UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jesteśmy alternatywą dla partii

 
Elbląg, Robert Grabowski, kandydat na prezydenta KWW Elblążanie Razem
Robert Grabowski, kandydat na prezydenta KWW Elblążanie Razem (fot. AD)

Kampania wyborcza na finiszu. W najbliższą niedzielę, 16 listopada, elblążanie zdecydują, komu chcą powierzyć rządy w mieście. Jeden z komitetów – KWW Elblążanie Razem – postanowił już teraz podsumować mijającą kampanię i przy okazji zaapelować o to, żeby mieszkańcy poszli w niedzielę do urn.

Sposoby na elbląską rzeczywistość
       Jak mówił Grabowski ci, którzy do tej pory rządzili miastem poprawy sytuacji upatrują przede wszystkim w funduszach unijnych.
       - A co, jak skończą się pieniądze z unii? Zapewne zrezygnują z kolejnego kandydowania, bo nie poradzą sobie z palącymi problemami miasta - mówił Grabowski.
       Według niego nie chodzi również o to, żeby pozyskiwać dotacje na inwestycje, które w przyszłości będą obciążać budżet miasta zwiększając zadłużenie, ale o inwestycje generujące dochody.
       Jak mówił Grabowski szansą dla Elbląga może być także partnerstwo publiczno- prywatne i przywołał przykład dworca w Sopocie czy kanału La Manche we Francji (obie inwestycje zrealizowano w tym systemie).
      
       Konsultacje i rozmowy
       Kandydat KWW Elblążanie Razem uważa również, że mieszkańcy powinni mieć wpływ na życie miasta i każdy ważniejszy projekt powinien być konsultowany.
       - Jedną z form mogłaby być platforma internetowa – mówił Robert Grabowski i wspomniał, że wprawdzie już rozmawia się z przedsiębiorcami, powstają różne klastry, ale to wciąż za mało. Dodał również, że dopóki urzędnicy będą przedsiębiorcom przeszkadzać albo traktować ich "w najlepszym przypadku jak petentów" nic się nie zmieni.
      
       Jesteśmy alternatywą
       - Obecnie, „praca” rady miejskiej poza głosowaniem to ciągłe przepychanki polityczne. Jesteśmy alternatywą dla tych partii. Zobowiązujemy się, że nie wejdziemy w żadną koalicję z partiami – mówił Grabowski. Dodał również, że gdyby został wybrany na prezydenta nie będzie zwalniał urzędników.
       - Nie chodzi tu o to, żeby kogokolwiek zwalniać, a żeby odpowiednio zaplanować mu pracę – mówił Grabowski.
      
       Ta niedziela zdecyduje
       Grabowski zapytany o sondaże przedwyborcze, w których znajduje się na jednych z ostatnich pozycji odpowiedział, że dla niego realnym wykładnikiem będą niedzielne wybory.
       Podziękował również mediom za relacjonowanie przebiegu kampanii, a także swoim kontrkandydatom "za zainteresowanie tematyką partnerstwa publiczno- prywatnego". Zaapelował również, żeby mieszkańcy poszli na wybory oraz dokonali "madręgo i odpowiedzialnego wyboru".
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Alternatywa dla żony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  mily.maz(2014-11-12)
 • Elblążanie Razem i kandydat Robert Grabowski wyglądają na komitet normalnych ludzi bez powiązań z polityką i układami. Nie są intelektualnym i kulturalnym obciachem dla Elblążan jak inny komitet. Nie dostrzegam hipokryzji jak u innych. Plusem jest niezły program i taktowne zachowania. Wszystko wygląda bardzo uczciwie i autentycznie. Braki też mają ale jest to komitet obywatelski o którym mogę zaryzykować i powiedzieć - uczciwy, nigdy nie zdarzył się w Elblągu. Może ci co podobnie jak ja nie chodzą na wybory, bo widzą tą socjalistyczną partyjną ( w najgorszym wydaniu) mizerię i manipulacje medialne, powinni dać im szansę. Od czegoś trzeba zacząć zmiany. Czerwony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 17
  (2014-11-12)
 • Pan Grabowski wyglada na miłego czlowieka, ale fakt jest taki że w zeszłym roku kandydaował z listy PIS i niewykluczone że jego komitet powstał po to by namieszac w elektoracie "obywatelskim" a w drugiej turze poprzec Wilka! Sorki ale najbardziej obywatelskie jest EKO i mają mój głos!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 13
  wyborca(2014-11-12)
 • a z EKO nie ma ludzi którzy byli w PO???? Doucz się wyborco; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 3
  (2014-11-12)
 • Drogi wyborco, a czy w EMKO nie ma byłych towarzyszy z PO??? sprawdź :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 2
  kitel(2014-11-12)
 • " Jedzie pociąg jedzie, kandydatów wiezie. .. ";)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  (2014-11-12)
 • Pan Grabowski wyskoczył raptem w tej kampanii i próbuje coś ugrać dla siebie. Niestety mojego zaufania nie zdobył. Słuchałam wielu debat i widziałam, że brakuje mu wiedzy, doświadczenia, a nawet umiejętności wypowiadania się.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 3
  (2014-11-12)
 • Tylko EKO!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 19
  (2014-11-12)
 • Satelitom PiSu mowimy NIE. Tylko KNP!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 5
  (2014-11-12)
 • "Słuchałam wielu debat i widziałam, że brakuje mu wiedzy, doświadczenia, a nawet umiejętności wypowiadania się" No na pewno inni lepiej się wypowiadają gdyż mają praktykę od dziesięcioleci wmawiać nam te same bajki. Proszę wybaczy ale nie wiem jaką wiedzę widać w debatach wyborczych, słyszałem tylko hasła polityczne w debacie TV Olsztyn no bo jak w 1 minutę na odpowiedź można coś konkretnego powiedzieć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 5
  Lolelb(2014-11-12)
 • Proszę zagłębić się w temat, poczytać, pooglądać debaty, aby zauważyć że jest to komitet całkowicie bezpartyjny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 3
  (2014-11-12)
 • To proszę posłuchać kandydatów, którzy dużo mówią, a na żadne pytanie nie odpowiadają!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 1
  (2014-11-12)
Reklama