UWAGA!

Karta rowerowa dla każdego!

 
Elbląg, Karta rowerowa dla każdego!
Fot. KMP w Elblągu

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu zapraszają na bezpłatny kurs i egzamin. Wakacje to idealny czas na podniesienie swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i zdobycie nowych uprawnień. Termin: 28-29 lipca 2021 r. w godz. 10–14.

Obowiązujące od niedawna, nowe przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego jeszcze bardziej zobowiązują do posiadania karty rowerowej. Bez niej osoba w wieku do 18 lat nie może poruszać się po drogach publicznych rowerem, hulajnogą elektryczną oraz tzw. UTO, np. deskorolką elektryczną. Dlatego Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu zapraszają na szkolenie po którym będzie można uzyskać te uprawnienia.

- Podczas kursu będą poruszane zagadnienia obejmujące m.in. podstawowe pojęcia w ruchu drogowym, znaki i sygnały drogowe, manewry na drodze, zachowanie podczas wypadku, pierwszą pomoc oraz praktyczną jazdę na rowerze – mówi podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - Każdy z uczestników otrzyma materiały dydaktyczne. Na koniec drugiego dnia szkolenia odbędzie się egzamin, który będzie podstawą do wydania karty rowerowej przez dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – w przypadku osób, które ukończyły już szkołę podstawową lub dyrektora Szkoły Podstawowej, do której uczęszcza dziecko.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 10 lat i młodzieży, która ukończyła szkołę podstawową będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Elblągu przy ul. Skrzydlatej 1. Warunkiem uczestnictwa w kursie i egzaminie jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.

Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy: inspektor BRD WORD Adam Borowiecki tel. 55 233 40 50 w. 1 oraz podkom. Wiktor Kaczmarek z elbląskiej drogówki tel. 47 734 15 95.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • W końcu. Tak powinno być cały czas. Natomiast od poruszających się młodych na rowerach, rolkach hulajnogach - ŻĄDAĆ posiadania karty rowerowej. Niech każdy młody zda ten nietrudny przecież egzamin. Będzie wiedział, jak sie zachować na ulicy, ścieżce rowerowej czy też chodniku. Brawo Policja!
 • Po co karta skoro i tak nikt nie kontroluje, a co się dzieje wszyscy widzą.
 • To w końcu po co prawo jazdy skoro większość posiadaczy tego dokumentu kompletnie nie zna przepisów i na drogach zachowują się idioci.
 • Akcja dobra i potrzebna. Jednak to za mało, aby podnieść poziom bezpieczeństwa. Nadal nagminnie jest łamane prawo z kodeksu drogowego. W Elblągu normą jest jazda w mieście z prędkością znacznie powyżej 50 km/h. Praktycznie prędkość 70 km/h to podstawa, a na niektórych ulicach jest to i 100 km/h. No i niestety rowerzyści. Już nikt nie reaguje na ich jazdę po chodnikach, czy przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych, gdzie nie można. Oczywiście ukończone 18 lat przez rowerzystę nie wymaga posiadania prawa jazdy, czy karty rowerowej, ale znajomości przepisow tak ! Tymczasem nie widzę, aby elbląska policja angażowała się w zwalcznie nieprawidłowości w tym zakresie. Więc każdy uważa, że może robić co chce i nie przestrzega przepisów. Stąd jak najszybciej trzeba podjąć walkę z tym powszechnym ignorowaniem prawa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  Jon Bon.(2021-07-22)
 • Każdy rowerzysta powinien posiadać kartę rowerową (może to świadczyć, że zna przepisy drogowe), lusterko z lewej strony, opłacone OC. Powinien znać zasadę ograniczonego zaufania - czyli powinien myśleć o swoim życiu i zdrowiu. Powinien rozumieć, że nie jest zwolniony od odpowiedzialności unikania kolizji dla własnego dobra.
 • A gdzie W Elblągu jest miasteczko rowerowe. Już na wsiach mają piękne obiekty a w Elblągu, dziadostwo.
 • @Katabas - Ale ma uprawnienia a popatrz ile gówniaków jeździ jak chce i bez żadnych uprawnień.
 • Policja powinna łapać tych co hulajnogą zasuwają po chodnikach i ścieżkach rowerowych!!!! Obowiązuje 20km/h a zasuwają dużo, dużo więcej! Jeśli kogoś potrącą to może dojść do tragedii.
 • Na rowery też powinni narzucic ograniczenie prędkości. Jeżdżą jak wariaci.
 • Prawidłowo
 • @Katabas - Bardzo przepraszam ale tak robi większość /około 90 procent/ rowerzystów bo nie znają przepisów ruchu drogowego. Proszę sprawdzić statystyki. Rowerzyści mają za duże prawa.
 • Brawo, nareszcie merytoryczna wypowiedź. Tak powinno być.
Reklama