UWAGA!

Kobieta oszukana "na Blika"

 Elbląg, Kobieta oszukana "na Blika"

Wszystko zaczyna się bardzo niewinnie. Dostajesz wiadomość od znajomego: hej, mam do ciebie ogromną prośbę. Nikt nie spodziewa się, że na konto znajomego wcześniej włamał się oszust i rozmowę prowadzi ktoś zupełnie obcy.

Oszuści naśladują często sposób pisania, więc nikt niczego nie podejrzewa. Co więcej, mają dostęp do historii wcześniej prowadzonych rozmów. "Znajomy" prosi o pomoc finansową, zazwyczaj jest to kilkadziesiąt albo kilkaset złotych przelanych za pomocą kodu blik. Wszystko zaplanowane tak, aby pożyczki nigdy nie odzyskać.

W podobny sposób została oszukana pewna kobieta z okolic Elbląga. Wcześniej na facebookowe konto jej koleżanki włamał się oszust i podszył się pod znajomą. Następnie poprosił ją o drobną pożyczkę w kwocie 200 zł. Kobieta nie wiedząc, że rozmawia z oszustem przekazała mu kod szybkiej  płatności. Gdy później zorientowała się, że pieniądze nie trafiły do jej koleżanki a do obcej osoby, zgłosiła sprawę policji. Jeśli znajomy prosi o pieniądze za pomocą popularnego komunikatora, najlepiej do niego zadzwonić. Jeśli z twojego konta wysłano wiadomości o takiej treści, to najlepiej zmienić hasła i powiadomić o tym znajomych, ale i administratora. Warto pamiętać o regularnej zmianie haseł.

 

Informacja KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Co tu dziwić się osobom starszym, Niestety młodzi są tak samo naiwni.
 • To trzeba mieć w głowie - pusto.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  Tralala(2020-06-05)
 • Ja nie rozumiem jak można być takim naiwnym. Nie dość, że trąbią o tej metodzie oszustwa w całym necie to jeszcze skoro ktoś pisze do mnie na komunikator spod bankomatu, to ma przy sobie telefon. Tak trudno zadzwonić i zweryfikować osobę proszącą o pożyczkę?
 • Ja to się dziwię tym wszystkim ludziom co się tak łatwo dają robić w balona i przyznam że że ci co uprawiają ten proceder robią to dość sprytnie jednocześnie mam żal do organów ścigania że jeszcze do tej pory nie wyłapali tych cwaniaków. Przestroga do wszystkich Ludzi nikomu ale to nikomu żadnych blików sryków itd. nigdy przenigdy a jeżeli ktoś dostanie taką informację to trzeba z archiwizować i od razu powiadomić Policję na pewno złapią drania.
Reklama