UWAGA!

Kochanowskiego jak nowa

 Elbląg, Kochanowskiego jak nowa
(fot. Michał Skroboszewski)

Nową nawierzchnię zyskała ulica Kochanowskiego na odcinku od Żeromskiego do Komeńskiego. Jej przebudowę sfinansował inwestor, budujący właśnie przy tej ulicy market Lidl. Zobacz zdjęcia.

- Zgodnie z zawartą umową z samorządem inwestor opracował dokumentację projektową na przebudowę drogi oraz uzyskał wszystkie niezbędne zgody umożliwiające realizację robót budowanych. Prace prowadzone były na jego koszt – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Przy okazji tej inwestycji wycięto rosnące przy ulicy drzewa, o czym pisaliśmy tutaj. Jako rekompensatę dla środowiska do 29 października 2021 roku inwestor zobowiązał się posadzić 40 nowych drzew w okolicy marketu oraz na innej miejskiej działce przy ul. Kłoczowskiego.

Budowa Lidla ma się zakończyć na przełomie 2020 i 2021 roku. Powstanie tu sklep o powierzchni ok. 1,3 tys. m kw. i ponad 120 miejsc parkingowych. Pracę w markecie znajdzie około 20 osób.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • fajnie, tylko ja się pytam kiedy zostanie zrobiona ul. Komeńskiego?!Przecież tam nie da się jeździć, omijając jedną dziurę wpada się w drugą albo w zapadniętą studzienkę.
 • Szkoda tylko drzew, które wycięto. Dawały cień latem w drodze na zakupy i fajnie wyglądały, a teraz będzie "patelnia", ale najważniejsze, że będzie dobrze widać Lidla.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  39
  7
  Mieszkaniec*(2020-11-05)
 • Przeplakalam dwa dni za drzewami mojego dzieciństwa!!!! Zabili drzewa!!
 • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
 • Dzieekuje inwestorze oraz UM i p. Kazmierczakowi za DWA dñi przeplakane za drzewami mojego dzieciństwa!!!! W du mam was jak wy macie nature!!!
 • @Julia z2 - Szkoda drzew, czy musieli je wycinać?
 • Prezes tu mieszka
 • @Julia z2 - Nowe urosną
 • Suweren Elbląga tak zdecydował. Dlaczego? Bo mógł
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  5
  Taka prawda(2020-11-05)
 • Ile zostało wyciętych drzew - dorosłych i zdrowych - żeby 40 nowych drzewek miało zrekompensować mieszkańcom ich stratę? Przypominam, że 1 duży, 70-letni buk produkuje 1700 (!)razy więcej tlenu, niż młoda, 10-letnia sadzonka. Chodzi tu zwyczajnie o powierzchnię liści dokonujących fotosyntezy. Miasto w porozumieniu z kapitalistą OBRABOWAŁO mieszkańców z zieleni i tlenu, w zamian przytulając hajs i asfaltując kolejne tereny zielone. Za bandycką wycinkę tych drzew oraz kompletnie żenującą "kompensację"środowiskową ktoś w elbląskim ratuszu, kto tę sprawę całkowicie zawalił, powinien mieć postawione zarzuty i polecieć ze stołka. Hashtagi: #samorzad, #przyroda, #nieudolnosc, #RatujmyKlimat
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  38
  5
  tow. Koliński bez loginu(2020-11-05)
 • Myślę, że po tych "proekologicznych"popisach spółki z Tarnowa Podgórnego nie bez udziału elbląskich decydentów mamy nową PATELNIĘ i zieloną goliznę w jednym. Ciekawe co na to centrala w Neckarsulm ? Im więcej zapytań z Elbląga trafi do Niemiec tym bardziej pokażemy, że w elblągu prócz inwestorów i decydentów są jeszcze mieszkańcy, czyli konsumenci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  1
  skonsumowany konsument(2020-11-05)
 • Tak czytam te żale na temat drzew i dochodze do wniosku że ludzie absolutnie zawsze będą mieli pretensje do wszystkich i do wszystkiego. Drzewostan tej wielkości jest ogromnym zagrożeniem jeśli znajduje się przy ciągach komunikacyjnych w mieście. Spadające gałęzie, złamanie drzew podczas wichury itp. Ile razy komentowaliście że dlaczego władze miasta nic nie zrobiły wcześniej gdzie upadające drzewo zabiło, okaleczyło, uszkodziło itp Poza tym brak światła naturalnego w domach bo drzewa zasłaniają. Zawsze się czepiacie cokolwiek by zrobić, zawsze. Taki ..... marudny naród który się o wszystko czepia.
Reklama