UWAGA!

Jesteśmy alternatywą dla partii

 
Elbląg, Robert Grabowski, kandydat na prezydenta KWW Elblążanie Razem
Robert Grabowski, kandydat na prezydenta KWW Elblążanie Razem (fot. AD)

Kampania wyborcza na finiszu. W najbliższą niedzielę, 16 listopada, elblążanie zdecydują, komu chcą powierzyć rządy w mieście. Jeden z komitetów – KWW Elblążanie Razem – postanowił już teraz podsumować mijającą kampanię i przy okazji zaapelować o to, żeby mieszkańcy poszli w niedzielę do urn.

Sposoby na elbląską rzeczywistość
       Jak mówił Grabowski ci, którzy do tej pory rządzili miastem poprawy sytuacji upatrują przede wszystkim w funduszach unijnych.
       - A co, jak skończą się pieniądze z unii? Zapewne zrezygnują z kolejnego kandydowania, bo nie poradzą sobie z palącymi problemami miasta - mówił Grabowski.
       Według niego nie chodzi również o to, żeby pozyskiwać dotacje na inwestycje, które w przyszłości będą obciążać budżet miasta zwiększając zadłużenie, ale o inwestycje generujące dochody.
       Jak mówił Grabowski szansą dla Elbląga może być także partnerstwo publiczno- prywatne i przywołał przykład dworca w Sopocie czy kanału La Manche we Francji (obie inwestycje zrealizowano w tym systemie).
      
       Konsultacje i rozmowy
       Kandydat KWW Elblążanie Razem uważa również, że mieszkańcy powinni mieć wpływ na życie miasta i każdy ważniejszy projekt powinien być konsultowany.
       - Jedną z form mogłaby być platforma internetowa – mówił Robert Grabowski i wspomniał, że wprawdzie już rozmawia się z przedsiębiorcami, powstają różne klastry, ale to wciąż za mało. Dodał również, że dopóki urzędnicy będą przedsiębiorcom przeszkadzać albo traktować ich "w najlepszym przypadku jak petentów" nic się nie zmieni.
      
       Jesteśmy alternatywą
       - Obecnie, „praca” rady miejskiej poza głosowaniem to ciągłe przepychanki polityczne. Jesteśmy alternatywą dla tych partii. Zobowiązujemy się, że nie wejdziemy w żadną koalicję z partiami – mówił Grabowski. Dodał również, że gdyby został wybrany na prezydenta nie będzie zwalniał urzędników.
       - Nie chodzi tu o to, żeby kogokolwiek zwalniać, a żeby odpowiednio zaplanować mu pracę – mówił Grabowski.
      
       Ta niedziela zdecyduje
       Grabowski zapytany o sondaże przedwyborcze, w których znajduje się na jednych z ostatnich pozycji odpowiedział, że dla niego realnym wykładnikiem będą niedzielne wybory.
       Podziękował również mediom za relacjonowanie przebiegu kampanii, a także swoim kontrkandydatom "za zainteresowanie tematyką partnerstwa publiczno- prywatnego". Zaapelował również, żeby mieszkańcy poszli na wybory oraz dokonali "madręgo i odpowiedzialnego wyboru".
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Alternatywa dla żony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  mily.maz(2014-11-12)
 • Elblążanie Razem i kandydat Robert Grabowski wyglądają na komitet normalnych ludzi bez powiązań z polityką i układami. Nie są intelektualnym i kulturalnym obciachem dla Elblążan jak inny komitet. Nie dostrzegam hipokryzji jak u innych. Plusem jest niezły program i taktowne zachowania. Wszystko wygląda bardzo uczciwie i autentycznie. Braki też mają ale jest to komitet obywatelski o którym mogę zaryzykować i powiedzieć - uczciwy, nigdy nie zdarzył się w Elblągu. Może ci co podobnie jak ja nie chodzą na wybory, bo widzą tą socjalistyczną partyjną ( w najgorszym wydaniu) mizerię i manipulacje medialne, powinni dać im szansę. Od czegoś trzeba zacząć zmiany. Czerwony
 • Pan Grabowski wyglada na miłego czlowieka, ale fakt jest taki że w zeszłym roku kandydaował z listy PIS i niewykluczone że jego komitet powstał po to by namieszac w elektoracie "obywatelskim" a w drugiej turze poprzec Wilka! Sorki ale najbardziej obywatelskie jest EKO i mają mój głos!
 • a z EKO nie ma ludzi którzy byli w PO???? Doucz się wyborco; )
 • Drogi wyborco, a czy w EMKO nie ma byłych towarzyszy z PO??? sprawdź :)
 • " Jedzie pociąg jedzie, kandydatów wiezie. .. ";)
 • Pan Grabowski wyskoczył raptem w tej kampanii i próbuje coś ugrać dla siebie. Niestety mojego zaufania nie zdobył. Słuchałam wielu debat i widziałam, że brakuje mu wiedzy, doświadczenia, a nawet umiejętności wypowiadania się.
 • Tylko EKO!!!
 • Satelitom PiSu mowimy NIE. Tylko KNP!
 • "Słuchałam wielu debat i widziałam, że brakuje mu wiedzy, doświadczenia, a nawet umiejętności wypowiadania się" No na pewno inni lepiej się wypowiadają gdyż mają praktykę od dziesięcioleci wmawiać nam te same bajki. Proszę wybaczy ale nie wiem jaką wiedzę widać w debatach wyborczych, słyszałem tylko hasła polityczne w debacie TV Olsztyn no bo jak w 1 minutę na odpowiedź można coś konkretnego powiedzieć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  5
  Lolelb(2014-11-12)
 • Proszę zagłębić się w temat, poczytać, pooglądać debaty, aby zauważyć że jest to komitet całkowicie bezpartyjny.
 • To proszę posłuchać kandydatów, którzy dużo mówią, a na żadne pytanie nie odpowiadają!
Reklama