UWAGA!

Kładką przez Kumielę

 Elbląg, Kładką przez Kumielę
(fot. Anna Dembińska)

Nad Kumielą powstała już kładka dla rowerzystów. To element nowej ścieżki rowerowej w ciągu ul. Kościuszki i Agrykoli. Inwestycja miała być zakończona w przyszłym roku, ale wykonawca już zbliża się do jej końca. Zobacz zdjęcia.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmuje m.in. budowę dwukierunkowej asfaltowej ścieżki rowerowej o długości prawie 2 km w ciągu ul. Kościuszki (od ul. Królewieckiej do Wspólnej z budową kładki dla rowerzystów przez Kumielę), budowę dwukierunkowej asfaltowej ścieżki rowerowej o długości ok. 500 m w ciągu ul. Agrykola (od ul. Kościuszki do Górnośląskiej) wraz z odcinkiem jednokierunkowym w ciągu ul. Górnośląskiej), a także przebudowę chodników, przejazdów dla rowerów, zatok autobusowych, oświetlenia ulicznego i budowę miejsc parkingowych w sąsiedztwie cmentarza przy ul. Agrykola.

Wiele z tych elementów jest już gotowych, w ostatnich dniach wykonawca – firma MTM – zamontował kładkę przez Kumielę na wysokości mostu. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych dniach inwestycja będzie gotowa. Rok wcześniej niż zakładał przetarg.

Cała inwestycja kosztowała ok. 4,1 mln złotych.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Super! Brakowało tam ścieżki dla rowerów. No i jest asfaltowa a nie z polbruku. Bardzo przyjemnie się jeździ, już dzisiaj rano jechałem do pracy przez ten mostek. Świetny pomysł i realizacja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  75
  4
  Bartez84(2021-06-22)
 • Marnotrawstwo, brak pomyślunku i kolejne pieniądze podatnika w błoto - szkoda, że towarzysze z ratusza najpierw nie pomyśleli a dopiero potem wzięli się za utylizację milionów z publicznej kasy i wycinkę kolejnych drzew w mieście, iż była szansa na coś więcej niż tylko kolejny elbląski bubel komunikacyjny i przykład dziaderskiej betonozy w praktyce.
 • Super! Więcej ścieżek rowerowych to jedyny kierunek rozwoju miasta. Zdrowo dla mieszkańców i turystów :)Połączyć wszystkie parki, bulwary oraz ciekawe miejsca ścieżkami rowerowymi! Z
 • @skrzaty leśne - To zupełnie jak obecny rząd Polski.
 • Pamiętajcie o PRZECIĘCIU WSTĘGI, bez tego żadna inwestycja się nie liczy. Ale jak pan nowak mieszka na osiedlu obok to na pewno nie zapomni :P Hashtagi: #poelblasku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8
  18
  Politycznie niepoprawny(2021-06-22)
 • a co z mostkiem widmo na rozwidleniu Kumieli i Srebrnego Potoku w pobliżu ul. Marymonckiej? stoi już kilka lat pośrodku niczego całkiem zapomniany. .. .
 • @Politycznie niepoprawny - Wstęga to ch. ., najważaniejsze żeby pleban z pokropkiem był! Ale o tym akurat towarzysz Nowak nie zapomni, lata doświadczeń w karmieniu czarnej sotni robią swoje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12
  18
  niech będzie pochylony(2021-06-22)
 • Też się cieszę. Teraz jeszcze potrzebne ścieżki na ul. Królewieckiej i Grunwaldzkiej żeby wyjechać rowerem za miasto.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  6
  Jamess(2021-06-22)
 • czy pomiędzy torami tramwajowymi pozostanie bez asfaltu, jak to jest pokazane na zdjęciu nr 22?
 • RobertKoliński Zadam to pytanie, iż ktoś musi - ile w związku z tą inwestycją posadzono nowych drzew, ile zaś w związku z nią wycięto? Czy na Agrykola już jest patelnia i parkingoza, czy dopiero drzewa i zieleń tamże mają zrobić miejsce dla naszych wspaniałych władców szos w swych wielolitrażowych, trujących maszynach?; Hashtagi: #samorzad, #betonoza, #wincyjParkinguf!
 • Super jak najwięcej ścieżek! Mam tylko nadzieję, że robota dobrze wykonana, że ten rok szybciej nie wynika z partactwa. A co z drogą rowerową do Pogrodzia ? Coś ruszyło w tej sprawie ?
 • Kiedy ścieżka rowerowa wzdłuż Mickiewicza?????
Reklama