UWAGA!

KOD i podpisy na dwóch kółkach

 Elbląg, Członkowie KOD spotykają się w poniedziałki w różnych miejscach w Elblągu
Członkowie KOD spotykają się w poniedziałki w różnych miejscach w Elblągu (fot. Anna Dembińska)

Członkowie elbląskiego Komitetu Obrony Demokracji będą organizować w kwietniu... przejażdżki rowerowe po mieście. W ich trakcie będą zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Pierwsza przejażdżka – 2 kwietnia, kolejne – co sobotę.

Do elbląskich struktur Komitetu Obrony Demokracji należą 94 osoby. Najaktywniejsze – w sumie nawet kilkadziesiąt osób - spotykają się co poniedziałek w różnych miejscach Elbląga, by dyskutować o aktualnych sprawach i planować akcje KOD. Najnowszą inicjatywą będą rowerowe przejażdżki, podczas których będą zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Do końca w całym kraju KOD musi zebrać 100 tysięcy podpisów, by projekt mógł trafić do Sejmu.
       - Pierwsze przejażdżka rowerowa odbędzie się 2 kwietnia w godz. 12-16. Start na placu Słowiańskim. Trwają jeszcze ustalenia, którędy będziemy jechać przez miasto. Na pewno będą to ścieżki rowerowe, a nie ulice. W kilku punktach w mieście, gdzie jest najwięcej przechodniów, będziemy się zatrzymywać, by zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy. Naszą akcję będziemy organizować w każdą sobotę kwietnia – zapowiada Tadeusz Kawa, pełnomocnik KOD w regionie elbląskim.
       KOD jako ogólnopolskie stowarzyszenie został już zarejestrowany przez sąd. Kiedy odbędą się wybory do władz stowarzyszenia? - Z ostatnich informacji, które do nas docierają, wynika, że stanie się to po wakacjach. Prawdopodobnie najpierw będą wybrani delegaci z poszczególnych regionów, którzy na zjeździe będą wybierać zarząd – mówi jeden z członków KOD-u.
       - Staramy się działać aktywnie we wszystkich wydarzeniach, organizowanych przez zarząd KOD-u, byliśmy na manifestacjach w Warszawie, w Gdańsku. Wkrótce znowu wybieramy się do Trójmiasta na warsztaty na temat demokracji – dodaje Tadeusz Kawa.
       - Widzimy, w jak zorganizowany sposób próbuje się nas zdyskredytować, wykorzystując niemal każde wydarzenie. Także lokalnie. Robimy swoje, stawiając na edukację i informowanie o tym, jak powinna wyglądać demokracja – mówi Leszek, jeden z sympatyków KOD.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • do roboty się weźcie, a nie głupoty we łbach, banda oderwanych od władzy. ..
 • Gdzie byliście KOD w 1970,1980 roku jak nas pałowano-my walczyliśmy o demokrację a wy walczycie z demokracją.
 • ciekawe jak emeryci i renciści będą z na rowerach jezdzić ? :D
 • a ten obywatelski projekt to co? Rzempoliński jako jednoosobowy Trynunało-Faraon?
 • Apel do PORTEL-u. Czy moglibyście tak częste artykuły o KODzie ilustrować innymi zdjęciami? Tyle robią dla demokracji w Kraju bezdusznie gnębionym przez reżym kaczystowskich satrapów, że na pewno macie ciekawsze zdjęcie niż to z europejską postępową czapeczką jak dla krasnala, podczas jednego z ich. .. happeningów.
 • A jaka teraz jest robota dla ludzi "drugiego sortu", bo wszędzie nie liczą się kompetycje tylko Wasza jedynie słuszna, . .. Tłuki z PIS znają się na wszystkim i wszystkim rządzą, ale do czasu i na Was przyjdzie kolej i to szybciej niż się Wam zdaje. Historia zna takie przypadki.
 • ciekawe jak emeryci i renciści będą z na rowerach jezdzić ? Na tandemach, naprzemiennie, muszą tylko koło młodzieżowe w Elblągu stworzyć. W sumie ładnie to może brzmieć: , ,Komitet Obrony Demokracji, najpopularniejszy Klub Seniora w Polsce- Sekcja Młodzieżowa''
 • Banda oszolomow oderwanych od koryta.
 • ,, Widzimy, w jak zorganizowany sposób próbuje się nas zdyskredytować, wykorzystując niemal każde wydarzenie. Także lokalnie. .. mówi Leszek, jeden z sympatyków KOD'' Pan się nie myli Pani Leszku. Niemal każde wydarzenie was dyskredytuje.
 • KOD czyli PO i nowoczesna sa wspolodpowiedzialni za zamachy terrorystycznje w europie. ich goru donalld. T wraz z merkelowa wpuscil terrorystow do europy a ewa kopacz do polski. mam nadzieje ze pis zmiecie w pyl ten caly antypolski KOD. KOD to targowica i szkodniki
 • Ciekawe czy któryś z tych słynnych działaczy elbląskiego KODu choć raz ze zrozumieniem przeczytał Ustawę Zasadniczą w całości NIE LICZĄC STRONY TYTUŁOWEJ.
 • Słuchajcie jak będziecie na Węgrzech kupujcie tylko węgierskie produkty w węgierskich sklepach. Nasi bracia Węgrzy niech zrobią to samo w Polsce. 
Reklama