UWAGA!

Koalicji nie będzie, ale współpracować chcemy

 
Elbląg, Henryk Horbaczewski (radny SLD): - Chcemy współpracy dla dobra mieszkańców
Henryk Horbaczewski (radny SLD): - Chcemy współpracy dla dobra mieszkańców (fot. WS)

Klub radnych SLD jest otwarty na wszelkie działania dla dobra mieszkańców z uwzględnieniem finansów miasta. Koalicji jednak zawierać z nikim nie będzie. Taką decyzję podjęli elbląscy działacze Sojuszu.

Kadencja skrócona, a pracy i palących problemów do rozwiązania wiele. Przed elbląskimi radnymi trudne miesiące i trudne decyzje. Czy będą w stanie podejmować je zgodnie, razem? Czy – mówiąc kolokwialnie – dogadają się ponad podziałami partyjnymi? A jeśli tak, to kto i z kim? Sojusz Lewicy Demokratycznej już zapowiada, że w żadne kolacje wchodzić nie będzie.
       - Podjęliśmy uchwałę, by uciąć wszelkie niejasności – mówi Henryk Horbaczewski, radny SLD. - Chcemy pracować dla dobra miasta i współpracować w rozwiązywaniu trudnych problemów społecznych, ale nie zawierać koalicji. - Klub radnych SLD jest otwarty na wszelkie działania dla dobra mieszkańców z uwzględnieniem finansów miasta.
       A kondycja miejskich finansów najlepsza nie jest.
       - Zadłużenie miasta wynosi 300 mln zł. Zostało tylko kilkanaście mln do sytuacji, gdy premier ześle nam komisarza – mówi Janusz Nowak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu. - Warto więc zakopać topór wojenny i współpracować. I ta współpraca, jak dotąd, układa się umiarkowanie dobrze – twierdzi.
       - Założenia budżetowe rokują dobrze – optymistycznie dodaje Henryk Horbaczewski. - Jest duża szansa na to, by budżet zbilansować. Trzeba jednak nad budżetem współpracować ponad podziałami. Jeśli to będzie tylko program formacji, która wygrała wybory, nic z tego nie wyjdzie – zaznacza radny SLD.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I tak nawas nie zagłosuje moim faworytem jest wilk
 • A ja przeciwnie, nie na Wilka a na SLD.
 • a jakaż to różnica - czarny lub czerwony socjalizm
 • Pan Wilk i PiS wygrał, to niech swoje obiecanki realizuje. W "referendalnych" wyborach wszyscy byli BE, a PiS CACY to niech pokażą jacy naprawdę są CACY.
 • Nowak się o stołek boi, a nie o stan miasta. "premier ześle nam komisarza" - komisarz niedawno był i jakoś nieszczęścia nie było, ale Januszowi kasa uciekała.
 • tylko niespełna rozumu chca koalicje z PiSem :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  6
  Beoulo_YUng(2013-08-30)
 • Miesiąc po wyborach i. .. uchwała obniżająca czynsze, ceny biletów, AquaPOrażka do likwidacji i wkrótce Straż Miejska do likwidacji! W takim tempie to za dwa lata będziemy mieli choć trochę normalności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  saddam(2013-08-31)
 • Ja nie rozumię tych ludzi z SLD, prawie wszyscy powtarzają członkostwo w tej Radzie, miasto jest zadłuzone na 300 milionów, dlaczego wczesniej nie reagowali i jaką swoją rolę w ogóle widzą w Radzie Miasta. Jedno wiem, takim biernym nastawieniem czy poprzednio, czy teraz, to to będzie powolny upadek tego ugrupowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  odeonia(2013-08-31)
 • sld to patałachy. Nie mają siękogo doczepić. To polityczny dzisiaj nierozliczony trup. Mam nadzieję że Tuska, jego rząd i MichasiaT w Amber Gold I w LOT rozliczymy jak należy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  PolskaP.(2013-08-31)
 • za pozostawienie miasta w tak złej sytuacji finansowej odpowiada poprzednia ekipa mam nadzieję że zainteresuje się tematem prokuratura i zapadną stosowne wyroki
 • No niesamowite, SLD" chce pracować dla dobra miasta", no chyba łaskę robią, toż za to należy postawienie im POmnika Wdzięczności
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  krzych49(2013-09-02)
Reklama