UWAGA!

KO będzie miała wiceprezydenta?

 Elbląg, KO będzie miała wiceprezydenta?
(fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

Koalicja Obywatelska ma nawiązać ściślejszą współpracę z prezydentem Witoldem Wróblewskim. W grę wchodzi m.in. stanowisko wiceprezydenta dla przedstawiciela KO. Obie strony rozmów twierdzą jednak, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły.

Michał Missan, szef klubu radnych Koalicji Obywatelskiej, ma zostać wkrótce wiceprezydentem Elbląga – takie nieoficjalne informacje słychać w lokalnych politycznych kręgach. Koalicja Obywatelska od dłuższego czasu prowadzi rozmowy z prezydentem Witoldem Wróblewskim o zacieśnieniu współpracy, a stanowisko wiceprezydenta miałoby być jednym z jej elementów.

- Rozmowy z koalicyjnymi klubami trwają od początku kadencji. Dotyczą one szeroko rozumianej współpracy, w tym kwestii personalnych. Na dzień dzisiejszy jednak nie ma jeszcze podjętych ostatecznych decyzji w tej sprawie – twierdzi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

- Chyba nie jest żadną tajemnicą, że różne rozmowy na temat sformalizowania współpracy Koalicji Obywatelskiej z prezydentem miały miejsce od początku kadencji. Pojawiały się zresztą już wcześniej na ten temat doniesienia medialne. Na dziś mogę powiedzieć tylko tyle, że te rozmowy w dalszym ciągu się toczą. Po obu stronach jest wola zacieśnienia współpracy, jednak ostatecznych ustaleń co do kształtu modelu tej współpracy jeszcze nie wypracowaliśmy – twierdzi Michał Missan, szef klubu KO w Radzie Miejskiej. To właśnie Michał Missan miałby być brany pod uwagę przy obsadzaniu stanowiska wiceprezydenta. Nie wiadomo, czy miałby być trzecim wiceprezydentem czy zastąpić któregoś z obecnych.

Przypomnijmy, że w marcu 2019 roku PO zaproponowała w rozmowach z Witoldem Wróblewskim na stanowisko wiceprezydenta radną Małgorzatę Adamowicz (choć część działaczy była za kandydaturą Michała Missana), a prezydent widział w tej roli Marka Kucharczyka, obecnie wicedyrektora MOSiR lub Tadeusza Naguszewskiego, byłego parlamentarzystę i byłego wicedyrektora szpitala wojewódzkiego. Do porozumienia wówczas nie doszło.

- Popierając Witolda Wróblewskiego w kampanii wyborczej i związując koalicję nie stawialiśmy żadnych warunków wstępnych. Stanowisko wiceprezydenta nie jest żadnym warunkiem trwania koalicji. Nie domagamy się stanowisk – mówił wówczas senator Jerzy Wcisła. - Koalicja funkcjonuje i jesteśmy z niej zadowoleni. Jeżeli jednak z naszej strony znajdą się osoby, które pasowałyby do filozofii sprawowania władzy w mieście, to możemy się w tej sprawie z prezydentem domówić. Oczywiście po określeniu zakresu kompetencji i obowiązków danej osoby. Jeśli do wyboru nie dojdzie, to nic się nie stanie.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wciąż jest dylemat którego kolego wybrać.
 • Jeśli dla Edka znajdzie się dobra posada i nie straci na tym finansowo. W papierach ma już przygodę jako dyrektor departamentu, o kompromitacjach przecież w CV się nie wspomina, teraz roczek jako wiceprezydent. Gdyby do sejmu nie było wyborów tylko mianowania to już można byłoby pakować walizki do Warszawy.
 • H. .. tam z niedorozwojem miasta. H. .tam ze szlakiem w bażantarni. H. .. tam z brakiem ścieżek rowerowych i miejsc pracy. Ważne że będzie kolejne stanowisko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  51
  4
  siesta777(2020-02-07)
 • Czyli PO jak zwykle zrobi wszystko dla władzy fajnie będzie patrzeć jak udają po tym jak kandydat usilnie krytykowal styl zarządzania , co za brak wstydu , a czy tzn ze nowa kasa i posadka ? Czy kogoś posunął o pardon przesunął czy zdejmą?, proszę wytlumaczyc to mieszkancom bo podobno bida w miescie i brak kasy?
 • Wróblewski czuje już głęboki kryzys i zagrożenia. Trudno obiecywać kolejne chodniki, kiedy tor łyżwiarki się nie udał, basen staje się trudnym tematem. Nowa twarz obok jest jakimś pomysłem na odwrócenie uwagi, tylko czy znajdzie się taki komandos, który 'będzie chciał stanąć w tym szeregu na pochyłej równi??
 • Dla naszego miasta ta koalicja psl+sld+ko to tragedia. Trwa to juz z grubsza z krótką przerwa 25 lat i miasto powoli sie stacza. Dzieki nowej 7 i przekopowi dzieje sie historyczny moment dla rozwoju Elblaga ale nie zostanie wykorzystany bowiem wojny polityczne wszyscy przeciwko Pis nie dają szansy na porozumienie. Utopia miasto a nie pozwola na konkurencje dla Trojmiasta i Olsztyna. Tacy mali mierni ludzie nie znajacy pojecia malej ojczyzny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  51
  8
  Kolinskinaprezydenta(2020-02-07)
 • Jedyne zmartwienie elbląskich polityków z PO to kogo obsadzić na zwalniającym się stołeczku. To już smutne i żenujace. Na kogo nam przyjdzie głosować.
 • Jak już tylko dwóch chce rządzić to poszukajmy nowych, innych, z wizją i chęcią do pracy którzy rzeczywiście chcą coś zrobić dla Elbląga.
 • Przerażają mnie perspektywy zacieśniania współpracy PO z wróblewskim. Zamiast odzyskać niezależność armia PO przyczepiła się do lidera zwijania Elbląga.
 • A to już nie Łukasz - Nowa Energia? Zaraz minie 10 lat jak PO nie umi go zagospodarować
 • To moze do epecu powroci tez dawna szajka od hejtu hahaha, czyli Uklad zamknięty trwa tylko zapomnieli ze miasto w rozsypce
 • Misto biedne jak mysz koscielna a tu nowy pomysl kolejny prezydent. Jak nie dajecie rady to wypad efektow nie ma waszej działalności a teraz chcecie kupic po. Ktorzy gowno znaczą
Reklama