-11-14)
 • Sz. Panie organizujcie referendum i POleci ze stołka i skończy się bujanie w obłokach, wycieczki i okłamywanie że zbuduje. WAŁA!!!!!
Reklama