UWAGA!

Kary za wybuchy

W mieście słychać już wybuchające petardy. Warto jednak wiedzieć, że za używanie materiałów pirotechnicznych poza Sylwestrem i Nowym Rokiem grozi kara nawet 500 zł grzywny.

W grudniu 2004 r. stosowne rozporządzenie wydał wojewoda warmińsko-mazurski. Zaznaczył w nim, że na terenie naszego województwa zabrania się używania w miejscach lub obiektach publicznych petard oraz innych materiałów pirotechnicznych. Kto narusza ten zakaz, podlega karze grzywny do 500 złotych. Wyjątek stanowi 31 grudnia i 1 stycznia, gdy można bezkarnie strzelać z petard.
     - Apelujemy do właścicieli sklepów z artykułami pirotechnicznymi, by przestrzegali przepisów i nie sprzedawali petard i innych „wybuchowych zabawek” osobom niepełnoletnim - mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Niezastosowanie się do tego zakazu może skutkować nałożeniem grzywny, karą ograniczenia wolności lub karą do dwóch lat więzienia.
     Ponadto w Elblągu obowiązuje Uchwała Rady Miejskiej w sprawie ograniczenia używania materiałów pirotechnicznych na terenie miasta. Znajduje się w niej m.in. zapis mówiący o „dyspensie”, która obowiązuje 31 grudnia, 1 stycznia i 20 czerwca każdego roku kalendarzowego.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama