UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koalicji nie będzie, ale współpracować chcemy

 
Elbląg, Henryk Horbaczewski (radny SLD): - Chcemy współpracy dla dobra mieszkańców
Henryk Horbaczewski (radny SLD): - Chcemy współpracy dla dobra mieszkańców (fot. WS)

Klub radnych SLD jest otwarty na wszelkie działania dla dobra mieszkańców z uwzględnieniem finansów miasta. Koalicji jednak zawierać z nikim nie będzie. Taką decyzję podjęli elbląscy działacze Sojuszu.

Kadencja skrócona, a pracy i palących problemów do rozwiązania wiele. Przed elbląskimi radnymi trudne miesiące i trudne decyzje. Czy będą w stanie podejmować je zgodnie, razem? Czy – mówiąc kolokwialnie – dogadają się ponad podziałami partyjnymi? A jeśli tak, to kto i z kim? Sojusz Lewicy Demokratycznej już zapowiada, że w żadne kolacje wchodzić nie będzie.
       - Podjęliśmy uchwałę, by uciąć wszelkie niejasności – mówi Henryk Horbaczewski, radny SLD. - Chcemy pracować dla dobra miasta i współpracować w rozwiązywaniu trudnych problemów społecznych, ale nie zawierać koalicji. - Klub radnych SLD jest otwarty na wszelkie działania dla dobra mieszkańców z uwzględnieniem finansów miasta.
       A kondycja miejskich finansów najlepsza nie jest.
       - Zadłużenie miasta wynosi 300 mln zł. Zostało tylko kilkanaście mln do sytuacji, gdy premier ześle nam komisarza – mówi Janusz Nowak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu. - Warto więc zakopać topór wojenny i współpracować. I ta współpraca, jak dotąd, układa się umiarkowanie dobrze – twierdzi.
       - Założenia budżetowe rokują dobrze – optymistycznie dodaje Henryk Horbaczewski. - Jest duża szansa na to, by budżet zbilansować. Trzeba jednak nad budżetem współpracować ponad podziałami. Jeśli to będzie tylko program formacji, która wygrała wybory, nic z tego nie wyjdzie – zaznacza radny SLD.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • I tak nawas nie zagłosuje moim faworytem jest wilk
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 23
  Gość5(2013-08-30)
 • A ja przeciwnie, nie na Wilka a na SLD.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 8
  xzy(2013-08-30)
 • a jakaż to różnica - czarny lub czerwony socjalizm
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 10
  (2013-08-30)
 • Pan Wilk i PiS wygrał, to niech swoje obiecanki realizuje. W "referendalnych" wyborach wszyscy byli BE, a PiS CACY to niech pokażą jacy naprawdę są CACY.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 7
  wiza(2013-08-30)
 • Nowak się o stołek boi, a nie o stan miasta. "premier ześle nam komisarza" - komisarz niedawno był i jakoś nieszczęścia nie było, ale Januszowi kasa uciekała.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 3
  (2013-08-30)
 • tylko niespełna rozumu chca koalicje z PiSem :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 6
  Beoulo_YUng(2013-08-30)
 • Miesiąc po wyborach i. .. uchwała obniżająca czynsze, ceny biletów, AquaPOrażka do likwidacji i wkrótce Straż Miejska do likwidacji! W takim tempie to za dwa lata będziemy mieli choć trochę normalności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  saddam(2013-08-31)
 • Ja nie rozumię tych ludzi z SLD, prawie wszyscy powtarzają członkostwo w tej Radzie, miasto jest zadłuzone na 300 milionów, dlaczego wczesniej nie reagowali i jaką swoją rolę w ogóle widzą w Radzie Miasta. Jedno wiem, takim biernym nastawieniem czy poprzednio, czy teraz, to to będzie powolny upadek tego ugrupowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  odeonia(2013-08-31)
 • sld to patałachy. Nie mają siękogo doczepić. To polityczny dzisiaj nierozliczony trup. Mam nadzieję że Tuska, jego rząd i MichasiaT w Amber Gold I w LOT rozliczymy jak należy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  PolskaP.(2013-08-31)
 • za pozostawienie miasta w tak złej sytuacji finansowej odpowiada poprzednia ekipa mam nadzieję że zainteresuje się tematem prokuratura i zapadną stosowne wyroki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  (2013-09-01)
 • No niesamowite, SLD" chce pracować dla dobra miasta", no chyba łaskę robią, toż za to należy postawienie im POmnika Wdzięczności
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  krzych49(2013-09-02)
Reklama