UWAGA!

Jolanta Kwaśniewska poprze elblążanki startujące w wyborach

Elbląg, Jolanta Kwaśniewska podczas jednej z wizyt w Elblągu
Jolanta Kwaśniewska podczas jednej z wizyt w Elblągu (fot. nadesłane)

Elblążanki ze Stowarzyszenia Kongres Kobiet intensywnie pracują nad przygotowaniami do kolejnej konferencji. Tak jak wszystkie poprzednie i ta poświęcona będzie kobietom, tym razem kobietom startującym w październikowych wyborach parlamentarnych. Chcemy promować kandydatki z Elbląga i regionu bez względu na ich polityczne przekonania. Podziwiamy i cenimy kobiety, które podjęły polityczną „rękawicę” i chcemy utwierdzić je w przekonaniu, że tej na wyboistej, jakby nie patrzeć, drodze nie są same. 4 października w Elblągu będzie z nami m.in. Jolanta Kwaśniewska. Czekamy jeszcze na potwierdzenie udziału pań: Hanny Gronkiewicz – Waltz i Ireny Eris.

Bieżący rok w kalendarium „kongresowiczek” z Elbląga to dwie duże, zrealizowane już, konferencje. Pierwsza poświęcona kobiecej aktywności na rozmaitych polach działania, druga - sytuacji kobiet, opiekujących się tzw. osobami zależnymi: niepełnosprawnymi dziećmi czy ciężko chorymi rodzicami.
       Ten ostatni temat ma, z naszej inicjatywy, pojawić się w jednym z paneli dyskusyjnych na III Kongresie Kobiet (17-18 września). Z naszym, oczywiście, udziałem.
       - Swoje działania rozpoczęłyśmy w roku 2009, pamiętnym roku 20-lecia polskiej transformacji ustrojowej, tuż przed wyjazdem na I Kongres Kobiet – podkreśla Jadwiga Król, liderka elbląskich „kongresowiczek”. - Zmobilizowałyśmy wówczas grupę wspaniałych, aktywnych kobiet, zorganizowałyśmy w Elblągu debatę z udziałem prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej a potem… wybrałyśmy się do Warszawy na I kongres. Wszystkie w czerwonych koszulkach z napisem Elbląg. Kolorową, radosna grupę dostrzegły wówczas nie tylko media.
       Już wtedy otworzyło się przed nami także wiele innych serc.
       Z czasem dopracowałyśmy się grona cudownych przyjaciółek spoza regionu Warmii i Mazur. Magdalena Środa, Henryka Bochniarz, Jolanta Kwaśniewska, prof. Maria Fuszara, Olga Krzyżanowska, Henryka Krzywonos, Kazimiera Szczuka, minister Irena Wóycicka czy Jolanta Banach to zaledwie wierzchołek „góry lodowej” kobiet, na które po prostu zawsze mogłyśmy liczyć.
       Ukoronowaniem zaś naszej pracy była wizyta w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Gościłyśmy tam przez kilka dni na osobiste zaproszenie Danuty Huebner.
       Tych, których interesują działania Kongresu Kobiet, już dziś zapraszamy na debatę, na którą zaprosimy wszystkie kobiety kandydujące do Parlamentu RP z naszego okręgu wyborczego.
       Spotykamy się 4 października w sali kina Światowid.
      
Anna Kowalska, Kongres Kobiet, Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Największe i najlepsze parytety w naszym mieście oferuje oczywiście RUCH PALIKOTA. W tym roku głosuję na RUCH PALIKOTA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  palikotka(2011-08-25)
 • totalne dziadostwo, nie może lepiej-babostwo. nigdy!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborczyni(2011-08-25)
 • KTO?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  że co?????(2011-08-25)
 • Palikot, Tusk, Kaczyński i pozostali to jedno i to samo wielkie bagno. Wszyscy są tacy sami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  yyyyyyy(2011-08-25)
 • Jolka jest OK. .. .. .
 • na pewno warto pójść na spotkanie. Cz
 • Dopiero zaczną się afery miłosne w naszym sejmie. Wesoło będzie w mediach.
 • a ja uważam że kwaśniewskiemu i kwaśniewskiej powinna się przyjrzeć bliżej prokuratura kto wie ile i jakiego pochodzenia kasy przepłynęło przez jej fundację i gdzie trafiło? Dlaczego rusie pobudowały gazociąg przez Bałtyk jak mogła to wcześniej zrobić Polska i kto wziął za to grubą kasę?
 • Olac drogi, olac brak mieszkan, olac brak pieniedzy na leczenie, olac brak miejsc pracy - ALE beda BEZY!!!!!
 • i Kluzik Rostowska do tej ekipy czarownic pasuje!!!
 • ciesze sie bardzo na to spotkanie----- mam nadzieje ze bedzie tam równiez przedstsawicielka -cżłonkini po----- niedoszła radna um elblag /przegrałą/---ale majaca nadal ogromne aspiracje--pedagog --i sznaowna małzonka --oszusta budowlanego --niewyplacajcego ludziom wypłaty- do zobaczenia szanowna pani---b, p-czuj
 • Pani Aniu! Zawsze ceniłem Pani kunszt dziennikarski. .. Dlaczego zawsze wszyscy dziennikarze podkradają sobie wiadomości, anie czytają co kopiują. Podobno w październiku br. mamy Wybory Parlamentarne a nie, oto cytat z Pani i innych elbląskich dziennikarzy artykułu: "Tak jak wszystkie poprzednie i ta poświęcona będzie kobietom, tym razem kobietom startującym w październikowych wyborach samorządowych. Chcemy promować kandydatki z Elbląga i regionu bez względu na ich polityczne przekonania. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Przytomny(2011-08-25)
Reklama