UWAGA!

Kara za drzewa

Rekordowa kara - 27 milionów złotych grozi obywatelowi Niemiec Stefanowi D. - właścicielowi gospodarstwa w Cielętniku koło Braniewa. Taką właśnie kwotą władze gminy Frombork ukarały go za nielegalne wycięcie drzew.

Jak mówi Zenon Niedźwiedzki z Urzędu Miasta i Gminy we Fromborku, Stefan D. dostał zgodę na wycięcie 28 drzew, jakie rosły na jego posesji. Prace zaczął w listopadzie ubiegłego roku. Jak się jednak okazało, wyciął nie 28, a około 400 drzew - w tym także stuletnie dęby.
     Ekipę drwali złapali na gorącym uczynku zaalarmowani przedstawiciele władz gminy. Urząd wszczął postępowanie administracyjne. Pierwsza rozprawa odbyła się jednak dopiero pod koniec marca br., bo wcześniej Stefana D. nie było w kraju.
     Czy decyzja urzędników była słuszna, ocenia teraz Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Elblągu, do którego zwrócił się mężczyzna.
     - Czekamy na decyzję Kolegium i mamy nadzieję, że zrobiliśmy wszystko, co należało - mówi Zenon Niedźwiedzki. – Jeśli nasza decyzja zostanie uchylona, wznowimy postępowanie, jeśli nie – przystąpimy do egzekucji kary.
     Od lutego br. śledztwo w tej sprawie prowadzi również policja we Fromborku.
     - Podejrzenia o nielegalną wycinkę potwierdziły się, ale zarzuty nie zostały jeszcze postawione - mówi kierownik fromborskiego posterunku, Adam Paszkiewicz. - Wszystko wskazuje jednak na to, że postępowanie zakończy się jeszcze w maju aktem oskarżenia.
     Stefan D. znany jest policji. W swoim kraju był oskarżany m.in. o oszustwo, był też poszukiwany listem gończym.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ale frajer, zadna kasa nie uratuje tych drzew, sam takiej kwoty na pewno nie zaplaci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zielony(2005-05-05)
 • i baaardzo dobrze Szwabowi.. za dobrze mają u nas, wykupi taki ziemię a potem niszczy krajobraz i środowisko.. bo zazdrości że u nich są same autostrady;) w głowie się nie mieści że takie rzeczy mają miejsce.. wyciąć 400 drzew, normalnie nóż się w kieszeni otwiera..:) oby tylko Kolegium miało jasny umysł i szeroko otwarte oczy.. trzymam kciuki za sprawiedliwość.. pisss :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krzaczek(2005-05-05)
 • Rozumiem ze samowole trzeba karac ale 27 mln. zl to astronomiczna suma i kto to wyliczyl. Nie odstraszajcie inwestorow ktorzy chca w tym kraju cos zrobic
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Franek(2005-05-06)
 • i tak nie zapłaci...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elbląższczaczek(2005-05-06)
 • Samym elementom sprzedaja nasz majatek . A oni zasieja pola nasionami genetycznie modyfikowanymi lub wybuduja domy publiczne , kasyna lub fabryki ludzkich preparatow anatomicznych,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nieeeeeee(2005-05-06)
 • prawie wszyscy niemcy których znam mają na imie stefan
Reklama