UWAGA!

Jesteśmy jedną, wielką orkiestrą

 
Elbląg, Światełko do nieba w Elblągu
Światełko do nieba w Elblągu (fot. Michał Skroboszewski)

Ponad 365 tys. zł zebrał Elbląg podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - To wielkie serce elblążan, to pieniądze, które WOŚP przeznaczy na pomoc najmłodszym, tym, których najbardziej kochamy - mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski tuż przed Światełkiem do nieba. A to jeszcze nie koniec, bo liczenie pieniędzy trwa. Zobacz więcej zdjęć.

Dziś (13 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 27. Dla najmłodszych, bo pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Tuż przed godziną 20 stan konta zbiórki w Elblągu to 281 tys. zł. W 2018 r. zebraliśmy 386 903,14 zł.
       - Nie rekord jest najważniejszy, a pomoc dzieciakom - przypominał prezydent Elbląga Witold Wróblewski. - Dziś bardzo się cieszę, że 27. finał jest tak aktywny od samego rana. W 54 sztabikach pracowali wolontariusze, by można było zagrać z WOŚP. 281 tys. zł to wielkie serce elblążan. To pieniądze, które WOŚP przeznaczy na pomoc najmłodszym, tym, których najbardziej kochamy. Chcę podziękować organizatorom, całemu sztabowi, który pracował od wielu miesięcy, wolontariuszom, sponsorom. Jednak przede wszystkim dziękuję wam - za wielkie serca, za wsparcie, za to, że Elbląg znowu zagrał w Wielkiej Orkiestrze. Sie ma!
       Radości nie krył także szef sztabu WOŚP w Elblągu Bogusław Milusz: - Elbląg jak zwykle pokazał, że jest na swoim miejscu i że potrafi świetnie grać. I będziemy grali dalej. 54 sztabiki, 450 wolontariuszy. Ale cały Elbląg grał, 100 tys. mieszkańców grało. Jesteśmy jedną wielką orkiestrą! Wszystkim bardzo dziękuję za to, że byliśmy, jesteśmy i będziemy nadal.
       Na zakończenie 27. finału WOŚP do nieba poleciało światełko, a wolontariusze skosztowali tortu, tradycyjnie ufundowanego przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu. Szpital jest wdzięczny za pomoc orkiestry, bo dotychczas otrzymał sprzęt wart 2,5 mln zł.
       Na godzinę 23 stan konta elbląskiej WOŚP to ponad 365 tys. zł, a liczenie trwa dalej.
      
       ***
       W Elblągu finał był radosny. W Gdańsku doszło do tragedii. Tuż przed Światełkiem do nieba prezydent Paweł Adamowicz został ugodzony nożem. Był reanimowany, teraz jest operowany. Jego stan jest bardzo poważny.
       "Szok i niedowierzanie. Jestem głęboko wstrząśnięty tym, co wydarzyło się dziś w Gdańsku. Mam nadzieję, że Pan Prezydent Paweł Adamowicz szybko wróci do zdrowia. Myślami jestem z Nim i Jego Rodziną" - napisał na swoim profilu facebookowym prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama